Dom o dachu nie z tego świata! | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Dom o dachu nie z tego świata!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Nowoczesne domy od arc-d Nowoczesny
Loading admin actions …

Zapraszamy Was na podróż do Japonii, do domu pełnego rodzinnej miłości. Nie chodzi nam tym razem tylko o wystrój: budynek wybudowała córka dla swoich rodziców w podeszłym wieku oraz dla zajmującego się nimi brata. Dom znajduje się w spokojnej okolicy, na łonie natury, którą można podziwiać także z wnętrza. Córka mieszka w pobliżu, dzięki czemu cała rodzina może trzymać się razem. Na homify zastanawialiśmy się już Jak urządzić mieszkanie dla starszej osoby?, dzisiaj sprawdzimy jak w Japonii buduje się dla seniorów.

Jednak każdy chyba zauważy, że ten dom pokochać mogą nie tylko osoby w podeszłym wieku! Jego nowoczesna bryła z niesamowitym dachem, obejmującym przestronne piętro, po prostu zachwyca. Dzięki otwartemu na przydomowy ogródek z grządkami, naszym zdaniem może stać się dla wielu inspiracją do budowy oryginalnego, eleganckiego domku na działce. 

Czas poznać ten niezwykły projekt… .

Dom otwarty

Nowoczesne domy od arc-d Nowoczesny

Celem architektów ze studia ARC-D było stworzenie idealnego domu do przyjmowania gości. Dlatego też fasada od ulicy to całkowicie otwarty salon z przesuwanymi drzwiami. Ich niesamowity wygląd poznamy na końcu naszego spaceru. Dzięki takiemu rozwiązaniu częste odwiedziny córki, przyjaciół oraz osób pomagającym seniorom nie są dla gospodarzy żadnym obciążeniem. Oczywiście jest to także zapewnienie bliższego kontaktu z naturą.

Pośród pól

Nowoczesne domy od arc-d Nowoczesny

Zanim poznamy bliżej nasz dom, chcemy pokazać Wam, w jaką okolicę został on wpisany. Otaczają go pola uprawne, panuje tutaj spokojna, wiejska atmosfera. Decyzja o budowie nowoczesnego budynku mogłaby zakłócić harmonię krajobrazu, jednak nasi architekci postarali się, aby projekt nie był zbyt ekstrawagancki. Zagrali z formą czterospadowego dachu i osiągnęli oryginalny lecz dyskretny efekt końcowy.

Nowoczesność i grządki

Nowoczesne domy od arc-d Nowoczesny

Jak zagrali z dachem? Przede wszystkim jego skalą. Zaraz zobaczymy, jak wysokie jest pierwsze piętro, chociaż właściwie powinniśmy nazwać je poddaszem. Kolejny zaskakujący element to otwarcie dachu od strony głównego wejścia – całkowicie zaskakujące! W ten sposób powstał przestronny balkon oraz doświetlono przestrzeń spotkania na dole. Zwróćmy jeszcze uwagę na zielone grządki przed domem. Dbanie o własny ogródek, uprawa warzyw – wydaje się, że są to przyjemności dla większości seniorów, nie ma znaczenia na jakiej szerokości geograficznej.

Miejsce spotkania

Nowoczesne domy od arc-d Nowoczesny

O tym, że salon jest miejscem spotkania, już mówiliśmy. Zachodniego czytelnika zaskoczyć może brak krzeseł czy foteli. Pamiętajmy, że znajdujemy się w Japonii, tutaj siedzenie na podłodze, na matach jest czymś jak najbardziej naturalnym. Jeśli myślimy, jak zaadaptować taki dom do naszych potrzeb to oczywiście powinniśmy wziąć pod uwagę nasze przyzwyczajenia. Z nowoczesnym projektem bryły wspaniale harmonizują urocze doniczki z kwiatami, oswajające geometryczne linie.

Widok od środka

Nowoczesne domy od arc-d Nowoczesny

Tak prezentuje się otwarcie dachu od spodu, z perspektywy głównego wejścia. Odkrywamy tutaj kolejne miejsce dla gości – ciekawą ławkę ze stoliczkiem z kutego żelaza. To zaskakujące, jak dobrze te elementy pasują do nowoczesnej przestrzeni. Drewniana linia na suficie salonu jest jednocześnie dekoracją oraz funkcjonalną szyną dla przesuwanych ścian.

Przytulne wnętrza

Nowoczesny korytarz, przedpokój i schody od arc-d Nowoczesny

We wnętrzach także znajdziemy dużo drewna. W drugim, prywatnym salonie jest na podłodze, wykonane są z niego meble… Z drewnem ciekawy dialog prowadzi szary ceglany mur. Nie ma jednak mowy o sielskiej, rustykalnej atmosferze. Nowoczesne akcesoria oraz design mebli przenoszą nas z powrotem do współczesności!

Pod dachem

Nowoczesna sypialnia od arc-d Nowoczesny

Odsłonięty drewniany dach prezentuje się imponująco! Ostry kąt, pod którym spotykają się spady, wprowadza dramatyzm do całej przestrzeni. Naturalny kolor drewna wspaniale podkreślają białe i zielone ściany oraz zieleń starodawnej kanapy. Powyższa przestrzeń to miejsce pracy syna. Możemy dostrzec w głębi jego biurko, za którym szklane drzwi zaprowadzą nas na przestronny balkon, znajdujący się we wspomnianym otwarciu dachu. 

​Niebieska łazienka

Nowoczesna łazienka od arc-d Nowoczesny

Ostatnim pomieszczeniem, które chcemy Wam pokazać, jest mała łazienka, do której przejść można także z balkonu. Duże przeszklenia zapewniają tutaj atmosferę świeżości, spotęgowaną przez użycie niebieskich płytek ceramicznych. W połączeniu z drewnem oraz bielą armatury daje to prosty lecz niezwykle przyjemny wystrój.

Po zmroku

Nowoczesne domy od arc-d Nowoczesny

Na koniec przedstawiamy Wam, jak dom prezentuje się po zapadnięciu nocy, kiedy na krótką chwilę przestaje być miejscem spotkania. Zamknięte ściany tarasu wyglądają niczym tradycyjne japońskie parawany z drewna i papieru. Po raz kolejny tradycja łączy się z nowoczesnością…

Czy taki dom sprawdziłby się na Waszej działce?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu