Mały, własny, ale nie ciasny!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Mały, własny, ale nie ciasny!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Projekty, Domy zaprojektowane przez homify, Nowoczesny
Loading admin actions …

Zakup gotowego projektu domu od studia architektury wciąż wzbudza sprzeczne emocje. Z jednej strony jest to duża oszczędność, gwarancja sprawdzonych rozwiązań oraz szybka budowa, a z drugiej strony skoro już zdecydowaliśmy się na budowę domu, to chcemy, żeby był on jak najbardziej oryginalny, żeby oddawał naszą osobowość. 

Złotego środka poszukuje koreańskie studio architektury Woodsun. Ma ono w swojej ofercie wiele pięknych gotowych projektów, jednak każdy z nich można modyfikować. Nie chodzi nam tutaj o dopasowanie budynku do konkretnego terenu lecz o możliwość decydowania o dużej liczbie szczegółów. Woodsun już w swoim katalogu prezentuje cały szereg opcji na różne drzwi i okna, podłogi, kolory fasady… Wyborów, których musimy dokonać, jest tak dużo, że nie musimy się obawiać, czy ostateczny projekt odda nasz charakter, wpisze się w nasze gusta. A ponieważ wybieramy spośród przygotowanych wcześniej przez architektów możliwości, koszty ich usług spadają diametralnie. Wszystko także odbywa się znacznie szybciej! 

Wciąż macie wątpliwości? W tym Katalogu Inspiracji zaprezentujemy Wam dom, który wszystkie je rozwieje…

Fasada główna

Projekty, Domy zaprojektowane przez homify, Nowoczesny

Oto przed nami piękny podmiejski dom, czy ktoś z Was odgadłby, że jego projekt pochodzi z katalogu? Budynek został zbudowany z drewna, wzmocnionego metalową konstrukcją. Jest on położony w świetnej, spokojnej lokalizacji pod lasem. Fasada główna nie jest zwrócona do ulicy, prowadzi do niej malownicza ścieżka. Na tyłach domu znajdują się szklarnie. W takim krajobrazie decyzja o użyciu drewna była oczywista. Obłożenie dekoracyjnymi deseczkami części fasady ociepla nowoczesny budynek. Aby wejść do domu wchodzimy po stopniach, które jednocześnie tworzą prosty taras…

Spersonalizowane wejście

Projekty, Okna zaprojektowane przez homify, Nowoczesny

Przed nami fascynujące drzwi. Pionowe metalowe pasy wydają się prowadzić dialog z poziomymi deseczkami fasady. Już same drzwi informują nas, co czeka w środku – całkowicie nowoczesne wnętrze, gdzie hojnie użyto drewna. Przypomnijmy tutaj, że drzwi są jednym z elementów, które można wybrać z proponowanych w katalogu. Możemy zatem zadecydować o tym, jakie pierwsze wrażenie zrobimy na naszych gościach!

Belki stropowe w nowoczesnym wydaniu

Projekty, Kuchnia zaprojektowane przez homify, Nowoczesny

Ostatnio prezentowaliśmy Wam Katalog Inspiracji TOP 10 – drewno na suficie!, gdzie przekonywaliśmy, że odsłonięte belki stropowe to nie przeżytek. Tutaj znajdujemy ostateczny dowód na potwierdzenie tej tezy! Znajdujemy się na parterze, w przestrzeni otwartej domu, zawierającej w sobie przestronny taras oraz kuchnię ze strefą jadalni. Drewniana podłoga, drewniane meble oraz drewniane belki wprowadzają niesamowicie ciepły klimat, pomimo, że design mebli oraz pomieszczenia jest całkowicie nowoczesny. To idealna przestrzeń dla współczesnej rodziny!

Kuchnia z charakerem

Projekty, Kuchnia zaprojektowane przez homify, Nowoczesny

Przyjrzyjmy się kuchni nieco dokładniej. Nad nią znajduje się pierwsze piętro, podczas gdy wysokość salonu stanowi dwa poziomy. Tak wysoka kuchnia byłaby jednak niepraktyczna, w końcu musimy być w stanie sięgnąć do wszystkich szafek… Skoro mowa o praktyczności mowa: jak się Wam podoba jadalniany stolik w charakterze przedłużenia wyspy? Naszym zdaniem to świetny pomysł, bowiem w każdej chwili może się on stać dodatkowym miejscem do pracy. Zanim przejdziemy dalej, nie możemy nie zauważyć wzorzystych płytek, które nadają całej przestrzeni pazura.

Drewno i jeszcze raz drewno!

Projekty, Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez homify, Nowoczesny

Nasi architekci w całym domu zdecydowali się na ryzykowne rozwiązanie, polegające na łączeniu różnych typów drewna, w różny sposób lakierowanych. Dzięki temu, mimo że tak schody, jak i podłoga, drzwi oraz belki stropowe, które widzimy powyżej, wykonane są z tego samego materiału, to nie ma miejsca na monotonię. Biel ścian to wspaniałe tło dla tych odcieni naturalnego drewna. Wnikliwy Czytelnik już może w kuchni zauważył ciekawe oświetlenie. Belki stropowe tworzą w korytarzu jakby kasetony, w których środku znajdują się kwadratowe lampki.

Żartobliwa łazienka

Projekty, Łazienka zaprojektowane przez homify, Nowoczesny

Powyższa łazienka jest niezwykle prosta. Biel ścian oraz armatury spotyka tutaj ciemnoszare płytki podłogi, a wszystko odbija się w lustrach, będącymi jednocześnie frontami mebli. Szklana ściana oddziela prysznic od reszty pomieszczenia, dzięki czemu wydaje się ono większe, również nie ma tutaj brodzika. Modelowa minimalistyczna łazienka! Dlaczego więc nazwaliśmy ją żartobliwą? Pod sufitem schowała się zabawna pszczółka-lampka, która ożywia surowe wnętrze.

Gra kolorem

Projekty, Pokój dziecięcy zaprojektowane przez homify, Nowoczesny

W sypialniach powraca duet bieli i drewna, jednak zdecydowano się na subtelne wprowadzenie koloru. W powyższym pomieszczeniu delikatnym błękitem pomalowano ścianę w głębi, zielona jest część ramy łóżka, a półprzeźroczyste niebieskie rolety zapewniają fantastyczny klimat. Zauważmy także, jak minimalistyczne meble zapewniają optymalne wykorzystanie przestrzeni.

Niebieski minimalizm

Projekty, Sypialnia zaprojektowane przez homify, Nowoczesny

W kolejnej sypialni użyto tej samej rolety, jednak ściana tutaj jest lodowo niebieska, przez co całość aranżacji wydaje się jeszcze bardziej minimalistyczna. Sufit zaciekawia. Odsłonięta belka stropowa przedziela pas światła, stworzony z pomocą dwóch lamp jarzeniowych.

Pokój z widokiem

Projekty, Taras zaprojektowane przez homify, Nowoczesny

Kończymy zwiedzanie pięknym zdjęciem detalu fasady głównej. Pamiętacie jeszcze, że spacerowaliśmy po domu, którego projekt wybrano z katalogu? Możliwości personalizacji było tak wiele! W efekcie powstał unikatowy dom. Mamy nadzieję, że tym Katalogiem Inspiracji przekonaliśmy Was, by pomysłu na gotowy projekt domu nie odrzucać już na wstępie. Może akurat okaże się on idealnie pasować do Waszej osobowości i stylu życia…

Jeśli to Wy mielibyście spersonalizować ten projekt, jak byście go zmienili?
Projekty, Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd, Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu