Spektakularny, rustykalny wypad za miasto

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Spektakularny, rustykalny wypad za miasto

mszpakowska mszpakowska
od Carlos Bratke Arquiteto
Loading admin actions …

Dziś w homify mamy przyjemność zaprezentować Wam spektakularny remont domku na wsi, który znajduje się w Campos de Jordao, w okolicach Sao Paolo. Metamorfoza przeprowadzona pod wodzą architekta Carlosa Bratke wynikała z potrzeby dostosowania domu dla kilku pokoleniowej rodziny. Oryginalny dom został wybudowany w 1990 roku i mierzył 270 m2. Posiadał dwa piętra i składał się z trzech sypialni, salonu, kuchni, łazienki oraz miejsca dla gości, które znajdowało się na strychu.

Renowacja i rozbudowa przewidywała budowę dwóch kolejnych sypialni, rustykalną kuchnię, nowe balkony, powiększenie obszaru wspólnego z jednoczesnym zachowaniem tarasu, który pozwala na obcowanie z dziewiczą przyrodą. Nie znajdziemy tutaj jednak najprostszego rozwiązania w postaci dobudowania kolejnej kondygnacji, lecz powiększenie terenu z pomocą prac przy fundamentach i pod powierzchnią ziemi. Wykopana ziemia posłużyła do wypełnienia części nachylenia terenu i pomogła stworzyć taras na kształt platformy. Oryginalna struktura drewna, szkła i cegły została rozszerzona o prefabrykowane płyty betonowe. W salonie pierwotne filary zostały przykryte murem i stworzyły niszę dla małego baru. Zastosowane tutaj wiele elementów odnoszących się do kultury ludowej. Dom wyróżnia się w okolicy dużymi, żółtymi okiennicami, tworząc idealne warunki do odpoczynku, kontaktu z naturą i życia rodzinnego.

Jeśli chcesz przekonać się na własne oczy o zaistniałych zmianach, zapraszamy do poniższej galerii!

Piec na drewno

Punktem kulminacyjnym kuchni jest piec opalany drewnem, który pozwala cieszyć się jedzeniem o smaku i zapachu domowego ogniska, oraz który wprowadza uroczy klimat.

Kuchnia

Kuchnia została urządzona w stylu rustykalnym, co doskonale obrazują szafki, żeliwne garnki oraz wszechobecna cegła.

Materiały naturalne

Zarówno przed laty, jak o podczas obecnej metamorfozy, poszukiwano sposobu na adaptację domu na stromych zboczach. W tym przypadku wybór naturalnego drewna i kamienia był fundamentalny, dzięki czemu uzyskano harmonię pomiędzy budynkiem i otoczeniem.

Widok ogólny

Rezydencja wyróżnia się na tle krajobrazu odważnymi kolorami oraz materiałami, takimi jak szło i stal.

Przed metamorfozą

Istota domu została zachowana. Zmiany elewacji dostały spowodowane potrzebą rozszerzenia przestrzeni.

Główne wejście

Główne wejście opatrzone jest strukturą cegły. Tuż po otwarciu drzwi widzimy, że wieź z naturą została zachowana dzięki licznym przeszkleniom.

Metalowe schody

Obfite światło daje mieszkańcom możliwość gry kolorami i teksturami. Czerwona konstrukcja metalowych schodów wprowadza w rustykalnym salonie element innowacji i wyrafinowania.

Salon

Drewno, cegła, stalowe belki, wszystkie te elementy towarzyszą nam w pokoju wspólnym. Neutralne kolory materiałów i mebli podkreślają rolę natury, która jest tutaj bardzo widoczna.

Taras

Choć drewniana konstrukcja pochodzi z pierwotnego stanu domu, stalowe elementy tworzą miejsce wyjątkowym. Panoramiczne okna pozwolą oglądać pięknie wschody i zachody słońca oraz czerpać z uroków natury.

Jadalnia

Jadalnia przylega do kuchni i wyposażona jest w zestaw składający się z drewnianego stołu i towarzyszących mu krzeseł. Neutralny kolor podkreśla kamienne ściany, co daje poczucie ciepła.

Sypialnia

W sypialni dominuje uczucie spokoju i ciepła, a wszystko to za sprawą drewna i odpowiednich dodatków.  Punktem kulminacyjnym jest miejsce przy oknie, gdzie możemy oddać się przyjemności czytania w promieniach słońca.

Łazienka

Ściany i podłoga łazienki zostały pokryte ceramicznymi odłamkami pochodzącymi z recyklingu, co nawiązuje do sielankowej atmosfery.  Daje to imponujący efekt, szczególnie z pozostałymi elementami wystroju. Jeśli chcesz poznać więcej sposobów na aranżacje łazienki, sprawdź nasz katalog: 10 unikalnych pomysłów dla Twojej łazienki!

Chciałbyś mieszkać w takim domu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu