6 spektakularnych domów prefabrykowanych | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

6 spektakularnych domów prefabrykowanych

Alicja Olko Alicja Olko
od BS ARQ Minimalistyczny
Loading admin actions …

Kiedyś domy prefabrykowane kojarzyły się ze słabą jakością wykonania, wątpliwą trwałością i nieatrakcyjnym designem. Współcześnie jednak branża domów gotowych rozwija się dynamicznie i dostarcza nam domów, które są zupełnym przeciwieństwem tych z przeszłości. Ich producenci gwarantują najwyższą jakość materiałów i wykonania, zapewniają o długotrwałości budynków i zapewniają opcje o zróżnicowanym, ponadczasowym designie.

Dziś pokażemy Wam sześć ciekawych projektów- aż trudno uwierzyć, że niektóre z nich to domy prefabrykowane! Zapraszamy do oglądania!

1. Mieszanka materiałów

Ten typ domu prefabrykowanego nazywamy modułowym. Jego ryła składa się z modułów, które każdy z inwestorów może indywidualnie dopasować do swoich potrzeb. Moduły wykonane mogą być z różnych materiałów- od drewna, poprzez beton, aż po płytę gipsową. Producenci oferują domy nawet o powierzchni 30m2, do których dokupować można kolejne moduły. Materiały, z których są one wykonane, zapewniają doskonała izolację termiczną i akustyczną. Połączone ze sobą dają również fantastyczny efekt wizualny!

2. Wpisany w krajobraz

od BS ARQ Minimalistyczny Matal

Jedną z głównych zalet domów prefabrykowanych jest to, że w krótkim czasie można cieszyć się swoim własnym gniazdkiem w dowolnie wybranym miejscu. Różnorodność ich kształtów oraz materiałów, z których są wykonane sprawia, że z łatwością wpisać można je w każdy krajobraz.

3. Nowoczesna bryła

od forma Nowoczesny

Domy prefabrykowane można także dopasować do specyfiki terenu. W tym przypadku działka budowlana znajdowała się na stromym terenie, co w normalnych warunkach byłoby problemem w procesie budowy. Jednakże ten 65-metrowy prefabrykowany dom przetransportowano na miejsce i z łatwością zainstalowano, oszczędzając żmudnego i długotrwałego procesu wznoszenia tradycyjnego budynku. Jego bryła została dopasowana do specyfiki parceli i to właśnie za jej sprawą prezentuje się tak oryginalnie.

4. Z betonu

Beton architektoniczny to jeden z najmodniejszych współcześnie materiałów budowlanych. W tym projekcie wykorzystano go do stworzenia bryły tego nowoczesnego budynku o kubistycznej formie i płaskim dachu. Świetnie komponuje się z wielkoformatowymi przeszkleniami. Jest to doskonały przykład brutalistycznego nurtu w architekturze.

5. Z drewna

Drewno jest jednym z najpowszechniej wykorzystywanych materiałów w procesie tworzenia domów prefabrykowanych. odznacza się trwałością, właściwościami termoizolacyjnymi, a także odpowiada za zdrowy, naturalny klimat we wnętrach.  Drewno występuje w wielu rodzajach i kolorach, co oznacza, że domy, produkowane przy jego wykorzystaniu, odznaczać się będą dużą dozą oryginalności.

6. Zrównoważona architektura

Domy prefabrykowane mogą stać się rozwiązaniem problemu z zakwaterowaniem. Świetnie sprawdzą się na przykład podczas kryzysu związanego z napływającą liczbą uchodźców- cały proces produkcyjny i ustawienie domu na działce zajmuje jedynie do trzech miesięcy. Zatem szybko i sprawnie zakwaterować można w nich dużą ilość osób.

Więcej projektów gotowych domów znajdziecie w Katalogu Inspiracji Domy prefabrykowane – ładniejsze niż sądzisz!

Podobają Wam się domy prefabrykowane?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu