Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez London Building Renovation

Mała rozbudowa domu o dużym znaczeniu

Alicja Olko Alicja Olko
Google+
Loading admin actions …

Więcej wcale nie musi znaczyć lepiej. Ten projekt udowadnia, że i rozbudowa na małą skalę może zaowocować wielkimi zmianami. Architekci podjęli się powiększanie powierzchni mieszkaniowej tego typowego londyńskiego szeregowca z cegły. Sposób, w jaki rozbudowano dom, zachwyca- nie tylko pod względem estetycznym, ale i praktycznym. Obejrzyjcie z nami ten wyjątkowy projekt!

Subtelna zmiana

Rozbudowa nie musi od razu rzucać się w oczy, aby robić wrażenie. O wiele lepiej prezentuje się wtedy, gdy niemal niezauważalnie wtapia się w egzystujący już budynek. Tak właśnie stało się w tym przypadku.

Dobudówka również jest z cegły, a od strony ogrodu otwiera się za pomocą wielkoformatowych, harmonijkowych drzwi. Dzięki nim do środka wpada mnóstwo naturalnego światła, a granica pomiędzy wnętrzem a zewnętrznym tarasem zaciera się.

Klasyka z nowoczesnym twistem

Pomimo klasycznego, tradycyjnego charaktery dobudówki, ma ona również pewne aspekty nowoczesności. Jej elewacja prezentuje się świeżo, ale współczesności nie można odmówić jej głównie za sprawą przeszkleń o białych framugach.

Wnętrze z efektem wow

Z zewnątrz rozbudowa część domu wcale nie wydaje się taka duża. W środku jednak odnosi się zupełnie inne wrażenie. Stworzono tutaj przestronną kuchnię połączoną z jadalnią. Dzięki neutralnej palecie kolorów zdominowane przez biel, a także licznym przeszkleniom jest tu niezwykle jasno, a przestrzeń jawi się na większą.

Otwarta przestrzeń

Obszar wewnątrz dobudówki wspaniale połączono z pozostałą częścią strefy dziennej. Tym samym kuchnia, jadalnia i salon stanowią jedną całość. Pozwala to rodzinie wspólnie spędzać czas, a pod względem aranżacyjnym wywołuje wrażenie przestronności i swobody poruszania się.

Bez granic

Harmonijkowe drzwi tarasowe, oddzielające wnętrze domu od ogrodu, są wspaniałym rozwiązaniem przynajmniej z dwóch powodów. Po pierwsze, gdy zamknięte, pozwalają cieszyć się widokiem na zewnątrz i wpuszczają do środka mnóstwo naturalnego światła. Po drugie, gdy otwarte, zacierają granice pomiędzy wnętrzem domu a tarasem, czyniąc ten drugi przedłużeniem strefy dziennej.

Detale

Wnętrze to urządzono z dużym naciskiem na detale i praktyczne rozwiązania. Rustykalna terakota na podłodze wprowadza przytulny charakter do tego pomieszczenia. Materiał ten świetnie komponuje się z drewnianymi elementami wyposażenia. Wielkoformatowy regał na całą ścianę to miejsce nie tylko na przechowywanie książek, ale i drewna kominkowego. W tym przypadku stanowi ono również element dekoracyjny wnętrza.

Podoba Wam się?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Darmowa konsultacja

Znajdź inspirację do Twojego domu