Przemiana brzydkiego kaczątka!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Przemiana brzydkiego kaczątka!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Projekty,   zaprojektowane przez ID Architecture, Nowoczesny
Loading admin actions …

Jeśli dom zaczyna nas nużyć, przestaje spełniać nasze oczekiwania względem przestrzeni mieszkalnej, estetyki… warto poważnie zastanowić się nad rozbudową. Możliwości jest wiele! Możemy zdecydować się na dobudówkę, na nowe piętro, na jedynie lekką alternację obecnego stanu rzeczy lub na całkowitą metamorfozę… Dzisiaj pokażemy Wam przykład właśnie takiej całkowitej transformacji nudnego angielskiego domku. Profesjonaliści ze studia ID Architecture spełnili marzenie właściciela o nowoczesnym gniazdku. 

Nie poznacie tego budynku po metamorfozie – tego jesteśmy absolutnie pewni! Ale czy go pokochacie? Czas się przekonać…

Przed: domek jakich wiele

Projekty,   zaprojektowane przez ID Architecture, Nowoczesny
ID Architecture

Nicol Lodge

ID Architecture

Oryginalny budynek niczym się nie wyróżniał. Była to mała ceglana konstrukcja z dwuspadowym dachem pokrytym dachówką. Okna były małe i nie zapewniały odpowiedniego doświetlenia we wnętrzu. Taras od ogrodu nie prezentuje się zbyt praktycznie, grządki wyglądają biednie… Wszystko to odeszło w niepamięć!

Po: dom na miarę oczekiwań!

Projekty,  Domy zaprojektowane przez ID Architecture, Nowoczesny
ID Architecture

Nicol Lodge

ID Architecture

Gdyby nie drzewa na sąsiedniej działce, nie uwierzylibyśmy, że to ten sam dom! Ta ogromna trzypiętrowa konstrukcja w niczym nie przypomina starego domku. Jedynie komin może nawiązywać do cegły dawnej fasady, choć ta użyta do jego konstrukcji jest ciemnoszara. Kontrastuje z nią biel oraz jasne drewno. Niezwykle ciekawe są przeszklenia, z których jedno biegnie przez całą wysokość budynku!

Wpasować się

Projekty,  Domy zaprojektowane przez ID Architecture, Nowoczesny
ID Architecture

Nicol Lodge

ID Architecture

Przy budynku znajdziemy prosty, betonowy taras. Relaksując się na nim możemy podziwiać wiekowe kościoły w okolicy. Chociaż nasz dom jest tak nowoczesny, w przedziwny sposób wpasowuje się w okolicę, dzięki użyciu drewna oraz cegły i nawiązującemu do tradycji dwuspadowemu dachowi. Czy coś w fasadzie Was nie zastanawia?

Zaskakujące przeszklenie

Projekty,  Taras zaprojektowane przez ID Architecture, Nowoczesny
ID Architecture

Nicol Lodge

ID Architecture

Mamy na myśli oczywiście narożne przeszklenie. Tego typu rozwiązania nie są częste ze względu na trudności konstrukcyjne, nasi architekci poradzili sobie jednak znakomicie! Szklane ściany u podstawy budynku sprawiają, że wygląda on na znacznie lżejszy, mniej masywny. O tym, że wspaniale doświetlają wnętrze chyba wspominać nie trzeba! Z tego punku możemy się także przyjrzeć detalowi desek zdobiących fasadę, których linie podkreślają ściśle geometryczny charakter konstrukcji.

Świetlisty salon

Projekty,  Salon zaprojektowane przez ID Architecture, Nowoczesny
ID Architecture

Nicol Lodge

ID Architecture

A tak salon prezentuje się od wewnątrz. Zadecydowano tutaj o niezwykłej dyscyplinie wystroju, która w salonie jest raczej rzadko spotykana. Nowoczesne biało-czarne meble wpasowują się w białą przestrzeń, przerwaną jedynie czernią ram przeszklenia. Jedynym akcentem kolorystycznym jest tutaj zieleń roślinności w ogrodzie. To miejsce dla tych, których relaksuje przestrzeń uporządkowana!

Kuchnia w bieli i czerni

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez ID Architecture, Nowoczesny
ID Architecture

Nicol Lodge

ID Architecture

Także kuchnia, znajdująca się w tej samej przestrzeni otwartej co salon, utrzymana została w bieli i czerni. To ponadczasowe połączenie zapewnia szyk i elegancję, gdziekolwiek się go nie zastosuje. Jednak niech nie przysłoni nam interesujących rozwiązań w kuchni, gdzie monumentalna wyspa wyznacza nie tylko strefę śniadaniową, ale i krawędź korytarza. Nowoczesny okap zamontowany w suficie jest praktycznie niewidoczny!

Imponująca klatka schodowa

Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez ID Architecture, Nowoczesny
ID Architecture

Nicol Lodge

ID Architecture

Normalnie taki widok rozpostarłby się przed nami po przekroczeniu progu głównego wejścia. My jednak znajdujemy się już na pierwszym piętrze. Z przestronnego hallu jednobiegowe schody prowadzą na poddasze. Osłania je imponująca, całkowicie zabudowana balustrada, powtarzająca skos spadu dachu. Absolutną dominację bieli przerywają drewniane drzwi oraz stopnie. Cementowa podłoga łagodzi kontrast pomiędzy nimi.

Miejsce na relaks

Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez ID Architecture, Nowoczesny
ID Architecture

Nicol Lodge

ID Architecture

Ostatnim pomieszczeniem, które chcemy Wam pokazać, jest ta prosta łazienka. Prosta oczywiście tylko na pozór. Prowadzą do niej rustykalne drzwi, a cała utrzymana jest w bieli i szarościach. Znalazło się tutaj miejsce zarówno dla luksusowej wanny jak i dla praktycznego prysznica. Elementem, który nas oczarował jest dyskretny pas dekoracyjny z glazurowanych płytek z motywem fali.

Jeśli ten wystrój się Wam spodobał i zastanawiacie się, czy czegoś podobnego nie spróbować w Waszym domu, koniecznie zajrzyjcie do Katalogu Inspiracji 5 pięknych białych łazienek.

Co sądzicie o tak drastycznych metamorfozach?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd, Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu