W 8 krokach do domu gotowego na sprzedaż! | homify

W 8 krokach do domu gotowego na sprzedaż!

Milena Zawistowska Milena Zawistowska
bilune studio Nowoczesny ogród
Loading admin actions …

Decyzja o sprzedaży domu lub mieszkania nigdy nie jest łatwa, nawet gdy mamy na oku inne lokum, do którego zamierzamy się wprowadzić. Wspomnienia z rodzinnych lub kawalerskich chwil, związane ze starymi czterema kątami zostają w pamięci do końca życia. Jednak jak pojawia się potrzeba i zabieramy się do tego, by wystawić dom na sprzedaż, musimy poznać kilka zasad i prostych trików, które pomogą nam w sfinalizowaniu tego procesu szybciej i z odrobinę lepszym zyskiem.  

Wiadomo, że kiedy mamy dom na sprzedaż musimy doprowadzić do końca pewne sprawy, takie jak niezreperowane od lat usterki, bądź całkiem od podstaw wyremontować zniszczone powierzchnie, zlikwidować zastałe prowizorki, z którymi się oswajamy z biegiem lat, a potem ich nie dostrzegamy. I właśnie o te kwestie nam chodzi – przyzwyczajenie i brak obiektywizmu. Urządzając własne wnętrza kierujemy się subiektywnymi odczuciami, które swoimi efektami, przy operacji „dom na sprzedaż”, czasami nie działają na korzyść realizacji tego planu. Przy metamorfozie mieszkania powinniśmy pozbyć się sentymentów i podjąć kroki do uniwersalnego zaaranżowania naszych wnętrz, które sprawią, że będą one prezentować się bardziej atrakcyjnie w oczach potencjalnych kupców na zdjęciach sprzedażowych, ale przede wszystkim w rzeczywistości!

Piękne pomieszczenia w takim stylu zobaczycie w Katalogu Inspiracji Wnętrza w stylu Skandynawskim – 8 aranżacji. Zapraszamy!

Pomaluj ściany na neutralne kolory

Realizacja projektu fragmentu mieszkania 30 m2 w Krakowie Lidia Sarad Nowoczesny salon
Lidia Sarad

Realizacja projektu fragmentu mieszkania 30 m2 w Krakowie

Lidia Sarad

Na pewno naliczymy więcej fanów stonowanych kolorów we wnętrzach niż tych, którzy kochają mocne, krzykliwe, energiczne barwy na ścianach. Poza tym bardzo ważną kwestią, na którą zwracają uwagę wszyscy, którzy myślą o nowym domu, jest światło! Okna wychodzące na słoneczną stronę światła są ważne, ale nie zawsze jesteśmy ich szczęśliwymi posiadaczami, dlatego należy się poratować jasnymi kolorami w pomieszczeniach. Najlepsza i najtańsza jest biała farba, którą za jednym pociągnięciem, łatwo da się zamalować, gdy tylko nowy właściciel sobie tego zażyczy. Jest to najlepsze tło dla barwnej podłogi lub pięknych mebli – dla tego co chcielibyśmy szczególnie w mieszkaniu wyeksponować. Własny dom na sprzedaż nie musi nam się podobać. Chodzi o to, by był „plastyczny”, łatwo chłoną wszystkie wyobrażenia i nowe aranżacje wymarzone przez potencjalnego nabywcę. Dom na sprzedaż to powinno być swego rodzaju białe płótno, na którym może pojawić się dowolny obraz tak jak na powyższej realizacji Lidii Sarad.

Wysprzątaj

Sprzątnięcie domu przed zrobieniem fotografii katalogowych to rzecz oczywista. Zastanówmy się wtedy nad ładnym i równym ustawieniem mebli, krzeseł, obrazów, bibelotów. Symetria w obiektywie działa na korzyść ludzkiemu oku. Jednak podczas całego procesu powinniśmy dbać o czystość mieszkania, by być przygotowanym na niezaplanowane dość wcześniej, oględziny kupca. W miarę upływu czasu możemy minimalizować nagromadzone rzeczy, których i tak nie przeniesiemy do nowego lokum, a bez których dom na sprzedaż będzie wyglądał lepiej.

Usuń osobiste akcenty dekoracyjne

Dom na sprzedaż to obiekt, który metaforycznie rzecz ujmując, traci swój charakter i duszę. Traci go razem z planowaną wyprowadzką właściciela. Ducha mieszkaniu nadają osobiste zdjęcia, pamiątki, bibeloty, plakaty, obrazy i tak dalej. Nie powinny być one widoczne, kiedy wystawiony dom na sprzedaż odwiedzany jest przez innych. Kupiec powinien umieć wyobrazić sobie własne, nowe życie w naszym starym domu. Dlatego takie rzucające się w oczy personalne twarze wyglądające z ramek zdjęć i elementy dekoracyjne należy usunąć. Dom na sprzedaż to w połowie brany pod uwagę stan techniczny budynku, a druga równie ważna część to klimat i aura jaką bije, która udziela się oglądającym w pierwszym wrażeniu.

Dodaj rośliny

Rośliny dodają wnętrzom koloru, życia, zapachu, i pięknej ozdoby. Dlatego dom na sprzedaż powinien mieć kilka naturalnych akcentów w swoich progach. Mogą to być bardzo modne teraz, wysokie, zielone rośliny posadzone w dużych donicach, stojące na podłodze lub choćby cięte kwiaty w wazonach, które uwiecznimy na zdjęciach. Wszystko po to, by już neutralnie wyglądające wnętrze, z którego usunięto osobiste dekoracje, ocieplić i dodać wytwornego wydźwięku.

Zreperuj wszystko

Jak wspominaliśmy we wstępie dom na sprzedaż nie może zawierać w sobie usterek, które można naprawić w godzinę. Dlatego wszystkie niezałatwione przez lata naprawy, niezwłocznie musimy wziąć w swoje ręce. Takie z pozoru niewielkie problemy, są całkiem dużym argumentem klienta przy negocjowaniu ceny. Jednak ogromnie działają też na podświadomość, która może zniechęcić go do podjęcia decyzji o zakupie. Dom na sprzedaż powinien być schludny, ponieważ świadczy o dotychczasowych właścicielach, czyli o tym jak poważnie podchodzą do kwestii tak ważnych transakcji oraz w dalekiej perspektywie o ich charakterze, który wystawiony na widok publiczny nie powinien być splamiony.

Popraw oświetlenie

W małych, ciasnych i ciemnych pomieszczeniach, na przykład bez okna powinniśmy zadbać o dobre oświetlenie nie tylko do zdjęć. Pomyślmy o żarówkach o większej mocy lub zaaranżowanie dodatkowego oświetlenia. Mogą to być wysokie, modne lampy stojące, które można ustawić w dowolnym miejscu. Odpowiednio oświetlony białym światłem dom na sprzedaż, będzie wydawał się przestronniejszy i czystszy.

Wymień podłogę

Jeśli chodzi o większe poprawki, które nie tylko oddadzą lepsze, ogólne wrażenie, które dom na sprzedaż musi budzić, to są to remonty, które mogą znacznie przewyższyć zysk przy sprzedaży całego domu po ich wykonaniu, a niżeli ich pierwotne koszta.  Dlatego wygładzenie ścian jest bardzo ważne, ale chyba najbardziej istotną kwestią w wyglądzie wnętrz jest stan podłogi. Jeśli nasza jest już wyeksploatowana, poważnie zastanówmy się nad jej wymianą. Nie musi to być koniecznie drogie, prawdziwe drewno, ale na przykład panele laminowane lub tania i prosta w montażu, miękka wykładzina. Jest to też pozytywny ruch, który może odciążyć nabywcę od ewentualnego zniechęcenia do podejmowania własnego wysiłku i kosztu remontu. Dom na sprzedaż z nową podłogą ma większe szanse na szybsze znalezienie kupca.

Dom na sprzedaż z wysprzątanym ogrodem

Dom na sprzedaż to także działka i jego otoczenie. Wygląd obejścia to pierwsze co widzą klienci. Dlatego czystość w ogrodzie to priorytet. Ładnie utrzymany ogródek może być w naszych rękach ogromnym atutem i argumentem w podbijaniu ceny domu. Ogród to strefa relaksacyjna, która na pierwszy rzut oka tak powinna się kojarzyć, a nie ze składowiskiem niepotrzebnych rzeczy lub nieogarniętym gąszczem chwastów. Tu akurat potrzeba tylko trochę własnej pracy i czasu, by dom na sprzedaż z jego otoczeniem był atrakcyjną inwestycją.

Jak Wy zaaranżowalibyście dom na sprzedaż?
Whitton Drive GK Architects Ltd Dom szeregowy

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu