Projekty,  Domy zaprojektowane przez Zenaida Lima Fotografia

14 małych ogródków, które upiększą Twój dom z przodu

Justyna Dziesińska Justyna Dziesińska

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Dzisiejszy artykuł chcielibyśmy poświęcić nie dekoracji naszej przestrzeni osobistej, a części zewnętrznej budynku. Zajmiemy się ogrodami frontowymi, które pełnią niezwykle istotną rolę w wyglądzie naszego domu. Kolorowy, bujny, szalenie zróżnicowany czy po prostu zadbany potrafi całkowicie odmienić charakter naszego domu i spójnie zgrać się z elewacja, tak by stworzyć jednolitą, harmonijną całość. Zobaczcie 14 propozycji ogrodów frontowych, które zrobiły na nas największe wrażenie!

1. Super chic

Małe ogrody znacznie trudniej efektownie zaprojektować, tak by zdobiły wejście do domu. Dlatego w tym przypadku warto skupić się na unikalnych i oryginalnych roślinach, które dodadzą nietuzinkowego charakteru – w tym przypadku świetnie sprawdzi się palma.  

2. Ogród w donicy

Projekty,  Drwi wejściowe zaprojektowane przez FingerHaus GmbH
FingerHaus GmbH

VIO 302 – Eingang

FingerHaus GmbH

Jeśli brak Wam pomysłu na zagospodarowanie powierzchni przed domem, nie ma konieczności na siłę decydować się na fantazyjny, kolorowy ogród, warto jednak przyozdobić główne wejście roślinami czy kwiatami w donicach, w ten sposób nieco ocieplimy minimalistyczny i surowy wygląd budynku. 

3. Ozdoby

Projekty,  Okna zaprojektowane przez homify

Propozycja dekoracji wejścia, która z pewnością spodoba się wszystkim ceniącym sobie nowoczesny i nietuzinkowy dizajn budynku. Zamiast soczyście zielonej przyrody, architekci krajobrazu, zdecydowali się przyozdobić wejście wielkimi donicami i bambusowymi tyczkami. Efekt końcowy robi piorunujące wrażenie!

4. Różnorodność

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez monica khanna designs
monica khanna designs

Juanapur Farmhouse

monica khanna designs

Mały, skromny ogród, aczkolwiek fantastycznie zagospodarowany. Jego doskonały wygląd polega głównie na wykorzystaniu kwiatów o tym samym odcieniu, pasującym do stylu domu. Dzięki temu całość prezentuje się harmonijnie, naturalnie i efektownie. 

5. Drzewo

Projekty,  Domy zaprojektowane przez Besana Studio
Besana Studio

Remodelación/ampliación

Besana Studio

Mała ilość miejsca przed domem wymaga od nas odpowiedniego dostosowania ogrodu do zaistniałych warunków, w tym przypadku zatem warto postawić na duże, rozłożyste drzewo oraz bujne krzaki, które dodadzą ciepłego, przyjaznego i atrakcyjnego wyglądu naszej domowej przystani. 

6. Delikatna aranżacja

Propozycja widoczna powyżej świetnie sprawdzi się w w przypadku klasycznych projektów domów. Delikatne, drobne kwiaty idealnie podkreślają ciepły i przyjazny charakter budynku. Odcienie różu i czerwienie doskonale zgrywają się z naturalną cegłą oraz piaskowym kolorem elewacji. 

7. Światło główną ozdobą

Nowoczesne wzornictwo wymaga od nas oryginalnych i nietuzinkowych pomysłów. Na zdjęciu powyżej główną ozdobą małego ogrodu frontowego jest drzewo, które zostało dodatkowo uwydatnione poprzez wykorzystanie oświetlenia podłogowego. 

8. Ogród za kratami

Bardzo oryginalna i nieszablonowa struktura elewacji, która prezentuje się zjawiskowo. Za metalowymi kratami zdecydowano się również ukryć mały, tętniący życiem ogród, dzięki któremu całość prezentuje się bardzo tajemniczo, aczkolwiek ciepło i domowo. 

9. Wnęka na ogród

Nawet w przypadku braku dodatkowej powierzchni do zagospodarowania i zaaranżowania ogrodu można znaleźć ciekawe rozwiązanie. Futurystyczny projekt domu, widoczny powyżej, przyozdobiono oryginalną wnęką, której potencjał udekorowano soczyście zielonymi roślinami. Całość wygląda genialnie i niezwykle modernistycznie. 

10. Kamienny panel

Ogród w wersji minimalistycznej, czyli połączenie efektownych materiałów budowlanych, wykończeniowych oraz lekkiej, delikatnej roślinności. Wysoka trawa, posadzona przy kamiennym panelu, zaraz obok drewnianego podestu, nadaje ogromnej naturalności i subtelności. 

11. Pnącza

Świetny i niezwykle efektowny sposób na podkreślenie przyjaznej atmosfery domu, a także udekorowanie frontowej elewacji. Kolorowe pnącza prezentują się nie tylko atrakcyjnie, ale wprowadzają prawdziwie naturalny i ciepły klimat do naszego domu

12. Ekologia

Drewniane deski tworzące ścieżkę o nieregularnym kształcie doprowadzają nas do wejścia, natomiast po drodze możemy podziwiać zróżnicowaną, zieloną naturę, która pełni rolę atrakcyjnej ozdoby domu. Minimalistyczne projekty domów doskonale czują się z towarzystwie okazałych, gęstych ogrodów. 

13. Zieleń ogrodzona kamieniami

Duże, małe, kolorowe lub jednolite – kamienie to fantastyczny sposób na udekorowanie naszego niewielkiego ogrodu. Możemy dzięki nim wytyczyć obszar, w którym posadzimy zieleń. W ten sposób całość nabierze charakteru i naturalnego klimatu. 

14. Betonowy ogród

Projekty,  Domy zaprojektowane przez Specht Architects
Specht Architects

Cliff Dwelling

Specht Architects

Minimalistyczne projekty domów wymagają odpowiedniej oprawy, dlatego w celu zintegrowania projektu z całością warto zdecydować się na betonowe, ogromne donice, w których będziemy mogli posadzić wszystko to, czego dusza zapragnie. Począwszy od wysokich traw, po krzewy czy drzewka. Sposób dekoracji zależy od nas samych i naszych upodobań. Zatem pamiętajcie, dostosowujcie swoje ogrody do indywidualnej estetyki, tylko wtedy wykreujecie piękną, przytulną i ciepłą przestrzeń przed Waszym domem. 

Która z propozycji skradła Wasze serce? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu