homify 360°: przytulna willa z cegły | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3644:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

homify 360°: przytulna willa z cegły

Alicja Olko Alicja Olko
Nowoczesny korytarz, przedpokój i schody od SONJA SPECK FOTOGRAFIE Nowoczesny
Loading admin actions …

Dziś z serii homify 360° pokażemy Wam, jak elegancko, a jednocześnie komfortowo wyglądać może dom zrobiony prawie całkowicie z cegieł. Ta wymarzona willa sfotografowana została przez jedną z naszych ekspertek, niemiecką fotograf Sonję Speck, która zdołała uchwycić wyjątkowy klimat tego budynku zarówno zewnątrz, jak i na zewnątrz.

Obejrzyjcie z nami serię zdjęć i dajcie się porwać w podróż po doskonałym przykładzie nowoczesnej architektury.

Widok wieczorem

Na tym zdjęciu widzimy, jak pięknie i tajemniczo wygląda ta willa po zmierzchu, gdy skąpana jest w delikatnym świetle sączącym się ze świateł umieszczonych na jej fasadzie. Dostrzegamy ekscytujący strukturalny kontrast, charakteryzujący budynek- solidne ściany z cegieł ciekawie komponują się z delikatnymi spiralnymi schodami umieszczonymi po jednej ze stron. Oświetlony podziemny pasaż prowadzi do sekretnego aneksu, w którym zlokalizowana została biblioteka.

Główny budynek domu posiada duże okna, które ułatwiają dostęp naturalnego światła, dzięki czemu wnętrze willi jest o każdej porze dnia odpowiednio oświetlone i dzięki temu wydaje się być przytulne i zachęcające.

Wejście do domu

Równie przyjemnie zaprojektowano przedpokój w tym domu. Specjalną cechą charakterystyczną tego domu jest szerokie wykorzystanie cegły nie tylko na zewnątrz, ale także wewnątrz. Ten motyw został wykorzystany w każdym pomieszczeniu w domu, jak to zobrazujemy później. W tym korytarzu cegły połączono z neutralna bielą ścian, tworząc ciekawy efekt. Czarne drzwi frontowe oraz balustrada w tym samym odcieniu tworzą ciekawy kontrast kolorystyczny.

Nowoczesna kuchnia

Zdecydowanie sercem tego domu jest ta nowoczesna kuchnia, której centralny element stanowi nowoczesna wyspa kuchenna ze stali. Te nowoczesne meble kuchenne o wysokim połysku świetnie komponują się z odkrytymi ceglanymi ścianami i panelami podłogowymi z jasnego drewna. Po raz kolejny dostrzegamy, jak świetnie na wnętrze działają okna zaczynające się u samej ziemi, wpuszczając dużą ilość naturalnego światła i umożliwiając przestrzeni oddychać.

Przytulny salon

Pomieszczenie to, uchwycone na zdjęciu przez naszą Profesjonalistkę, jawi się jako wyjątkowo ciepłe, przytulne i gościnne. Ogień płonący w kominku, komfortowa i miękka sofa, a także otwarta przestrzeń i widok z okna czynią z tego salonu idealne miejsce do relaksu i odpoczynku. W jego aranżacji położono nacisk na subtelną elegancję i stylowy minimalizm, co daje efekt nowoczesnej, a jednocześnie domowej przestrzeni.

Klimatyczna jadalnia

Pomieszczeniem, które przyciąga wzrok w tym domu jest jadalnia. Dzięki łukowatym, niskim sklepieniom, a także wszechobecnej cegle, jawi się ona jako pokój, w którym stołowali się królowie i ich rycerze w czasach średniowiecznych. Subtelne oświetlenie okrasza wnętrze delikatnym blaskiem, nie tylko z sufitu, ale także od strony podłogi. Prosty stół oraz równie neutralne krzesła dopełniają oryginalny obraz tej jadalni.

Piękne szczegóły wystroju

Choć słynne powiedzenie brzmi „Diabeł tkwi w szczegółach”- w tym wnętrzu detale nadają mu raczej niebiański charakter. Na klatce schodowej znajdują się te same długie okna, jak w pozostałej części willi, a ściany są oczywiście wykonane z odkrytych cegieł. Ciekawym akcentem jest z całą pewnością balustrada schodów, którą cechują fantazyjne i wymyśle detale.

Widok z boku

Widok od strony ukazuje nam, jak oryginalnie zewnętrzna i wewnętrzna część tego domu przenikają się. Dzięki oknom o różnych kształtach i rozmiarach dostrzegamy wiele szczegółów z aranżacji wnętrza. Zadbany ogród łączy się z wygodnym tarasem, tworząc razem elegancką całość. Zarówno od środka, jak i od zewnątrz dom ten zachwyca!

Przestronny ogród

Od drugiej strony domu mamy dostęp do niezwykle przestronnego ogrodu, z rozciągającym się po horyzont zielonym trawnikiem. Z tej perspektywy możemy jeszcze raz przyjrzeć się, jak współgrają ze sobą ceglane ściany i wielkopowierzchniowe okna.

Jeżeli spodobał Ci się ten dom, z pewnością zechcesz też przyjrzeć się innemu budynkowi z naturalnego kamienia. Obejrzyj Katalog Inspiracji homify 360°: dom na Jurze.

Co myślicie o tym domu z cegieł?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu