Ten dom jest mały, ale piękny

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Ten dom jest mały, ale piękny

A.D. A.D.
House C, Dubrovnik, Croatia od drawing agency ltd Minimalistyczny
Loading admin actions …

Idealny domu to, z pewnością, dla każdego z nas jest coś innego. To, w jakim miejscu czujemy się wspaniale zależy od zainteresowań, stylu życia oraz życzeń i potrzeb innych członków rodziny. Dom, który pokarzemy Wam dziś jest idealnym miejscem dla nowożeńców i narzeczonych, ma wszystko co niezbędne dla zaspokojenia podstawowych potrzeb pary. A przede wszystkim jest nieprawdopodobnie klimatyczny, romantyczny i uroczy. 

Chcecie zobaczyć jak wygląda ten chorwacki domek, jak ze snu? Jesteście ciekawi, co kryją w sobie stare, kamienne mury? Zapraszamy do oglądania…  

Co kryje się za drzwiami?

Niewątpliwie pierwszy obraz tego domu pozostawia nas w lekkim poczuciu niedowierzania, nie oczekujemy niczego niezwykłego, może jedynie starych mebli bez wyrazu usytuowanych w niewygodnych przestrzeniach itp. Prawda jest taka, że gdybyście dali się ponieść pierwszemu wrażeniu z pewnością byłby to duży błąd. 

Tajemnicze podwórze

pergola and external wall in the courtyard od drawing agency ltd Minimalistyczny
drawing agency ltd

pergola and external wall in the courtyard

drawing agency ltd

Jak tu pięknie! Podwórze, jest typowo chorwackie, grube kamienne mury, które go otaczają działają jak klimatyzacja dlatego w mieszkaniach nie jest bardzo gorąco. Urocza pergola, piękne okiennice, roślinność – wszystko tutaj jest tak bardzo wakacyjne i beztroskie. Czas zatrzymał się, można obserwować jedynie leniwie płynące po niebie chmury. 

Roślinność

Donice, kwietniki, rabaty i klomby. Zieleń roślin pięknie wygląda z jasnym kolorem piaskowca. Ale w tak ciepłych warunkach nie wszystkie odmiany przetrwają, dlatego zasadzono tylko te, które są odporne na wysokie temperatury i suszę – jeśli macie wątpliwości co do gatunków, poradźcie się architekta krajobrazu. Obecność roślin świetnie wpływa na mikroklimat miejsca. Prawda jest taka, że jest to dość prosty domek, ale uroczy, ponieważ pomimo swoich niewielkich rozmiarów pozwala zaoszczędzić miejsce na wszystko – nawet na żywą zieleń. 

Wnętrze także zaskakuje

Spoglądając do wnętrza, zaskakuje nas jasność. Mimo ciężkich i grubych murów, w środku jest dużo dziennego światła. Parter to jedna, wielka otwarta przestrzeń. Minimalistyczne pomieszczenie z klasycznymi akcentami. Łuki okien i drzwi zostały prawdopodobnie z oryginalnego, pierwotnego stylu mieszkania.

Skromnie i wystarczająco

living room and stairs to the right od drawing agency ltd Minimalistyczny
drawing agency ltd

living room and stairs to the right

drawing agency ltd

Umeblowanie mieszkania jest po prostu wygodnie, a mały salon jest wystarczający – dobre oświetlenie znacznie powiększa przestrzeń. Siedząc na kanapie, właściciele spoglądają przez okno, wprost na uroczy dziedziniec. Po prawej stronie widać drewnianą szafę na ubrania oraz schody prowadzące do prywatnej strefy. 

Na przeciw salonu

kitchen with the stairs in the left corner od drawing agency ltd Minimalistyczny
drawing agency ltd

kitchen with the stairs in the left corner

drawing agency ltd

Kiedy się odwrócimy zauważymy bardzo dobrze rozplanowaną przestrzeń, zarówno w kwestiach praktyczny i funkcjonalnych. Dobrze rozplanowane szafki kuchenne to spory atut na tak niewielkiej przestrzeni. Minimalistyczne, białe fronty meblowe stoją w opozycji do podłogi. Zadbano także, o odpowiednią ilość sztucznego światła. Nie ma tu mowy o marnotrawstwie miejsca.  

Romantyczna sypialnia

Na piętrze znajduje się sypialnia. Jest ona równie minimalistyczna co reszta domu, nie ma tu miejsca na zbędne meble, ozdoby czy modne akcesoria. Mimo to panuje niezwykły rok. Drewniany sufit pomalowano na biało, tak jak ściany. Dzięki temu przestrzeń nie jest przytłaczająca. Nie czuć tutaj śródziemnomorskiego klimatu – raczej skandynawską przytulność, a dla sypialni to duży komplement. 

Łazienka na poddaszu

Obok sypialni znajduje się malutka łazienka. Jej aranżacja jest bardziej odważna niż w przypadku innych pomieszczeń. Na ścianie za prysznicem ułożono bardzo ciekawą mozaikę kwiatową, kontrastuje ona z białą resztą i drewnianym stropem. Przyjemne miejsce. 

Jeśli i Wy macie łazienkę ze skosami, warto abyście zapoznali się z tym katalogiem: Poddasze idealnie wykorzystane: 6 niesamowitych łazienek na poddaszu

Co myślicie o minimalistycznej sypialni? 
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu