Od dachu w ruinie po fantastyczny taras | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3688:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Od dachu w ruinie po fantastyczny taras

homify.Pl homify.Pl
od Carolina Mendonça Projetos de Arquitetura e Interiores LTDA Nowoczesny
Loading admin actions …

Jako miłośnicy dekoracji, uwielbiamy przedstawiać Wam projekty, które ukazują to, co można zrobić z daną przestrzenią przy odpowiedniym remoncie. Na homify, staramy się pokazać nie tylko efekty końcowe, ale również jak wyglądała przestrzeń sprzed remontu, dzięki czemu możecie w pełni docenić radykalną zmianę. Biorąc pod uwagę, że w wielu przypadkach mowa o szczególnych warunkach technicznych, zdefiniowanej specyfice budynku i ograniczonym budżecie, tym bardziej możecie docenić wkład pracy architektów i projektantów.

W tym Katalogu Inspiracji przedstawimy niesamowitą metamorfozę dachu, który wyglądał na opuszczony. Efekty są zadziwiające, a zobaczycie każdy, najmniejszy szczegół!

Duża przestrzeń bez życia

Panorama roztaczająca się z tego dachu to uczta dla oczu, z której nikt nie korzystał. Dach był zepchnięty w zapomnienie, mimo, że wymagał on jedynie pewnej dozy pomysłowości i kreatywności, żeby znaleźć dla niego odpowiednie zastosowanie.

​Taras, którego każdy zakamarek został w pełni wykorzystany

Spektakularna! Tym słowem można określić zmianę w stosunku do pierwotnego stanu dachu. Teraz, stworzono tu taras pełen uroku, któremu nie można się oprzeć. Przestrzeń została podzielona na trzy odrębne strefy: obszar do wypoczynku na świeżym powietrzu z jadalnią na otwartej przestrzeni, chroniony drewnianym ogrodzeniem, strefę rozrywki ze stołem jadalnianym i jacuzzi, oraz strefę basenu.

​Jak w domu, ale lepiej

Zadaszona strefa nowo stworzonego, magicznego tarasu oferuje teraz możliwość poczucia się jak w domu – jest to prosta, w pełni wyposażona przestrzeń, ktorą od świtu po zmierzch zalewają promienie słoneczne. Niektórymi elementami wyposażenia i dekoracji tej przestrzeni są telewizor, wygodna sofa i strefa jadalniana. Dekor tej strefy to połączenie elegancji i wyrafinowania.

​Ze wspaniałą kuchnią

W tej kuchni nie brakuje niczego. Mamy tu nawet piec opalany drewnem! Projektanci zdecydowali się na ciepłą paletę kolorów, dzięki czemu jest tu bardzo przytulnie. Nie brakuje elementów drewnianych przenoszących nas w świat Natury. Właściwie, drewno jest tu dominującym materiałem, który jednak kontrastuje z pewnymi elementami bardzo nowoczesnymi. Połączenie tradycji z nowoczesnością to zawsze trafione zestawienie!

​Elementy świata zewnętrznego

Pewną stałą projektu tego tarasu są połączenia różnych stref. Choć jadalnia i kuchnia znajdują się w zamkniętej przestrzeni, to szklane drzwi pozwalają na połączenie ich z naturą i świeżym powietrzem, oraz rozciągającą się panoramą miasta. Obszerne wykorzystanie oszklenia pozwala na utrzymanie lekkiej i przyjemnej atmosfery.

​Niuanse elegancji i glamuru

Elegancja jest dominantem zamkniętej przestrzeni tarasu. Za kuchnią rozciąga się duża przestrzeń strefy rozrywki i jadalni, które także wykorzystują glamur i elegancję w swej aranżacji. Każdy mebel, każdy szczegół, każdy element wyposażenia i dekoracji sprawia, że efekt końcowy to eksplozja smaku i elegancji. Ten taras nie ma nic wspólnego z przestrzenią, którą oglądaliśmy na pierwszym zdjęciu.

​Jacuzzi

Zanim pokażemy Wam otwartą strefę tarasu, musimy zatrzymać się przy kolejnej perełce projektu strefy zamkniętej. Mowa tu o pięknym SPA. Naszą uwagę przyciąga jacuzzi. Kto nie miałby ochoty oddać się chwilom przyjemności i relaksu w tak dużym jacuzzi? Ta strefa, oddzielona od reszty tarasu, to jednak nie tylko jacuzzi, ale również bardzo wygodna strefa wypoczynkowa. Pojemne szafy i regały pomieszczą dużą ilość ręczników i innych przedmiotów, które umilą chwile błogiego odpoczynku.

​Obłędne widoki

Widoki ze strefy, w której znajduje się jacuzzi mówią same za siebie. Widzimy stąd skąpany w słońcu krajobraz. Wieczorem widok musi być jeszcze lepszy w blasku świec. Można prosić o więcej?

​Wisienka na torcie

Nie moglibyśmy zakończyć tego Katalogu Inspiracji bez pokazania Wam basenu! Zbudowany na podwyższeniu, ten basen jest zwieńczeniem luksusowego tarasu na dachu. Jednak basen to nie wszystko. Zwróciliście uwagę na ścianę przy basenie? Jest to system przypominający działanie fontanny. Kiedy ją włączymy, zobaczymy jak pięknie do basenu wpada turkusowa woda – to się dopiero nazywa prywatny wodospad. Oczywiście, mamy tu też leżaki i wszystko, o czym moglibyśmy zamarzyć na wakacjach typu all inclusive, a wszystko na prywatnym dachu.

Nie zawsze mamy możliwość stworzenia basenu na dachu, lecz często dysponujemy dużym ogrodem, z którego nie korzystamy! Mamy dla Was kilka pomysłów na wykorzystanie tej wolnej przestrzeni: Przed i po 5 basenów: transformacje godne podziwu!

Chcielibyście mieć taki taras na dachu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu