15 pomysłów na ciekawą i oryginalną fasadę do skopiowania

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

15 pomysłów na ciekawą i oryginalną fasadę do skopiowania

homify.Pl homify.Pl
Eklektyczne domy od Habitat arquitetura Eklektyczny
Loading admin actions …

Prezencja budynku w znacznej mierze zależy od jego fasady. Jedno spojrzenie na fasadę obiektu i od razu z dużą dozą dokładności można odgadnąć, kto zamieszkuje w rezydencji oraz w jakim stylu urządzono wnętrze. Jednak wygląd to nie wszystko i wybierając spośród różnych fasad warto również zadbać o to, aby spełniały one funkcje zabezpieczające przed nagłymi wypadkami i ewentualnymi włamaniami. Bezpieczeństwo ponad wszystko! Na niektórych zdjęciach fasady domów pozbawione są elementów zabezpieczających, takich jak dodatkowe mury, czy wzmocnione i elektroniczne bramki. Wynika to z faktu, że rezydencje te ulokowane są w obrębie między innymi rozległych, wiejskich posiadłości, wjazd na teren których i tak jest ściśle strzeżony.

W niniejszym Katalogu Inspiracji prezentujemy Wam 15 ciekawych i oryginalnych fasad. Wybierzcie te, która podoba Wam się najbardziej i zrealizujcie swoje marzenia!

1. Ogród łatwy w pielęgnacji i rośliny na dachu

Fasada tego budynku prezentuje się bardzo schludnie i elegancko. Jest zdecydowanie asymetryczna. Chodnik z kamienia biegnący przez ogród dodaje całości uroku.

2. Przejrzystość to bezpieczeństwo

Prostota linii – tak najkrócej można scharakteryzować nowoczesny do granic dom ze zdjęcia. Jego właściciele zadbali również o swoje bezpieczeństwo. Brama i furtka, jeszcze przed otwarciem, pozwalają na sprawdzenie, kto stoi po drugiej stronie. Miedzy nimi usytuowano szklaną ścianę, która także umożliwia szybkie zorientowanie się w tym, co akurat dzieje się na ulicy. Do całości idealnie pasuje taras na piętrze. Prześwity w balustradzie zapewniają świetną widoczność.

3. W duchu rustykalnym

Oto kolejny, nowoczesny dom, który swój oryginalny wygląd zawdzięcza przede wszystkim połączeniu czystych i prostych linii, drewna oraz cementu. Drewniane bramy i kamienne mury zdecydowanie oddalają od posesji wszelkie potencjalne niebezpieczeństwa.

4. Dużo szkła pod zadaszeniem

Nowoczesne domy od homify Nowoczesny Beton

Widoczny obiekt, usytuowany na rogu ulicy, przykuwa uwagę zwłaszcza za sprawą prostych linii oraz dużych powierzchni ze szkła. Trawnik i ogród frontowy świetnie komponują się z dominującym materiałem budulcowym – betonem. Dosłownie zmiękczają prezencję rezydencji i dodają jej jasności.

5. Proste linie i żywe kolory

Trzy inspirowane minimalizmem domy nie byłyby takie same, gdyby nie prostota linii i żywe kolory, którymi je pomalowano. Betonowe ściany i liczne prześwity dodają prezentowanym rezydencjom lekkości.

6. Ściana niczym fala

Oryginalności rezydencji ze zdjęcia dodaje bez wątpienia widoczna na pierwszym planie falista ściana zdobiąca ogród i przynależąca jednocześnie do obiektu. Warto zwrócić uwagę na dobrze oświetlone wejście główne – drzwi wykonane z drewna oraz szkła.

7. Wiejska chatka z małym ogrodem z palmami

Nowoczesna rezydencja, na którą teraz nastała kolej, swoim kształtem przypomina wiejską chatkę. Niezwykły komin, wyjątkowe wejście boczne, garaż oraz ogródek stanowią urokliwe dopełnienie całości.

8. Fryzy i krzewy, czyli klasycznie

Właściciele widocznego budynku postawili na ponadczasowość, a zatem na klasycyzm. Drzwi z filarami, ogród z krzewami i oświetlenie na całej długości rezydencji to cechy charakterystyczne obiektów wzniesionych właśnie w tym stylu.

9. Kolorowe witraże, drewno i cegły

Projeto Nowoczesne domy od info9113 Nowoczesny
info9113

Projeto

info9113

Projektantom jak zwykle nie zabrakło kreatywności. Okrągły witraż nad wejściem, przyozdobione drzwi i stary rower w ogrodzie to tylko niektóre elementy świadczące o ich niekonwencjonalnym podejściu do życia. Drewniane drzwi, okna i garaż w połączeniu z wykonanymi z cegły innymi partiami rezydencji tworzą widok przyjemny dla oka.

10. „Więc chodź, pomaluj mój świat na żółto i na niebiesko… ”

O takim domku na plaży marzy chyba każdy z nas! Ściany, okna oraz wazony w żywych i kontrastowych barwach przenoszą nas niemalże do świata bajek, z którego już nigdy nie chciałoby się wracać!

11. Cegła i drewna to jak zwykle niezawodne połączenie

Czy te oczy (okna) mogą kłamać?! Niektórym architektom nie brakuje także poczucia humoru. Fasada prezentowanego obiektu według założeń – odpowiednie rozmieszczenie okien i drzwi – miała przypominać ludzką twarz!

12. Kamień nadal w modzie

Kamień jest ponadczasowy, a w połączeniu z drewnem i zielenią ogrodu nie ma sobie równych. Do takiej rezydencji od razu można by się wprowadzić i zostać już na zawsze.

13. Kolory ziemi

Fasada ze zdjęcia zwraca uwagę głównie za sprawą swojego żółtego zabarwienia oraz  rozległych partii szklanych na piętrze. Dookoła panuje ciepła i miła atmosfera. Nic dodać, nic ująć.

14. Kamienna podstawa i szerokie kolumny, czyli w stylu retro

Eklektyczne domy od homify Eklektyczny

Przedostatni z prezentowanych obiektów, wniesiony jeszcze na początku XX wieku, za sprawą zielonego odcienia, kamiennej podstawy i schodów wykonanych z kawałków płytek jest spełnieniem marzeń wszystkich zwolenników stylu retro.

15. Recycling

Obiekt zamykający nasz Katalog Inspiracji to budynek o fasadzie wykonanej z materiałów odzyskanych w wyniku recyclingu. Prosta forma, ale jakże wielka wartość dla naszej planety!

A Wam która z tych fasad najbardziej przypadła do gustu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu