Totalna przemiana ciemnej nory!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Totalna przemiana ciemnej nory!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Projekty,   zaprojektowane przez homify, Skandynawski
Loading admin actions …

Na homify często zastanawiamy się jak zaprojektować nowoczesne mieszkanie, w naszych przykładach przeważają jednak projekty dla singli i młodych par, podczas gdy wiele rodzin z dziećmi także musi radzić sobie z ograniczonym metrażem. Dzisiejszy Katalog Inspiracji skierowany jest właśnie do nich! Pomysłów na aranżacje wnętrz szukać będziemy aż w Korei Południowej, gdzie niedawno architekci ze Studia Knot dokonali niesamowitej metamorfozy. Wydobyli potencjał pozornie ciasnej przestrzeni i ofiarowali swoim klientom mieszkanie spełniające wszystkie ich potrzeby. 

Sprawdźmy, czy azjatyckie rozwiązania da się przeszczepić na polski grunt…

Przed: Nuda do wymiany

Projekty,   zaprojektowane przez homify, Skandynawski

Patrzymy na wnętrze ogołocone już z większości sprzętów, jednak zabudowa kuchni nie pozostawia wątpliwości, jaki panował tutaj klimat. Nawet fronty mebli mają różne kolory! Nasi architekci nie tylko zadbali o renowację, także wyburzyli niektóre mury, stawiając na jak największe otwarcie przestrzeni. Każdy mur to przecież kilka straconych centymetrów, które w małych mieszkaniach są na wagę złota!

Po: Wnętrze lśniące nowoczesnością

Projekty,  Salon zaprojektowane przez homify, Skandynawski

Tak, to to samo mieszkanie! Z przestarzałego, kojarzącego się z PRL-owskim blokiem lokalu, stało się ono nowoczesnym, przytulnym gniazdkiem. Znajdujemy się obecnie w przestrzeni salonu. Jasny drewniany parkiet w jodełkowy wzór ożywia białe wnętrze. Przemyślane oświetlenie zachwyca, odrealniając wnętrze. Ściana wydaje się unosić w powietrzu! Taki efekt możemy osiągnąć dzięki ukrytym lampom jarzeniowym lub taśmie LED. Ciekawi Was, co znajduje się za drewnianymi drzwiami? Przekonajmy się…

Zaskakujący przedpokój

Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez homify, Skandynawski

Pomieszczenie okazuje się być oryginalnym przedpokojem. Znacie to uczucie zażenowania, kiedy Wasi goście muszą przedzierać się przez dżunglę kurtek, żeby móc wejść do środka? Tutaj postanowiono je wyeliminować raz na zawsze. Po przekroczeniu progu udajemy się tutaj, pozostawiamy okrycia wierzchnie oraz buty, pozostawiamy całkowicie za sobą problemy zewnętrznego świata. Ten przedpokój-szafa ma uniesione ściany, dzięki czemu przestrzeń pokoju dziennego wydaje się większa.

Kuchnia w bieli i czerni

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez homify, Skandynawski

Jedynie małe okno zdradza nam, że to wciąż pomieszczenie z pierwszego zdjęcia. W ogrom wykonanych tu prac trudno uwierzyć! Kuchnia stała się przytulna i nowoczesna. Białe fronty mebli kontrastują z czernią drzwi oraz stołka strefy śniadaniowej. Z kolei drewniany parkiet oraz białe płytki przypominające kształtem cegły wprowadzają do wnętrza rustykalny urok i przytulność.

Wygodna jadalnia

Projekty,  Jadalnia zaprojektowane przez homify, Skandynawski

Na kontraście czerni bieli okraszonym drewnem opiera się także wystrój strefy jadalni. Przy prostym stole ustawiono cztery wygodne fotele. Wiszące lampy wspaniale doświetlają blat. W naszym małym mieszkaniu naprawdę warto poszukać miejsca na jadalnię. Jej posiadanie motywuje do wspólnej celebracji posiłków, a wiadomo, że nic tak nie cementuje rodzinnych relacji.

Sypialnia dziecka

Projekty,  Pokój dziecięcy zaprojektowane przez homify, Skandynawski

Przechodzimy do pokoju dziecka właścicieli, w którym ściany pomalowano na niebiesko. Lśniące fronty mebli odbijają światło i wprowadzają nowoczesny akcent. Z kolei drewniane łóżko wspaniale współgra z parkietem. Urządzając pokój dziecku warto zainwestować w łatwo wymienne dekoracje, nasze pociechy tak szybko zmieniają zainteresowania! Tutaj małemu miłośnikowi morskich stworzeń w zupełności wystarczył zabawny dywanik i kocyk.

Sypialnia rodziców

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez homify, Skandynawski

Największym pokojem w mieszkaniu jest sypialnia rodziców, połączona z garderobą. Przestrzenie te rozdziela przesuwana fioletowa ściana. Jest ona nie tylko praktyczna, pięknie kontrastuje z bielą ścian i sufitu, staje się tutaj głównym akcentem kolorystycznym.

Elegancka łazienka

Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez homify, Skandynawski

Małe mieszkanie to niestety mała łazienka. Jednak dobrze urządzona może okazać się zarówno funkcjonalna, jak i praktyczna. Powyższa utrzymana została w kawowych kolorach. Znalazło się tutaj nawet miejsce na wannę – ograniczony metraż nie musi zmuszać nas do rezygnacji z wszelkich wygód! 

Potrzebujecie pomysłów na jeszcze mniejsze mieszkanie? Koniecznie sprawdźcie tutaj:
32 metry kwadratowe zaprojektowane na medal!

Czy urządzilibyście tak swoje mieszkanie?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd, Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu