Niewielki dom dla tradycyjnej polskiej rodziny!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Niewielki dom dla tradycyjnej polskiej rodziny!

Alicja Olko Alicja Olko
AZALIA 3 – TRADYCYJNA STYLISTYKA, PONADCZASOWY CHARAKTER: styl , w kategorii Domy zaprojektowany przez Biuro Projektów MTM Styl - domywstylu.pl,Klasyczny
Loading admin actions …

Współczesny świat architektury pełen jest monumentalnych, ekstrawaganckich domów, które przyjemnie się ogląda, ale które dla większości z nas leżą nawet poza strefą marzeń. Dlatego też dziś przygotowaliśmy dla Was dom o relatywnie niewielkim rozmiarze, ale wnętrzu zaaranżowanym stylowo i wygodnie. Nie ma tu miejsca na ekstrawagancję, a za to jest dużo przestrzeni na przyjemne i funkcjonalne życie rodzinne. Obejrzyjcie go razem z nami, zapraszamy!

Ponadczasowa bryła

Budynek składa się z dwóch części- głównej, mieszkalnej, oraz niższej, przeznaczonej na dwustanowiskowy garaż. Obydwie bryły cechuje dwuspadowy dach pokryty ciemnobrązową dachówką oraz fasada otynkowana na kolor beżowy. Zewnętrzne więźby dachu o walorach dekoracyjnych nadają mu tradycyjny charakter. Poszczególne elementy elewacji korespondują ze sobą kolorystycznie- drewno więźby i balustrad, drzwi wejściowe, brama garażowa oraz zewnętrzne rolety, co daje razem wspaniały efekt spójności i harmonii.

Od strony ogrodu

Z tej perspektywy dostrzec możemy, jak efektownie dom prezentuje się na tle wysokich drzew w tle. Dzięki dobranej kolorystyce, a także wykorzystanym materiałom jest to budynek neutralny, elegancki, który w sposób subtelny wpisuje się w krajobraz. Lustrzanym odbiciem efektownej strefy wejścia jest z tej strony zejście do ogrodu, także obwarowane klasycznym kolumnami.

Dom, który oglądamy ma powierzchnię 113 metrów kwadratowych, a przylegający do niego garaż 32 metry kwadratowe. Jego ściany wykonano z pustaka ceramicznego i styropianu. Odznacza się on niskim kosztem budowy oraz późniejszej eksploatacji.

Strefa dzienna

Zlokalizowana na parterze strefa dzienna zaaranżowana została klasycznie i elegancko. Powierzchnie ścian są gładkie i pomalowane na dwa neutralne kolory- biel i odcień kawy z mlekiem. Posadzka wyłożona została jasno szarymi płytkami ceramicznymi. Ta stonowana kolorystyka pozwala na nieco bardziej wyraziste wyposażenie wnętrza- meble są masywne, ciężkie, niezwykle komfortowe. Kominek, jak i osobiste dekoracja na ścianach nadają tej przestrzeni przytulnego i ciepłego charakteru.

Kuchnia

Niewielka kuchnia zabudowana została na kształt litery U. Zdecydowano się na meble z jasnego forniru o eleganckich frontach. Zabudowa jest wysoka tylko w przedniej części strefy kuchennej, dzięki czemu obszar ten nie wydaje się być przeładowany ani przepełniony. Takie rozmieszczenie mebli zaowocowało wytworzeniem wygodnych powierzchni roboczych, które czynią prace kuchenne wygodnymi i sprawnymi. Niewielkie okna nad zlewem wpuszcza do pomieszczenia naturalne światło.

Sypialnia

Przepięknie zagospodarowano poddasze tego domu. Urządzono tutaj przytulną i wygodna sypialnię. Pomimo tego, że znajduje się ona na poddaszu, króluje w niej naturalne światło, wpadające przez liczne okna dachowe. Tylną ścianę pomalowano na przyjemny kanarkowy odcień, który wprowadza nieco życia do wnętrza zdominowanego przez biel i drewno.

Jak Wam sie podoba sypialnia?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd, Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu