10 sekretów na poprawienie kuchni według Feng Shui | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

10 sekretów na poprawienie kuchni według Feng Shui

Luiza Sadowska Luiza Sadowska
Skandynawska kuchnia od 목소리 Skandynawski
Loading admin actions …

Już nie raz wspominaliśmy o tym, jak projektować dom zgodnie z zasadami Feng Shui, aby energia chi mogła swobodnie krążyć po domu. W tym artykule skupimy się na kuchni!

Kuchnia jako serce domu musi spełniać kilka najważniejszych zadań. Pożądana jest kuchnia ergonomiczna, przestronna i estetyczna. W zależności od wielkości pomieszczenia, jedne rozwiązania sprawdzą się lepiej od innych. Stylistycznie można przebierać od kuchni skandynawskich, przez rustykalne po nowoczesne, tylko od nas zależy, jakie aranżacje kuchni nam odpowiadają. Oprócz tego kuchnia symbolizuje dobrobyt i bogactwo. Jeśli chcemy mieć kuchnię, gdzie swobodnie krąży energia chi – wystarczy zastosować się do kilku prostych wskazówek.

Na południe

Idealnie, gdyby kuchnia była zorientowana w kierunku południowym, najlepiej w pobliżu drzwi. Orientacja względem stron świata jest niezwykle ważna dla Feng Shui.

Ogień i woda

W kuchni możemy znaleźć elementy ognia, czyli piekarnik, kuchenka, mikrofalówka, i elementy wody, takie jak zlew, lodówka, zmywarka. Wyposażenie reprezentujące każdy element musi być ze sobą zgrupowane, czyli wszystkie elementy ognia blisko siebie, zaś elementy wody z drugiej strony kuchni.

Odpowiednia wentylacja

Minimalistyczna kuchnia od Pop Arq Minimalistyczny

Zamknięte, duszne przestrzenie są uważane w Feng Shui za szkodliwe. Zadbajmy o odpowiednią wentylację, często też wietrzmy pomieszczenia, najlepiej otwierając nie tylko jedno okno, ale wszystkie!

Nie odwracaj się plecami do drzwi

Kucharz nie powinien być odwrócony plecami do drzwi kuchennych. Jeśli mamy taką możliwość, ustawmy na środku kuchni wyspę, która zazwyczaj jest zorientowana w kierunku wejścia do kuchni.

Odpowiednie oświetlenie

Bardzo istotne jest naturalne światło, jednak wieczorem i w nocy, zadbajmy o to, aby móc oświetlić każdy zakamarek kuchni wystarczająco intensywnie, aby nie był zacieniony.

Neutralne kolory

Kolory wykorzystane podczas urządzania kuchni powinny być neutralne, nienawiązujące do elementów znajdujących się w pomieszczeniu, czyli ognia i wody. Świetnie sprawdzą się wszelkie beże, szarości, odcienie kremowego i biel.

Szafki aż do sufitu

Decydując się na szafki kuchenne wybierzmy takie, które będą sięgać aż do samego sufitu. Bez pozostawiania przerwy na kilkanaście centymetrów, której nie można w żaden sposób wykorzystać i tylko gromadzi się na niej kurz. Pozbądźmy się go lub będzie on blokował przepływ energii!

Elementy naturalne

Jako dekoracja, niektóre karłowate rośliny lub zioła będą wystarczające, aby odpędzić złą energię i przyciągają dobrą. W Feng Shui ważne jest połączenie wystroju z elementami naturalnymi, jak np. roślinami doniczkowymi.

Nieskazitelne okna

Okna powinny być bez skazy, inaczej wpływa to negatywnie na przepływ energii do i od zewnątrz.

Utrzymanie porządku

Nowoczesna kuchnia od homify Nowoczesny

W Feng Shui bardzo istotne jest zachowanie porządku – inaczej zaburzymy swobodny przepływ energii chi. 

Więcej o tym przeczytacie w artykule: 7 trików Feng Shui, dzięki którym się wzbogacisz.

Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu