10 pomysłów na modernizację ściany w Twoim domu | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

10 pomysłów na modernizację ściany w Twoim domu

Justyna Dziesińska Justyna Dziesińska
Nowoczesna jadalnia od Herman Miller México Nowoczesny
Loading admin actions …

Ściana w naszym domu pełni wiele funkcji, jedną z najważniejszych jest możliwość składowania i przetrzymywania różnego rodzaju przedmiotów, szpargałów, dzięki regałom czy półkom. Natomiast drugą niezwykle istotną funkcją jest jej ogromny potencjał dekoracyjny, który możemy wykorzystać na wiele sposobów. Dziś chcielibyśmy zająć się różnymi możliwościami przyozdobienia tej części naszego mieszkania i nadania mu w ten sposób bardziej wyrazistego i atrakcyjnego wyglądu. Warto jednak pamiętać, o tym by nie przesadzać w tej kwestii i starać się zrównoważyć ilość elementów dekoracyjnych. W ten sposób zachowamy równowagę i porządek w naszej prywatnej przestrzeni, a co najważniejsze będziemy mogli cieszyć się atrakcyjną i nietuzinkowo przyozdobioną ścianą. 

1. Ściana z włókna naturalnego

Włókno naturalne to mieszanka naturalnych surowców pochodzenia zwierzęcego bądź roślinnego. Ten rodzaj dekoracji ściany jest dobrą alternatywą dla tapet ściennych, nadaje nie tylko niezwykłej faktury naszej ścianie, ale także interesującego wyglądu. W zależności od wykorzystanego koloru oraz dodatkowych materiałów, możemy stworzyć naturalną aranżację bądź nieco bardziej ekstrawagancką – wykorzystując przy tym mocniejszy, bardziej wyrazisty odcień farby oraz np. metaliczną półkę o chromowanej powierzchni. 

2. Mozaika

Mozaikę najczęściej wykorzystujemy w takich pomieszczeniach jak łazienka czy kuchnia. Doskonale podkreśla oryginalny i nietuzinkowy klimat pomieszczenia oraz wyróżnia je na tle pozostałych przestrzeni. Mozaikę możemy odpowiednio dopasować do charakteru wnętrza, dzięki czemu stworzy nam spójną kompozycją z resztą wyposażenia. Na zdjęciu powyżej zdecydowano się wykorzystać zróżnicowaną kolorystykę mozaiki, po to by nadać przestrzeni bardziej naturalnego i nastrojowego klimatu. 

3. Drewniana ściana

Drewniane panele ścienne idealnie nadają się do naszych prywatnych wnętrz. Podkreślają przede wszystkim ciepły i przyjazny klimat pomieszczenia, a także sprawiają, że całość prezentuje się bardziej przytulnie i urokliwie. Drewno, zarówno jako materiał budowlany jak i wykończeniowy może, jest nie tylko trwały, ale także niezwykle efektowny i elegancki. Ustawienie listew w pozycji pionowej optycznie powiększa przestrzeń nadając jej bardziej przestronnego charakteru. 

4. Kamienna ściana

Oprócz drewna, możemy również wykorzystywać kamień, jako formę ozdobną naszej pustej ściany. Ta opcja daje nam ogromne możliwości, jeśli chodzi o wybór odpowiedniego rodzaju kamienia oraz koloru. Pamiętajcie jednak by zastosować przy tym oświetlenie podłogowe, w ten sposób Wasza ściana stanie się bardziej wyrazista, a oryginalna i niebanalna struktura bardziej zauważalna. 

5. Klasyczna tapeta

Tapeta ścienna to sposób dekoracji ściany, który towarzyszy nam już od wielu, wielu lat i w dalszym ciągu jest na topie. Obecnie mamy ogromny wybór nie tylko kolorów, ale także i wzorów oraz faktur. Dopasowanie właściwej tapety do naszej przestrzeni wcale nie jest prostym zadaniem, bowiem liczy się nie tylko kolorystyka i odpowiedni motyw, ale także spójne zgranie z wyposażeniem. 

6. Żywa ściana

Nowoczesny korytarz, przedpokój i schody od homify Nowoczesny

Jednym z najświeższych trendów w oryginalnej i efektownej aranżacji wnętrz, jest wykorzystanie żywej ściany, jako elementu dekoracyjnego danej przestrzeni. Ta forma ozdoby ściany nie tylko robi oszałamiające wrażenie na przybyłych gościach, ale także ociepla naszą przestrzeń i podkreśla jej naturalny, harmonijny klimat. 

7. Sztuka

Sztuka to szeroko pojęte pojęcie, które obejmuje nie tylko obrazy czy zdjęcia, ale także różnego rodzaju rzeźby, przedmioty, które określają nasze wnętrze jako niesztampowe, oryginalne i wyjątkowe. W tym przypadku zdecydowano się wykorzystać kolorowe kostki, które ułożono w 5 poziomach. Efektowna kompozycja dodała nowoczesnego i nieco abstrakcyjnego klimatu przestrzeni dziennej.

8. Tapeta w pasy

Klasyczna sypialnia od homify Klasyczny

Kolorowa tapeta w pionowe pasy doskonale nadaje się do małych wnętrz – głównym warunkiem jest jasna kolorystyka oraz pionowa orientacja – dzięki temu może optycznie powiększyć pomieszczenie, rozjaśnić jej i nadać mu przejrzystości. 

9. Naklejka ścienna

Naklejka ścienna może być ciekawą alternatywą dla tapet. Ogromny wybór wzorów umożliwia dopasowanie właściwej grafiki do naszej przestrzeni, począwszy od roślin, kształtów, zwierząt po kultowe grafiki Banksy'ego. Niebanalny sposób na dodanie wyrazistego i atrakcyjnego wyglądu naszym pomieszczeniom. 

10. Fototapeta

Architekci wnętrz coraz chętniej i częściej sięgają po fototapetę. To fantastyczny sposób na zbudowanie odpowiedniego klimatu w pomieszczeniu i dodanie mu bardziej ekspresywnej formy.

Który z pomysłów wykorzystalibyście chętnie u siebie?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu