Powiew świeżości w tradycyjnym domu z drewna | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Powiew świeżości w tradycyjnym domu z drewna

Alicja Olko Alicja Olko
Eklektyczna kuchnia od エヌ スケッチ Eklektyczny
Loading admin actions …

Wiele domów z drewna sprawia wrażenie przestarzałych i zbyt tradycyjnych. Nie można im jednak odmówić przytulności i rustykalnego czaru. Ci z nas, którzy wymarzyli sobie jednak dom z drewna, nie muszą rezygnować z nowoczesności i oryginalnego designu, o czym doskonale przekonuje nas dzisiejszy projekt. Jest to dom w stylu azjatyckim, którego jednym z głównych wyznaczników jest właśnie hojne użycie drewna. Architekci postawili jednak na współczesny design domu, dzięki czemu osiągnęli efekt, który zadowoli nawet najbardziej wymagających inwestorów. Przekonajcie się sami!

Widok z zewnątrz

Położony na działce znajdującej się nieco na wzniesieniu, ten dom z drewna wyróżnia się na tle klasycznych, sąsiadujących z nim budynków. Jego bryła o kubistycznej formie i nowoczesnym designie zachwyca prostotą, ale i przytulnością. Elewacja z drewna przyciąga wzrok ciekawym kolorem i wspaniałą fakturą materiału. Jak to w przypadku projektów azjatyckich bywa, od strony ulicy okna są nieliczne i niewielkie, zapewniając mieszkańcom maksymalny poziom prywatności.

Wejście

Teren przed domem wylano betonem- materiał ten świetnie komponuje się z drewnem. Po kilku stopniach wchodzi się na werandę, a z niej do środka. Drewniana ścianka działowa blokuje widok do wnętrza, zapewniając schronienie przed spojrzeniami przechodniów.

Przytulne wnętrze

Także we wnętrzu dominującym materiałem jest drewno. Zestawiono je z białymi ścianami i podłogami z betonu. To właśnie kombinacja materiałów i kolorów nadaje tej aranżacji tak niepowtarzalny charakter. Strefę dzienną urządzono na otwartej przestrzeni, wyposażając ją w mieszkankę mebli retro i tych o bardziej nowoczesnym designie.

Salon

Minimalistyczny, ale wciąż przytulny salon, zlokalizowano tuż obok jadalni. Oryginalną sofę o designie niczym z lat 60-tych umieszczono pod oknem, które obramowuje widok na otaczającą dom zieleń. Wnętrze to ożywia piękny dywan w barwach czerwonego wina, który świetnie komponuje się z ciemnym drewnem stolika kawowego. Białe ściany stanowią z kolei doskonałe neutralne tło dla tej aranżacji. Czynią także wnętrze jaśniejszym i przestronniejszym.

Kuchnia

Aranżacja kuchnia jest przykładem minimalizmu i funkcjonalności. Od pozostałej części strefy dziennej obszar ten oddzielą długi, szeroki blat w bieli. W niego wbudowano zlewozmywak oraz pozostawiono miejsce na powierzchnię roboczą. Dzięki licznym miejscom na przechowywanie kuchnia prezentuje się nieskazitelnie- dobra organizacja i porządek to klucz to osiągnięcia takiego efektu. Ważną rolę odgrywa tutaj także oświetlenie, które sprawia, że kuchnia staje się miejscem przytulnym i ciepłym.

Należycie do zwolenników stylu azjatyckiego?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu