Dom o dwóch różnych obliczach! | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Dom o dwóch różnych obliczach!

homify.Pl homify.Pl
Broadgates Road SW18 od BTL Property LTD Minimalistyczny
Loading admin actions …

Obiekt, o którym będzie mowa, został rozbudowany i na nowo zaaranżowany przez BLT Property. W wyniku całego przedsięwzięcia, obejmującego zarówno parter, jak i dwa piętra, nabrał on charakteru typowego dla londyńskich przedmieść rozciągających się na południowym brzegu Tamizy. Dzisiejszy styl życia oraz współczesne rodziny mają coraz to większe wymagania względem domów, w których zamieszkują. Zobaczmy na ile ten obiekt spełnia te wymagania.

Fasada budynku

Broadgates Road SW18 od BTL Property LTD Nowoczesny
BTL Property LTD

Broadgates Road SW18

BTL Property LTD

Od ulicy, omawiany bliźniak z pozoru nie różni się od reszty budynków w sąsiedztwie: biała fasada idealnie komponuje się z niewielkimi ogrodowymi roślinami oraz wyściełającym podjazd żwirem.

Budynek od tyłu

Broadgates Road SW18 od BTL Property LTD Minimalistyczny
BTL Property LTD

Broadgates Road SW18

BTL Property LTD

Tył budynku robi nieporównywalnie większe wrażenie niż jego fasada. Jest znacznie odważniejszy i już jedno spojrzenie na niego pozwala domyślić się, jak może wyglądać wnętrze rezydencji. Z racji tego, że całość wraz z ogrodem zaprojektowała i wykonała ta sama firma, wszystko tak idealnie się ze sobą komponuje. Ciekawym rozwiązaniem jest płaski dach wykonany z aluminium i włókna szklanego, który zapewnia na patio cień, niezbędny zwłaszcza w upalne dni.

Opływowa kuchnia

Broadgates Road SW18 Nowoczesna kuchnia od BTL Property LTD Nowoczesny
BTL Property LTD

Broadgates Road SW18

BTL Property LTD

W prezentowanej aranżacji parter został podzielony niejako na cztery segmenty. Trzy z nich: kuchnia, jadalnia oraz salon znajdują się na tym samym poziomie. Jedynie domowe biuro ulokowano nieco wyżej pragnąc wydzielić je z całości. Wcześniej, przed gruntowna przebudową rezydencji, kuchnia oraz jadalnia były oddzielone. Co więcej, znajdowały się na różnych poziomach. Było to rozwiązanie znacznie mniej komfortowe dla użytkowników obiektu.

Elegancki salon

Broadgates Road SW18 Nowoczesny salon od BTL Property LTD Nowoczesny
BTL Property LTD

Broadgates Road SW18

BTL Property LTD

Pomimo połączenia ze sobą trzech pomieszczeń: kuchni, jadalni oraz salonu, granica pomiędzy każdym z nich i tak jest zauważalna. Salon został zaaranżowany prostopadle do podłużnej kuchni, z którą poniekąd tworzy jedno skrzydło parteru. Szczególną uwagę zwracają w nim dwie granatowe kanapy ustawione naprzeciw siebie. Jadalnia wraz z biurem stanowią skrzydło drugie. Parter to mieszanka wielu różnych stylów, które ładnie prezentują się w tym zestawieniu. Biel i jasne odcienie, skandynawskie kanapy, drewniany stół w jadalni, ściany z cegły oraz industrialne lampy to połączenie zdecydowanie dla odważnych, a do nich przecież świat należy.

Rodzinne spędzanie wolnego czasu

Broadgates Road SW18 Nowoczesny salon od BTL Property LTD Nowoczesny
BTL Property LTD

Broadgates Road SW18

BTL Property LTD

W każdym domu powinien znaleźć się kącik, w którym cała rodzina chociaż od czasu do czasu może wspólnie spędzić wolny czas. Widoczny na zdjęciu piec opalany drewnem zapewnia ciepło osobom siedzącym w jego pobliżu zwłaszcza podczas mroźniejszych miesięcy. Kiedy nadchodzi wiosna lub lato wielkie przeszklone drzwi i okna wychodzące na ogród dostarczają do pomieszczenia dużo słońca, światła oraz świeżego powietrza.

Domowe biuro

Broadgates Road SW18 Nowoczesne domowe biuro i gabinet od BTL Property LTD Nowoczesny
BTL Property LTD

Broadgates Road SW18

BTL Property LTD

Również domowe biuro ulokowano na parterze. Celowe podniesienie oddziela je od reszty wnętrza, a co za tym idzie, każda osoba, która do niego wchodzi od razu zdaje sobie sprawę, że nie znalazła się w tym miejscu przypadkowo, lecz przyszła pracować. Charakteru całości nadają zwłaszcza: mała biblioteczka, parkiet zamiast płytek pokrywających pozostałą cześć podłogi na parterze oraz regały dopasowane do stolarki kuchennej. Zauważyliście clerestorium nad drzwiami przesuwanymi ? Są to małe okienka umieszczone ponad poziomem oczu. Jeżeli kiedyś zdecydowalibyśmy się na żaluzje lub zasłony zakrywające wspomniane drzwi, te okienka zapewnią wystarczający dopływ świeżego powietrza i światła do pomieszczenia.

Dziecięca sypialnia

Broadgates Road SW18 Nowoczesna sypialnia od BTL Property LTD Nowoczesny
BTL Property LTD

Broadgates Road SW18

BTL Property LTD

Na piętrze znajduje się kilka niemniej ważnych pomieszczeń. Jednym z nich jest widoczna na zdjęciu dziecięca sypialnia w kolorze niebieskim. Niewątpliwie każdy mieszkaniec takiego pokoju nie tylko sam będzie niezmiernie szczęśliwy na co dzień, ale tym szczęściem będzie również zarażał osoby ze swojego otoczenia!

Ponadczasowa biel i czerń

Broadgates Road SW18 Minimalistyczna łazienka od BTL Property LTD Minimalistyczny
BTL Property LTD

Broadgates Road SW18

BTL Property LTD

Ponadczasowa monochromatyczna łazienka zawsze emanuje świeżością, zwłaszcza jeśli w jej wnętrzu umieścimy dodatkowo pachnące olejki i cięte kwiaty.

Główna sypialnia

Broadgates Road SW18 Nowoczesna łazienka od BTL Property LTD Nowoczesny
BTL Property LTD

Broadgates Road SW18

BTL Property LTD

Na drugim piętrze znajduje się sypialnia gospodarzy domu połączona z garderobą. Wybrany wzór tapety naściennej to kolejny detal nadający wnętrzu rezydencji delikatności i subtelności.

Niesamowity ogród na tyłach posesji

Broadgates Road SW18 Nowoczesny ogród od BTL Property LTD Nowoczesny
BTL Property LTD

Broadgates Road SW18

BTL Property LTD

Ogród rozciągający się na tyłach posesji jest niesamowity sam w sobie. Zaaranżowano go zgodnie z dewizą: „atrakcyjny, nowoczesny, niedrogi w utrzymaniu, praktyczny”. Klomby kwiatowe zostały odrobinę podniesione, aby kopana przez dzieci piłka nie była w stanie w żaden sposób im zagrozić. Trawnik wykonano ze sztucznej murawy i przycięto na krótko.

Czy rozważaliście kiedyś wykorzystanie sztucznej murawy w swoim ogrodzie? Podzielcie się z nami swoimi przemyśleniami.
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu