15 unikalnych pomysłów, które wyróżnią Twoje wejście | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

15 unikalnych pomysłów, które wyróżnią Twoje wejście

Justyna Dziesińska Justyna Dziesińska
Nowoczesne okna i drzwi od BLOS Arquitectos Nowoczesny
Loading admin actions …

Pierwsze wrażenie jest niezwykle ważne, decyduje o tym jak inni odbierają nasz dom, dlatego dziś chcielibyśmy przedstawić Wam najciekawsze i najbardziej oryginalne pomysły na wyróżnienie Waszego wejścia i spowodowanie, że każdy je zapamięta. Kluczowym punktem fasady są drzwi zewnętrzne, to właśnie one dają nam podgląd tego czego możemy się spodziewać po przekroczeniu ich progu. Sprawdźcie zatem 15 pomysłów, które wyróżnią Wasze wejście!

1. Kamienna osłona

Nowoczesne domy od Arki3d Nowoczesny

Pierwsza propozycja efektownego wejścia to stworzenie oryginalnej, kamiennej osłony, która doskonale skomponuje się z fasadą domu, tworząc ciekawy i atrakcyjny wygląd całości. W tym przypadku możemy wykorzystać zarówno kamień jak i drewno. 

2. Ażurowy panel

Niezwykle interesujący i nietuzinkowy sposób na wyróżnienie wejścia głównego.Wzorzysty panel z wyciętymi liśćmi prezentuje się oszałamiająco. Wyobraźcie sobie jak wygląda wnętrze, kiedy dostaje się przez nie światło dzienne. 

3. Wejście otulone roślinnością

Kwiaty w donicach, krzewy czy różnego rodzaju ozdobne drzewa to jeden z najprostszych sposobów na uatrakcyjnienie wejścia. Dzięki żywej, soczyście zielonej roślinności dom prezentuje się bardziej przytulnie i żywiołowo. 

4. Nowoczesne wejście

Architekci dwoją się i troją w kwestii wyróżnienia głównego wejścia. Stawką w tej grze jest ogólny wygląd naszego domu i dobre pierwsze wrażenie. W tym celu warto wykorzystać nowoczesne materiały budowlane oraz wykończeniowe, które podkreślą wyjątkowy klimat Waszego domu. 

5. Drzwi z kutego żelaza

Drzwi z kutego żelaza dodają artystycznego klimatu do Waszej rezydencji. Prezentują się szczególnie dobrze w luksusowych budynkach. Opcja widoczna powyżej to zestawienie ciężkiej, żelaznej konstrukcji drzwi ze szklanym, niezwykle subtelnym wypełnieniem. 

6. Ukryte drzwi

Nowoczesna konstrukcja mieszkalna wymaga odpowiedniej oprawy i wejścia, dlatego warto w tym przypadku wykorzystać np. metalowe belki, które dodają nie tylko wyrazistości, ale także prywatności. 

7. Wejście w stylu minimalistycznym

Czarno-biała fasada dodaje eleganckiego i wyrafinowanego stylu, dlatego te budynki wcale nie potrzebują wyjątkowej oprawy, bronią się same. Niezwykła prostota, odpowiednio dobrana kolorystyka oraz materiały dodały atrakcyjnego wyglądu całości. 

8. Rustykalny urok

Aby podkreślić oryginalny charakter wejścia ważne, by współgrało ono z całością projektu. Dlatego pamiętajcie, aby uważnie dobierać materiały i kierować się ogólną estetyką całej konstrukcji architektonicznej. 

9. Oświetlone wejście

Oświetlenie to kolejny ze sposobów, którego możemy użyć w celu uatrakcyjnienia głównego wejścia. Wystarczy odpowiednio skierować wiązkę światła oraz dobrać kolor. W ten sposób samoistnie przyozdobimy wejście główne i stworzymy nietuzinkowy klimat. 

10. Eleganckie połączenie materiałów

Beton to niezwykle wyrafinowany i minimalistyczny materiał, który coraz chętniej i częściej jest wykorzystywany przez nas w oryginalnych aranżacjach wnętrz. W celu wizualnego ocieplenia i podkreślenia domowego charakteru warto zestawić go z drewnianymi, masywnymi drzwiami. 

11. Drewno i kamień

Drewno posiada niesamowite właściwości ocieplające – nie tylko wnętrze, ale także ogólny wygląd surowej, chłodnej struktury architektonicznej. Warto zatem połączyć dwa materiały o odmiennych właściwościach, w celu uwydatnienia i zwrócenia uwagi na wejście główne. 

12. Wyrazisty kolor

Jeśli brakuje nam pomysłów na oryginalne uwydatnienie naszego wejścia, warto zatem wykorzystać drzwi o soczystym, wyrazistym kolorze. Dzięki temu podkreślimy energiczną i dynamiczną koncepcję domu i zaskoczymy naszych gości, nietuzinkowym pomysłem. 

13. Wejście łuk

Spektakularne i zachwycające wejście, do którego doprowadzają nas jasne schody. Dom dzięki temu prezentuje się niezwykle majestatycznie, elegancko i estetycznie. 

14. Wejście z oknem

Linkside : Outsized Culmax Oriel Bay Windows Nowoczesne okna i drzwi od Maxlight Nowoczesny
Maxlight

Linkside : Outsized Culmax Oriel Bay Windows

Maxlight

Jeśli chcemy dodać przejrzystości i lekkości naszej budowli to warto wykorzystać w tym celu otwory okienne. Warto zatem w fazie projektu przemyśleć wszystkie koncepcje i możliwości, aby w efekt końcowy zadowolił nas i stworzył fantastyczną oprawę. 

15. Tajemnicze wejście

Wejście nieco cofnięte i osadzone głęboko dodaje tajemniczości i uroku naszej budowli. Betonowy chodnik oraz drewniana elewacja prezentują się zjawiskowo, a co najważniejsze świeżo, atrakcyjnie i niebanalnie. Jak Wam się podoba taka propozycja? 

Który z pomysłów spodobał Wam się najbardziej? 
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu