Jak wykorzystać przestrzeń pod schodami - 9 fantastycznych pomysłów! | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Jak wykorzystać przestrzeń pod schodami – 9 fantastycznych pomysłów!

Alicja Olko Alicja Olko
Industrialny korytarz, przedpokój i schody od DIEGO REVOLLO ARQUITETURA S/S LTDA. Industrialny
Loading admin actions …

Z powodu nieodpowiedniego projektu lub nieuwagi przy planowaniu, przestrzeń pod schodami najczęściej pozostaje niezagospodarowana. Obszar ten można jednak wykorzystać na wiele sposobów, dzięki którym stanie się on istotną częścią każdego domu.

Można tam z powodzeniem urządzić domowy barek, miejsce do pracy, garderobę, ogród zimowy, małą łazienkę, miejsce na przechowywanie, nie wspominając już o ekspozycji dzieł sztuki czy roślin.

Nie wierzycie? Oto dziewięć dowodów!

1. Ogród

Jednym ze sposobów na zagospodarowanie obszaru pod schodami jest stworzenie na nim niewielkiego ogródka, o podłożu wysypanym białymi kamieniami, dekoracyjnych lampionach i niewymagających nadmiernej pielęgnacji drzewkach. Szczególnie pięknie miejsce to wyglądać musi, gdy jest klimatycznie podświetlone.

2. Miejsce do przechowywania

Aby w jak najlepszy sposób zagospodarować przestrzeń pod schodami, należy najpierw oszacować jej wielkość, a następnie przemyśleć, co nam się najbardziej przyda. Niewątpliwie w każdym domu zawsze jest niewystarczająca ilość miejsca do przechowywania- czy to książek, czy też dokumentów. Pod schodami idealnie zmieści się regał robiony na wymiar, gdzie schludnie ustawić można właśnie te rzeczy, a także dekoracje czy rośliny.

3. Mini barek

Prostym, ale ciekawym pomysłem jest urządzenie pod schodami barku. Nie potrzeba dużo, aby ten pomysł zrealizować- wystarczy szafka lub komoda, najlepiej w wyrazistym kolorze, kieliszki, szklanki, parę butelek i akcesoria barowe. I gotowe! Na przyjęciach miejsce pod schodami z pewnością stanie się sercem każdego domu.

4. Obszar kreatywny

W tym przypadku obszar wokół schodów zmieniono w centrum kreatywności- półki obok oraz nad nimi wypełniono nie tylko książkami czy płytami CD, ale także dekoracjami, pamiątkami rodzinnymi i akcesoriami. Poszczególne miejsca na regale zostały podświetlone, podkreślając wyjątkowość znajdujących się na nich przedmiotów.

5. Małe biuro

W niektórych przypadkach miejsce pod schodami przeznaczyć można na domowy gabinet. Wystarczy, aby było tam wystarczająco dużo przestrzeni na biurko, system półek i krzesło. Wnękę taką najlepiej pomalować jest na biało, gdyż barwa ta nie rozprasza, a przy okazji czyni miejsce przestronniejszym i jaśniejszym.

6. Garderoba

Oryginalnym pomysłem jest garderoba pod schodami. Szczególnie ładnie będzie się prezentować, gdy umieszczone w niej ubrania, buty i dodatki będą znajdować się w porządku i dobrej organizacji. Inspiracja szczególnie dla fashionistek!

7. Mała toaleta

Opcja ta zależy od wysokości i głębokości obszaru pod schodami. W tym przypadku architekci zdołali stworzyć wyjątkową toaletę z umywalką, której ściany pokryto farbą o wyrazistym żółtym kolorze. Przestrzeń tę zaaranżowano tak świetnie, że aż trudno jest zorientować się, że jest to komórka pod schodami.

8. Regały na książki

Kolejny przykład wyśmienitej aranżacji, w której przestrzeń pod schodami wykorzystano na umieszczenie tam regałów na książki. Tym razem w wersji minimalistycznej, o prostym designie i śnieżnobiałym kolorze. Fantastyczny pomysł!

9. Miejsce na ekspozycję dzieł sztuki

Miejsce pod schodami, bez względu na ich model, świetnie nadaje się do tego, aby udekorować je obrazami, plakatami, rzeźbami czy roślinami. Na ścianach obok lub pod schodami jest wystarczająco dużo przestrzeni, aby zawiesić na nich duży obraz.

Który pomysł jest najlepszy?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu