6 genialnych rozwiązań na małe łazienki bez okna | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

6 genialnych rozwiązań na małe łazienki bez okna

mszpakowska mszpakowska
Nowoczesna łazienka od Студия дизайна Interior Design IDEAS Nowoczesny
Loading admin actions …

Łazienka, to jedno z najczęściej używanych pomieszczeń domu. Mimo tego, że nie jest to miejsce, w którym  przesiadujemy, to odwiedzamy je kilka razy dziennie. Poza tym, jest to miejsce, które również odwiedzają nasi goście. Starajmy się więc stworzyć piękna przestrzeń, która będzie współgrała z naszym charakterem.

Jeśli jesteś posiadaczem niewielkiej łazienki bez okien, nie musisz spisywać jej na straty. Nawet wąski, ciasny korytarz może stać się spektakularną salą kąpielową. Sprawdź nasze 6 wskazówek i odmień swoje mieszkanie!

1. Błyszczące powierzchnie

Połączenie błyszczących powierzchni i odpowiedniego światła sprawi, że Twoja łazienka nabierze nowego blasku. Można wszystko spotęgować niektórymi materiałami, np. ceramiczną umywalką. Świetnym rozwiązaniem  są dekoracyjne szkła i lustra, dzięki którym możesz stworzyć dekoracyjne wzory.

2. Pionowe oświetlenie

Oświetlenie jest kluczem w zamkniętych przestrzeniach. Kiedy pokój jest mały, należy dążyć do większej amplitudy światła, aby uzyskać jak najjaśniejszy efekt, bez pomocy naturalnego światła. Jeśli zdecydowałeś się na jasne kolory, wystarczy zainstalować źródła światła przy umywalce i prysznicu. Kiedy postawiłeś na ciemne barwy, pionowe oświetlenie pomoże w optycznym powiększeniu przestrzeni.

3. Pokój luster

Lustra pomogą stworzyć wrażenie, że pomieszczenie jest większe i jaśniejsze. Wszystko to za sporawą wizualnego efektu, który odbija światło. Najlepszym rozwiązaniem będzie usytuowanie lustra wzdłuż jednej ściany lub dwóch, gdzie lustra będą stykały się na rogu. Oświetlenie zawsze umieszczaj z boku lub nad lustrem.

4. Lekkie konstrukcje

Narigua House Rustykalna łazienka od P+0 Arquitectura Rustykalny
P+0 Arquitectura

Narigua House

P+0 Arquitectura

Aby lepiej wykorzystać przestrzeń, skorzystaj ze światła i minimalistycznych wzorów. Projekty liniowe i pływające meble sprawia, że lepiej wykorzystasz pomieszczenie i nadasz mu elegancki charakter. Wyważone dekoracje będą kluczem do sukcesu.

5. Dodaj przestrzeni

PROJEKT WNĘTRZA W WARSZAWIE / 3 Industrialna łazienka od PASS architekci Industrialny
PASS architekci

PROJEKT WNĘTRZA W WARSZAWIE / 3

PASS architekci

Kiedy obszar jest niewielki, musisz wykorzystać przestrzeń tak, aby zyskać jak najwięcej. Możesz, na przykład, zainstalować półki, które będą idealnym miejscem dla wszystkich sprzętów i akcesoriów. Różne materiały i faktury wprowadzą nieco dynamiki i koloru do pomieszczenia.

6. Użyj kontrastów

mieszkanie prywatne 3 pokoje czarno-białe - apartamenty na polanie - Gdynia Nowoczesna łazienka od Anna Maria Sokołowska Architektura Wnętrz Nowoczesny
Anna Maria Sokołowska Architektura Wnętrz

mieszkanie prywatne 3 pokoje czarno-białe – apartamenty na polanie – Gdynia

Anna Maria Sokołowska Architektura Wnętrz

Ponieważ przestrzeń jest niewielka, powinieneś starać się osiągnąć  jak najwięcej , z pomocą wystroju. O ile oświetlenie omawialiśmy we wcześniejszych punktach, o tyle kolor jest zupełnie inną bajką. Spróbuj zestawić dwa kontrastujące kolory, które pomogą w stworzeniu odpowiedniej atmosfery. Możesz łączyć biel z czernią, jasne barwy z żywymi kolorami, ogranicza Cię jedynie Twoja wyobraźnia.

Odwiedź również katalog: Mała łazienka? To nie problem! 15 pomysłów na remont.

Która łazienka jest według Ciebie najpiękniejsza? 
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu