Tradycyjny dom z drewna z nowoczesnym twistem | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Tradycyjny dom z drewna z nowoczesnym twistem

Alicja Olko Alicja Olko
Klasyczne domy od NEWOOD - Современные деревянные дома Klasyczny
Loading admin actions …

Dziś pokażemy Wam wyjątkowy projekt domu, w którym elementy tradycyjnej architektury łączą się z nowoczesnym designem. Podstawowa konstrukcja wykonana jest z drewna, ale fasada z tego materiału unowocześniona została licznymi wielkoformatowymi przeszkleniami.

Obejrzyjcie ten projekt wraz z rzutami parteru i piętra- pozwolą Wam one dokładnie zapoznać się z wymiarami i rozkładem pomieszczeń we wnętrzach!

Wyważony projekt

Bryła budynku nie jest ani zbyt tradycyjna, ani nie razi nadmiernym modernizmem. Jest doskonałą kombinacją tego, co najlepsze z obu nurtów w architekturze. Grubo ciosane drewniane belki pięknie komponują się z wielkoformatowymi przeszkleniami. Eleganckie balkony o delikatnych balustradach gwarantują mnóstwo przestrzeni do spędzania wolnego czasu na relaks. Takie same funkcje spełnia przestronny taras na poziomie ogrodu.

Architektura w zgodzie z naturą

Ekologiczny jest nie tylko sam projekt domu, ale i jego położenie umożliwia stały kontakt z naturą. Wielkoformatowe okna na parterze zapewniają stały kontakt pomiędzy wnętrzem a zewnętrznym otoczeniem domu. Ze strefy dziennej przedostać się można bezpośrednio na taras, także z drewna, okalający basen.

Niekonwencjonalne rozwiązania

W nietypowy sposób ułożono drewniane belki w okolicy strefy wejścia. Architekci chcieli nadać materiałowi niepowtarzalny i oryginalny design, czyniąc tym samym cały projekt bardziej nowoczesnym. Ten element fasady pokazuje, z jakim przywiązaniem do detali projektowano dom i jak niezwykle zagrać można drewnem i szkłem. Materiały te, zestawione ze sobą, tworzą naprawdę udaną kombinację.

Rzut poziomy – parter

Zapoznajmy się z dokładnym planem wnętrz domu. Po przekroczeniu drzwi wejściowych znajdujemy się w holu, z którego przejść można do znajdujących się po prawej stronie pomieszczeń gospodarczych i garażu lub do umieszczonej na lewo strefy dziennej. Tam na otwartym planie znajdziemy kuchnię z wyspą, która jest połączona z jadalnią, a następnie salonem. Na parterze znajduje się jeszcze kilka pomniejszych pomieszczeń- domowy gabinet, pokój gościnny oraz toaleta.

Rzut poziomy – piętro

Na piętrze z kolei znajdują się dwie sypialnie z przylegającymi do nich łazienkami oraz drugi salon ze stołem bilardowym. Z niego przedostać można się na przestronny taras.

Podoba Wam się taka mieszkanka stylów architektonicznych?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu