Trendy: żółte kuchnie | homify

Trendy: żółte kuchnie

Alicja Olko Alicja Olko
Kuchnia od homify
Loading admin actions …

Przy projektowaniu kuchni bierzemy pod uwagę wiele czynników, takich jak rozkład mebli, wymiary szafek i regałów, rozmieszczenie urządzeń AGD, ich ilość, jakość i przeznaczenie, a także oczywiście materiał i kolor mebli kuchennych. W zależności od osobistych upodobań i gusty, nasze kuchnie nabiorą konkretnego charaktery- będą rustykalne, nowoczesne, minimalistyczne, lub też funkcjonalne. Bez względu na styl, w jakim zdecydujemy się je urządzić, kolor odgrywa bardzo ważną rolę, nadając kuchniom specyficzny charakter. Ostatnio bardzo popularnym trendem stało się używanie kolorów w kuchni- zarówno jeżeli chodzi o dobór mebli, jak i odcień ścian i dodatków.

Dziś na homify przedstawimy Wam jeden z najbardziej wyrazistych trendów- użycie koloru żółtego w kuchni. Zobaczcie, jak zrobić to, aby osiągnąć jak najlepszy efekt!

Inny trend w aranżacji kuchni znajdziesz w Katalogu Inspiracji Trendy: czerń w kuchni.

Żółte meble i drewno

Ta kuchnia, prezentowana na zdjęciu, to niezwykle gustowna, a zarazem ciekawa hybryda nowoczesności i stylu rustykalnego. Współczesne szafki kuchenne w kolorze intensywnej żółci pięknie komponują się z drewnianymi blatami oraz regałami. Całość zdobi dodatkowo ściana w wymyślne graficzne wzory. W tym przypadku żółte meble, choć są główna częścią tej kuchni, nie dominują jej, a co najważniejsze- nie przytłaczają. Stanowią jej centralny element, ale dzięki odpowiednio stonowanym dodatkom nadają całości gustowny wygląd.

Tylna zabudowa kuchni

ALNOPLAN & ALNOSUND od ALNO (UK) Ltd Nowoczesny
ALNO (UK) Ltd

ALNOPLAN & ALNOSUND

ALNO (UK) Ltd

Kolejnym sposobem na wprowadzenie koloru żółtego do kuchni jest tylna ściana mebli kuchennych właśnie w tym odcieniu. W ten sposób żółć stanowi ciekawe tło, które można pięknie podświetlić, a także dobrać do niego dodatki i akcesoria w innych odcieniach. Żółte akcenty wprowadzić można też gdzieniegdzie na meblach kuchennych- tak jak to widać na zdjęciu, na przykład jako boczne ścianki szuflady, obudowa jednej z szafek, czy fotele przy wyspie kuchennej. Tym sposobem żółty jako kolor przewodni przewija się w całym projekcie kuchni, ale w sposób oryginalny i stonowany.

Kolor żółty- podejście minimalistyczne

Dla tych, którzy nie mają odwagi na wyraziste żółte akcenty w kuchni, proponujemy to minimalistyczne podejście- delikatne krzesła w kolorze żółtym. Ich design, oparty na koncepcji siatki, sprawia, że ich konstrukcja wydaje się być bardzo krucha. Efekt tego jest taki, że staja się one elementem bardzo delikatnym, subtelnym, a jednocześnie zupełnie niekonwencjonalnym i przyciągającym wzrok. Stanowią ciekawy dodatek do tej całkowicie białej kuchni i ożywiają tę nieco monotonną przestrzeń.

Trójkolorowo

Projekt tej kuchni bazuje na użyciu trzech kolorów- bieli, czerni i żółci. Użyte materiały są bardzo nowoczesne, a ich silny połysk nadaje temu pomieszczeniu silnie współczesny charakter. Ciekawym zabiegiem jest dopasowanie kolorów mebli w zależności od ich poziomu- żółć na najwyższych półkach, biel na blatach kuchennych, a czerń na najniżej umieszczonych szafkach. Dzięki temu kuchnia ta zdaje się być bardziej uporządkowana, harmonijna oraz zorganizowana.

Żółta lodówka

Ciekawym pomysłem na żółć w kuchni jest wybór tego koloru jako barwę lodówki. Nie tylko jej kolor jest zupełnie wyjątkowy, ale także kształt zwraca uwagę swoją stylistyką niczym z lat 50tych. Taki pojedynczy kolorowy element w tej kuchni zdominowanej przez ciemne drewno sprawia, że nabiera ona niezwykle oryginalnego charaktery i staje się hip i cool!

Kolor w małej kuchni

Na niewielkich przestrzeniach jasne kolory, takie jak właśnie żółty, są w stanie dodać dodatkowej głębi oraz ekstra wymiaru. W tym przypadku bardzo mądrym rozwiązaniem jest pomalowanie tylko jednej ściany na żółto, co nie przytłacza i tak już ograniczonej przestrzeni, a raczej czyni ją większą i przestronniejszą. Kolor ściany koresponduje z innymi dodatkami, takimi jak klosz lampy czy fragment podłogi, tworząc harmonijną, spójną całość.

Wiejski czar

Rustykalne kuchnie w wiejskim klimacie niekoniecznie muszą być wykonane jedynie z drewna w stonowanych odcieniach. Jak widać na zdjęciu, staromodne meble niczym z kuchni naszych babć można przerobić na nowoczesne, ale wciąż zachowujące dawny klimat, właśnie za pomocą koloru- takiego, jak na przykład ten słoneczny żółty.

Daliście się zainspirować mocą koloru żółtego? Jeżeli potrzebujecie więcej pomysłów na kolory w swoich wnętrzach, zajrzyjcie do Katalogu Inspiracji Kolory w naszych wnętrzach.

Co myślicie o żółtych kuchniach?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu