Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Boże Narodzenie na całym świecie- Meksyk

Alicja Olko Alicja Olko
Google+
Loading admin actions …

Meksyk to wyjątkowy kraj, który charakteryzuje się ciekawym połączeniem tradycji i zwyczajów czerpanych z kultury hiszpańskiej z elementami silnie utrzymującej się, rodzimej kultury meksykańskiej. Ten ciekawy miks widoczny jest także w tradycjach bożonarodzeniowych. Podstawowe zwyczaje wywodzące się z religii katolickiej są podobne do tych, panujących w większości krajów europejskich, ale w Meksyku znajdziemy też wiele oryginalnych i nietypowych świątecznych obrzędów, o których mowa będzie tutaj.

Dowiedzcie się, jak Boże Narodzenie obchodzi się w egzotycznym Meksyku!

Choinka

Projekty,  Salon zaprojektowane przez Farrow & Ball
Farrow & Ball

Christmas '14

Farrow & Ball

Jak w większości krajów, w których tradycja katolicka dominuje, także w Meksyku choinka jest jednym z najważniejszych symboli świąt. Przez wieku przeistoczyła się jednak z czegoś więcej niż symbol religijny, a stała się ikoną miłości, braterstwa, wspólnoty i celebracji.

W Meksyku choinkę ubiera się już 1 grudnia. Dla tych, którzy uwielbiają naturę, jedyną opcją na drzewko bożonarodzeniowe jest żywa sosna, którą wielu kupuje w okolicy Amecameci, gdzie na wielu hektarach uprawia się właśnie to drzewo. Kolejnym ważnym elementem, jeżeli chodzi o choinkę, są ozdoby. Artyści z Puebla,z plemienia Chignahuapan, produkują co roku tysiące ręcznie robionych dekoracji, które następnie zapełniają gałęzie choinki.

W Meksyku choinka gości w domach aż do 2 lutego!

Szopka betlejemska

W Meksyku pod choinką nie znajdziemy prezentów, ale szopkę betlejemską. W zależności od regionu i tradycji rodzinnych, przybiera ona różne formy. Może ona być skrajnie prosta, reprezentując jedynie Świętą Rodzinę, ale bywa także niezwykle wyszukana pod względem artystycznym, zaprojektowana i ozdobiona z przepychem. W meksykańskiej wersji szopka betlejemska pełna jest różnego rodzaju zwierząt, nie tylko tych tradycyjnych, a jej tło jest zdecydowanie pozbawione śniegu.

Las Posadas

Projekty,  Sztuka zaprojektowane przez homify
homify

Pastorelas Navideñas

homify

Jeżeli jest coś wyjątkowego i niespotykanego w meksykańskich świętach, to jest to właśnie Las Posadas. Dziewięciodniowe święto, zaczynające się 16 grudnia, a kończące w Wigilię, jest doskonałym przykładem tego, w jaki sposób Meksykanie podchodzą do życia. Jest to okres pełen zabawy, imprez, celebracji i radości.

Główne tradycje Las Posadas to kolędowanie- chodzenie od domu do domu ze świecami, wspólne śpiewanie i świętowanie; rozbijanie piñaty (o czym mowa później); a także rodzinne posiłki.

La Piñata

Projekty,  Sztuka zaprojektowane przez homify
homify

PIÑATAS EN MERCADO TRADICIONAL MEXICANO

homify

Najradośniejszym momentem okresu świątecznego jest „odesłanie” piñaty. Tradycyjnie piñata reprezentuje gwiazdę, której siedem końców reprezentuje siedem grzechów głównych. W dzisiejszych czasach jest ona zazwyczaj w formie papierowej, kolorowo przyozdobiona, i wypełniona słodyczami. Zabawa polega na tym, aby strącić kijem podwieszoną pod sufitem piñatę, rozsypać słodycze i w ten sposób uwolnić się od grzechów. Oczywiście współcześnie o wiele bardziej chodzi o to, aby zebrać jak najwięcej cukierków!

Wigilia

Projekty,  Jadalnia zaprojektowane przez Ektor studio
Ektor studio

Mobilier – The new stube

Ektor studio

Po dziewięciodniowym okresie przedświątecznych celebracji, nie każdy wciąż ma siłę, aby organizować wystawny obiad wigilijny. W zależności zatem od rodziny, jest on mniejszy lub większy. Ma on miejsce bardzo późno, bo około północy, a składa się z dań kuchni meksykańskiej- kukurydzianych naleśników z krewetkami, pieczonego dorsza, indyka w specjalnym sosie, tamales (kieszeni z kukurydzą i kurczakiem) oraz wielu innych dań.

homify Meksyk życzy wszystkim Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!

Tradycje świąteczne w innych krajach znajdziesz w tych Katalogach Inspiracji:

Boże Narodzenie na całym świecie- Holandia

Boże Narodzenie na całym świecie- Portugalia

Boże Narodzenie na całym świecie- Brazylia

Boże Narodzenie na całym świecie- Hiszpania

Boże Narodzenie na całym świecie- Niemcy

Boże Narodzenie w Polsce

Chcielibyście spędzić święta w Meksyku?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu