6 ultra nowoczesnych domów parterowych | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

6 ultra nowoczesnych domów parterowych

A.D. A.D.
Nowoczesne domy od Estudio Moirë arqs. Nowoczesny
Loading admin actions …

Domy parterowe zyskują coraz więcej zwolenników. Nic w tym dziwnego ponieważ taka bryła budynku daje gwarancję integracji z naturą na zewnątrz. Latem ogród może wpływać do wnętrza, zimą – jest na wyciągnięcie ręki. Takiemu domowi łatwiej zrosnąć się z krajobrazem, który odwdzięczy się oprawą, tłem i poczuciem bezpieczeństwa. Oprócz tego, parterowy dom ma jeszcze szereg innych zalet takich jak np. niższy koszt budowy. 
Czy to oznacza, że dom zbudowany na jednym poziomie jest nudny? Nie ma w nim przestrzeni? Nic bardziej mylnego. Umieszczenie wszystkich pomieszczeń na jednej kondygnacji nie oznacza, że w domu i wokół niego ma być zupełnie płasko, architekci znają różne zabiegi, które sprawiają, że przestrzeń jest ciekawa!

Zobaczcie 6 wyjątkowych, nowoczesnych domów parterowych, które Was zauroczą. 

1. Biało – żółty prostopadłościan

Pierwszy z naszych domów to domek parterowy położony na wybrzeżu atlantyckim. Bryła budynku jest  prostopadłościanem, fasadę zaś tworzy dynamiczna kombinacja pełnych i pustych przestrzeni podkreślonych żółtym kolorem ścian. Taras oferuje doskonałe wygody w postaci letniej kuchni z grillem, wszystko na najwyższym poziomie minimalizmu.

Jasno i przyjemnie

Konstrukcja budynku ma swoje uzasadnienie, duże okna to atut nie tylko z perspektywy fasady. Każdy pokój oferuje wyjątkowy widok na przestrzeń zewnętrzną. Światło, które dostaje się do środka, rozchodzi się po białych ścianach, docierając do każdego zakątka. Połączenie kolorystyczne bieli i ciepłej żółci to kombinacja bardzo nowoczesna. Zarówno z zewnątrz, jak i w środku widać, że mamy do czynienia z awangardową architekturą XXI wieku. 

2. Dom, który łączy się z otoczeniem

Rustykalne domy od homify Rustykalny

Najlepsza architektura to taka, która jest idealnie osadzona w kontekście, stapia się z otoczeniem i szanuje naturę w około. Taki właśnie jest ten projekt – bardzo nowoczesny i zarazem naturalny, zintegrowany z przyrodą. W tym przypadku jest to dom parterowy z drewnianą fasadą usytuowany pośród naturalnego krajobrazu i naśladujący go. Idealne miejsce na weekendowe wypady. 

Proste linie

Rustykalne domy od homify Rustykalny

Drewno to główny element konstrukcji oraz elewacji. Architekci, zaproponowali do budowy użycie lokalnego drewna z pobliskich lasów. Dzięki temu spowodowano najmniejsze możliwe zakłócenia w naturalnym ekosystemie. Ekologia i architektura to udany duet!

3. Perła w środku miasta

Kolejny dom, jest niemal podręcznikowym przykładem nowoczesnej architektury – prosta, geometryczna bryła, śnieżnobiała fasada, wielkoformatowe przeszklenia oraz klimatyczne oświetlenie składają się na wyjątkową całość. Dom stoi w mieście ale cudowny ogród, pełen zieleni wokół niego pozwala o tym zapomnieć i poczuć się jak na łonie natury. Biała elewacja, na jego tle, prezentuje się wyjątkowo okazale. 

Wyjątkowe oświetlenie

Projekt cechuje niezwykła dbałość o szczegóły. Ciekawa bryła została podkreślona za pomocą oświetlenia, które, w wypadku gładkiej, minimalistycznej powierzchni, jest tym bardziej wymowne i nastrojowe.  Na zdjęciu widzimy zadaszone miejsce do parkowania. Stworzono je dzięki wysunięciu do przodu części dachowej, która kreuje praktyczne schronienie dla dwóch aut. Podjazd wysypano żwirem, otaczającym betonowe koła – estetyczne nawiązanie do otworów w zadaszeniu.

4. Współczesna willa

Nowoczesna i stylowa willa, jest dość nietypowa bo rozmieszczona w całości na parterze . Jednak to, co brakuje w wymiarze pionowym, to więcej niż nadrabia w miejscach poziomych. Przestrzeni tutaj jest dość dla całej, dużej rodziny. A obok tego inne luksusy i komfortowe rozwiązania. Dom jest zbudowany z dwóch, prostopadle usytuowanych w stosunku do siebie, brył. W jednej z nich jest strefa prywatna a w drugiej dzienna, dostępna dla wszystkich. 

Wyjątkowa oaza

Z wewnątrz rozpościera się idylliczny widok na basen i ogród, a kilka metrów dalej jest mur, który oddziela posesję od innych domów. Schludnie zaprojektowane krzewy rosnące wzdłuż białej ściany sprawiają, że zapominamy, że jesteśmy praktycznie w środku miasta. Ten dom oferuje wszystko! 

5. Potęga natury

Ten niezwykły dom pochodzi oczywiście z Azji, z prostotą i szlachetnością przypomina nam potędze natury. Fasada przypomina wyglądem jaskinię, ciekawy jest jej zielony dach a także naturalne, nieobrobione kamienia po bokach. W środku, dom zaskoczy Was jeszcze bardziej!

Podział na strefy

Cały budynek jest dużą wolną przestrzenią, składającą się z głównej osi łączącej przednią i tylną część domu. Oś, czyli środkowa część domu, jest miejscem gdzie zbiegają się obszary społeczne, sale boczne i przestrzenie prywatne. Geniusz tego projektu polega na wykorzystaniu wysokości i stworzeniu kilku antresoli – idealne miejsca dla najmniejszych domowników. Komfort, funkcjonalność i prostota – trzy najważniejsze cechy tego domu.

6. Drewniana ostoja

Na koniec, architektoniczny rarytas prosto z Polski – Cedrowy Dom. Bryła jest niezwykle prosta pod względem geometrii, wszystkie płaszczyzny są w stosunku do siebie prostopadłe lub równoległe. Moduł, który jest widoczny na górze nie stanowi dodatkowej kondygnacji, jak z pozoru mogłoby się wydawać. Jest on podwyższonym sufitem salonu. 

Strefa relaksu

Ściany odpowiadające strefie salonu oraz jadalni, zostały całkowicie przeszklone, z dziennego pokoju znajduje się wyjście na taras, który został wyłożony cedrowymi deskami. Nie tylko materiał do jego budowy jest nietypowy – sama konstrukcja zadaszenia urzeka prostotą i zarazem oryginalnością. Przypomina wyglądem pergolę. 

Chcecie wiedzieć więcej na temat tego wyjątkowego domu? Przeczytajcie ten katalog inspiracji: Cedrowy dom z Poznania!

W którym chcielibyście zamieszkać?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu