Projekt "amerykańskiego" bungalowa

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Projekt amerykańskiego bungalowa

homify.Pl homify.Pl
Wiejskie domy od homify Wiejski
Loading admin actions …

Domy jednopiętrowe zyskują na popularności ze względu na prostą konstrukcję i niski budżet. Nowoczesny dom jednopiętrowy uwodzi nas swoim podmiejskim urokiem. Na tym przykładzie, widzimy domek postawiony na działce o powierzchni 220 metrów kwadratowych. Wygląda to troszkę jak ranczo!

Studio Arch Innovation Group zaprojektowało ten domek w stylu recesyjnym i nazwało projekt Arizona – na część jednego z amerykańskich stanów, gdzie jednopoziomowe domy na wąskich działkach są bardzo popularne. Ten projekt to jednak czysta estetyka dwudziestego pierwszego wieku.

Ten projekt zainteresuje każdego, kto planuje budowę jednopoziomowego domku jednorodzinnego na przedmieściach. Każda rodzina byłaby szczęśliwa posiadając taki bungalow. W dzisiejszym Katalogu Inspiracji opowiemy Wam w szczegółach o projekcie: Arizona.

​Główna fasada

Wiejskie domy od homify Wiejski

Możemy podziwiać bardzo klasyczną fasadę. kontrast czerni i bieli to odważne i nowoczesne rozwiązanie, szczególnie, że dom stoi w otoczeniu zieleni. Dodatki do zewnętrznej konstrukcji z jasnego kamienia dekoracyjnego dodają budynkowi lekkości i w delikatny sposób łączą naturalne otoczenie i krajobraz z budynkiem.

​Ciekawe przeszklenia

Wiejskie domy od homify Wiejski

Nowoczesny format przeszklenia zawiera szklane drzwi otwierające się na taras, oraz bardzo wysokie, panoramiczne okno w salonie. Wszystkie elementy szklane zostały wstawione w czarne ramy, co doskonale wpasowuje się w projekt domu.

​Dom jednopoziomowy: plusy i minusy

Wiejskie domy od homify Wiejski

O domach jednokondygnacyjnych można powiedzieć wiele rzeczy. Jedną z głównych zalet takiego domu jest bardzo wygodny układ przestrzenny. Poza tym, brak schodów jest ogromnie ważny szczególnie dla rodzin z dziećmi i dla ludzi starszych. Ponadto, nie musimy się martwić o ustawienie klatki schodowej, która zabiera dużo przestrzeni, Racjonalnie patrząc, jeżeli dysponujemy sporą przestrzenią, czasami lepiej wybudować jednopoziomowy dom o powierzchni 120 metrów kwadratowych niż dwupoziomowy o łącznej powierzchni 150 metrów, z czego około 20 metrów jest przeznaczone na schody. Dodatkowo, mamy tu komfort akustyczny – coś, co docenią rodziny większe niż dwuosobowe. Hałas z kuchni i salonu w tym przypadku nie dochodzi do sypialni ani łazienki, ponieważ nie znajdują się jedna nad drugą, lecz w zupełnie różnych skrzydłach domu.

Możemy jednak sobie wyobrazić kilka sytuacji, w których wyższe domy mają przewagę nad tymi jednopoziomowymi. Szczególnie jeżeli w bliskim sąsiedztwie mamy wysoki budynek, dla własnego komfortu psychicznego decydujemy się na wysoki dom. Ponadto, jeżeli nie posiadamy dużej działki, a marzymy o dużym domu, jedynym wyjściem jest wybudowanie wysokiego budynku i rozłożenie metrażu powierzchni na kilku piętrach.

​Układ przestrzenny

Wiejskie domy od homify Wiejski

Ten dom posiada duży salon z wieloma oknami, przez co wpada do niego dużo naturalnego światła. Poza tym, mamy tu przestronną kuchnię, trzy sypialnie i dwie łazienki. Dom ma formę bungalowa, co oznacza, że sypialnie znajdują się w maksymalnym oddaleniu od salonu i kuchni – w przeciwieństwie do budownictwa skandynawskiego, gdzie ta zasada nie jest bardzo popularna.

Ten projekt jest bardzo komfortowy. Mamy do czynienia z bardzo nowoczesnym budownictwem i układem przestrzennym zapewniającym wygodę. Tutaj każdy metr kwadratowy ma konkretne wykorzystanie i funkcję, a ilość niewykorzystanej przestrzeni jest zminimalizowana.

Studio Arch Innovation Group specjalizuje się w ciekawych projektach autorskich. Jednym z ciekawszych ich projektów jest luksusowa willa o powierzchni 400 metrów kwadratowych wykonana w stylu Art Nouveau.

Interesują Was projekty domów jednorodzinnych? Polecamy również: Nowoczesny polski dom jednorodzinny!

Z której strony podoba Wam się najbardziej?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu