Ekskluzywny dom, który inspiruje | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Ekskluzywny dom, który inspiruje

Justyna Dziesińska Justyna Dziesińska
Nowoczesne domy od Etüd Mimarlık Müşavirlik İnş. San. Tic. Ltd. Şti. Nowoczesny
Loading admin actions …

Naszym dzisiejszym bohaterem cyklu homify 360 jest bardzo nowoczesny i ekskluzywny dom letni położony w miejscowości Datça, znajdującej się w południowo-zachodniej części Turcji. To piękne, nadmorskie miasto, które co roku przyciąga rzesze turystów, głównie dzięki doskonałej lokalizacji oraz zróżnicowanej faunie i florze. Architektura tego obszaru jest mocno urozmaicona – oprócz tradycyjnych domów i osiedli, znajdziemy również kilkanaście nowych obiektów wypoczynkowych, a także domy jednorodzinne o nowoczesnym, minimalistycznym wyglądzie. Dużą wagę przykłada się do integracji nowych struktur architektonicznych ze środowiskiem, liczy się spójność i zrównoważony, harmonijny wygląd. Zobaczcie jak w tych warunkach odnalazł się nasz dzisiejszy bohater artykułu. 

Widok od frontu

Z zewnątrz dom prezentuje się bardzo nowocześnie – śnieżnobiała elewacja pozwala odbijać promienie słoneczne przez co dom się nie nagrzewa i stanowi chłodną przystań dla jego domowników. W celu zachowania prywatności zdecydowano się na kilka, małych otworów okiennych od frontu, które wpuszczają odrobinę naturalnego światła, jednak co najważniejsze pozwalają gospodarzom czuć się swobodnie i komfortowo – z pewnością nikt by sobie nie życzył, aby wścibscy sąsiedzi czy gapie zaglądali mu przez okno. 

Zróżnicowane materiały

Aby cały projekt współgrał w zgodzie z naturą, oprócz metalowych elementów poprzecznie umieszczonych z przodu okien, które określają konstrukcję jako nowoczesną, zdecydowano się również nadać jej bardziej naturalnego i harmonijnego charakteru, poprzez wykorzystanie drewnianych żaluzji. W ten sposób udało się osiągnąć nietuzinkowy i elegancki wygląd budynku. 

Detale wewnątrz domu

Wnętrze prezentowanej przez nas luksusowej posiadłości to bardzo elegancka, stylowa i nowoczesna przestrzeń. Dominuje drewno, które wykorzystano zarówno jako materiał wykończeniowy jak i w postaci wyposażenia. Schody, podłoga oraz meble utrzymane są w ciepłym odcieniu brązu, przez co przestrzeń prezentuje się przytulnie i przyjaźnie. Na ścianach dominuje śnieżnobiały odcień, który perfekcyjnie komponuje się z drewnem.  

Oryginalne meble

Właściciele domu zdecydowali się na nowoczesną i ekstrawagancką formę wyposażenia wnętrz. Charakterystyczne i oryginalne meble tworzą niepowtarzalny klimat w domu. Metaliczne, chromowane części dodają luksusu i eleganckiego charakteru, natomiast kolorowe obrazy na ścianach tworzą artystyczny klimat.  

Przestrzeń dzienna

Z salonu rozpościera się piękny widok na okolicę. Część dzienną zaaranżowano w nowoczesnej stylistyce z wykorzystaniem unikalnych dzieł sztuki. Wnętrze prezentuje się jasno, przestronnie, a co najważniejsze nasycone jest naturalnym, ciepłym światłem. 

Drewniane wyposażenie

W każdym pomieszczeniu znajdują się drewniane elementy – wykończenia bądź wyposażenia. Architekci wnętrz postawili na jeden podstawowy surowiec, który konsekwentnie wykorzystywali w każdej przestrzeni, w ten sposób udało się zbudować ciepły i przytulny klimat w domu. 

Biała jadalnia

Jadalnia nawiązuje do minimalistycznej koncepcji aranżacji wnętrz. Całość utrzymano w jasnym, śnieżnobiałym odcieniu, dzięki czemu wnętrze prezentuje się nieskazitelnie, przestronnie i przejrzyście. Z jadalni możemy podziwiać niepowtarzalnie piękny krajobraz okolicy, sąsiedztwa i flory. Ogrom naturalnego światła otula wnętrze i sprawia, że czuć domową atmosferę. 

Widok

Widok z domu zapiera dech w piersiach – niepowtarzalnie piękny, magiczny i urokliwy. Z okien rozpościera się obraz zatoki w pełnej okazałości. Dom posiada bardzo dobrą lokalizację – położony na wzgórzu może raczyć oko właścicieli niebanalnym, naturalnym krajobrazem.

Nasze serce skradł niepowtarzalny widok, a Wasze? 
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu