homify 360°: Mały dom ze SPA | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

homify 360°: Mały dom ze SPA

martt.st martt.st
od Althaus Architekten BDA - Ludwig & Christopher Althaus, Dipl.-Ing. Architekten
Loading admin actions …

Odkryliśmy ostatnio ten wspaniały, mały domek, który przekonał nas do siebie swoją skromnością i prostotą. Ale nie dajcie się zmylić pozorom! Ten dom posiada również wyjątkową funkcję: SPA. A więc zanurzając się w głąb budynku możemy poprawić swoją kondycję, sprawność fizyczną i poddać się błogiej  relaksacji. Przydomowy basen oferuje zapierające dech w piersiach widoki na piękne góry i ogród.

Widok na wejście

Patrząc z zewnątrz, dom wygląda zupełnie minimalistycznie i niepozornie. Wejście do budynku jest ulokowane na ścianie bocznej; żeby się do niego dostać, musimy przemierzyć kilka schodków. Ciekawym elementem jest również niesymetryczny dach.

Widok na ogród

Na tyłach domu znajduje się przestronny ogród, który świetnie współgra z resztą designu. Basen jest otoczony kamienną platformą. W lecie będzie świetnym miejscem na orzeźwienie i zachętą do odrobiny sportu. Powierzchnia zewnętrzna została wykonana z różnych materiałów. Tuż przy ścianach domu podłoga została pokryta wysokiej jakości deskami z drewna, tworząc wraz z zadaszeniem przyjemny taras w ciepłych barwach. Daszek przebiegający przez prawie całą ścianę chroni mieszkańców przed ewentualnym deszczem. Ciekawym elementem domu jest duże okno od sypialni o prostokątnym kształcie.

Widok wewnątrz

To zdjęcie idealnie wpasowałoby się w czarno-białe fotografie z dawnych lat. Koncept tego wnętrza został zdominowany przez biel, czerń i szarość. Kontury domu mogą być łatwo dostrzeżone również w środku. Wnętrze domu prezentuje geometryczne kształty a barierki dzielą się na równoległe do siebie prostokąty.  Dzięki dużej ilości okien także w dachu, do domu napływa dużo naturalnego światła. 

Widok na hol

Tutaj widzimy hol domu zaprojektowany na otwartym planie. Po prawej stronie znajdują się prywatne pomieszczenia. Bardzo niekonwencjonalne jest ulokowanie salonu pod piętrem i oddzielenie go ścianką działową. Schody dzielą przestrzeń wizualnie na dwie połowy a brak balustrady powoduje, iż wyglądają niesomowicie minimalistycznie. 

Widok na piętro

Na tym zdjęciu widzimy jak otwarte i przestronne jest pierwsze piętro. Wnętrze oferuje płynną zmianę z zamkniętych pokoi do dużej, otwartej przestrzeni. Ściany zostały zastąpione balustradami prowadzącymi do prywatnych częsci domu, co nadaje pomieszczeniu ogromnej lekkości i umożliwia napływ większej ilości światła dziennego. 

Jasny, minimalistyczny wystrój domu zachęca do chwili relaksacji i odpoczynku od codzienności.

Jak Wam się podoba pomysł SPA w domu? Skusilibyście się na chwilę relaksacji w takim otoczeniu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu