Otwarty salon: burzymy mury! | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Otwarty salon: burzymy mury!

A.D. A.D.
Rustykalny salon od Egue y Seta Rustykalny
Loading admin actions …

Dzisiejszym katalogu inspiracji pokażemy Wam 6 przykładów otwartych salonów, tak atrakcyjnych, że będziecie chcieli zburzyć mury. Coraz bardziej powszechne jest integrowanie dziennej przestrzeni w jedną całość. Jadalnia, kuchnia i salon mogą być razem w doskonałej atmosferze. Metry kwadratowe są coraz droższe dlatego postawmy na jak najlepsze wykorzystanie przestrzeni.

Otwarte przestrzenie zapewniają wspaniały zasięg widzenia, czyniąc tę samą przestrzeń optycznie dużo większą niż w rzeczywistości jest. Sprzyjają one również ekspozycji światła dziennego i łatwości dostępu z jednego miejsca do drugiego bez konieczności korzystania z drzwi i korytarzy. Takie rozwiązania są teraz bardzo modne i na topie. 

Jeśli macie obawy, że wszystkie strefy zleją się w jedną całość, utrudniając Wam komfort życia – spokojnie. I na to mamy sposoby. Można przedzielić poszczególne segmenty za pomocą bibliotek, roślin, dywanów, ażurowych szafek czy drzwi przesuwnych, które dają złudzenie separacji.

Koniecznie przeczytajcie nasze wskazówki i obejrzyjcie inspirujące zdjęcia.

Różnice w wysokości

Różnice poziomów wysokości w jednym pomieszczeniu są jednym z najlepszych sposobów definiowania przestrzenie bez ścian ograniczających. Ten wspaniały, loftowo – industrialny salon jest pomyślany tak, że część salonowa, z kanapami, znajduje się kilka schodków niżej niż jadalnia i kuchnia. To rozwiązanie nietypowe ale bardzo ciekawe pod względem architektonicznym. pozwala na spojrzenie z kilku, różnych perspektyw. 

Współgrające kolory i materiały

Ten fantastyczny salon projektu architektów z Queixalós Trull cechuje płynne przejście z jednej strefy do drugiej. Kolor biały, jasne drewno i różne akcenty kolorystyczne na ścianach, dywany i akcesoria łączą się ze sobą. Wiele różnych harmonicznych tekstur za pomocą których dokonano podziału, każda jest inna ale współgrają ze sobą idealnie.

Wygładzona posadzka cementowa jest rozwiązaniem bardzo praktycznym zwłaszcza jeśli kuchnia jest częścią całości, ponieważ jest to bardzo trwały i łatwy do czyszczenia materiał. W dodatku, niezwykle modny. 

Wykorzystaj przestrzeń poziomą i pionową

Industrialny salon od Pop Arq Industrialny Szkło

Podwójna wysokość sprzyja tworzeniu antresoli i niezliczonej liczbie stref do wykorzystania. Na jednym planie znajduje się niemalże całe mieszkanie, a każda ze stref jest odrębna chociaż nie w sposób fizyczny. W tym środowisku naturalne światło wpadające przez okna to priorytet. Piec staje się centralnym punktem wnętrza i daje dużo oryginalności.

Użyj różnorodnych akcesoriów

Dzięki integracji z salonu z jadalnią, wygraliśmy przestrzeń, która jest dobrym pretekstem do włączenia ozdób, śmiesznych przedmiotów i oryginalnego oświetlenia. Nie bójcie się dodatków, to one nadają charakter i osobowość wnętrzom. 

Roślinność sprawdza się w każdej przestrzeni – wprowadza wątek natury, nasycony i piękny zielony kolor a także dynamikę do wnętrza. Wymówki, że nie znacie się na zieleni lub nie macie dobrej ręki do kwiatów są kompletnie nie na miejscu ponieważ znamy wiele gatunków, które wytrwają nawet w ekstremalnie trudnych warunkach. Ich listę znajdziecie w tym artykule: Rośliny domowe odporne na wszystko! Oprócz niewątpliwych walorów estetycznych rośliny mają pozytywne działanie na ludzki organizm – zarówno na psychikę jak i fizjologię.

Połącz meble z różnych epok i stylów

Meble z różnych okresów mogą świetnie wyglądać obok siebie. Eklektyzm od dawna jest w modzie dlatego łączcie style, rustykalny z nowoczesnym, minimalistyczny ze skandynawskim. Powstaną ciekawe i oryginalne aranżacje a każda ze stref będzie optycznie oddzielona za pomocą innego rodzaju mebli. 

Zdecyduj się na okrągły stół w małych pomieszczeniach

Mieszkanie w kamienicy Eklektyczna jadalnia od SAS Eklektyczny
SAS

Mieszkanie w kamienicy

SAS
SAS
SAS

Zintegrowane przestrzenie są szczególnie zalecane w bardzo małych domach lub mieszkaniach. Pozwalają otrzymać fałszywe złudzenie wygranej w metrach kwadratowych. Wystarczy, aby zrównoważyć brak miejsca – jest na to wiele sposobów. Zalecamy użycie okrągłych stołów, możecie także wybrać małe, specjalnie przeznaczone do niewielkich powierzchni meble. Mniejsze pomieszczenie może sprzyjać przytulności, zaciszności i przepływie pozytywnej energii.

Co myślicie o otwartych salonach? Podobają się Wam? 
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu