15 pomysłów na ciekawą i oryginalną fasadę do skopiowania

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

15 pomysłów na ciekawą i oryginalną fasadę do skopiowania

homify.Pl homify.Pl
Projekty,  Domy zaprojektowane przez Habitat arquitetura
Loading admin actions …

Prezencja budynku w znacznej mierze zależy od jego fasady. Jedno spojrzenie na fasadę obiektu i od razu z dużą dozą dokładności można odgadnąć, kto zamieszkuje w rezydencji oraz w jakim stylu urządzono wnętrze. Jednak wygląd to nie wszystko i wybierając spośród różnych fasad warto również zadbać o to, aby spełniały one funkcje zabezpieczające przed nagłymi wypadkami i ewentualnymi włamaniami. Bezpieczeństwo ponad wszystko! Na niektórych zdjęciach fasady domów pozbawione są elementów zabezpieczających, takich jak dodatkowe mury, czy wzmocnione i elektroniczne bramki. Wynika to z faktu, że rezydencje te ulokowane są w obrębie między innymi rozległych, wiejskich posiadłości, wjazd na teren których i tak jest ściśle strzeżony.

W niniejszym Katalogu Inspiracji prezentujemy Wam 15 ciekawych i oryginalnych fasad. Wybierzcie te, która podoba Wam się najbardziej i zrealizujcie swoje marzenia!

1. Ogród łatwy w pielęgnacji i rośliny na dachu

Fasada tego budynku prezentuje się bardzo schludnie i elegancko. Jest zdecydowanie asymetryczna. Chodnik z kamienia biegnący przez ogród dodaje całości uroku.

2. Przejrzystość to bezpieczeństwo

Prostota linii – tak najkrócej można scharakteryzować nowoczesny do granic dom ze zdjęcia. Jego właściciele zadbali również o swoje bezpieczeństwo. Brama i furtka, jeszcze przed otwarciem, pozwalają na sprawdzenie, kto stoi po drugiej stronie. Miedzy nimi usytuowano szklaną ścianę, która także umożliwia szybkie zorientowanie się w tym, co akurat dzieje się na ulicy. Do całości idealnie pasuje taras na piętrze. Prześwity w balustradzie zapewniają świetną widoczność.

3. W duchu rustykalnym

Projekty,  Domy zaprojektowane przez Elmor Arquitetura
Elmor Arquitetura

Projeto Casa Moderna – Jorge Elmor

Elmor Arquitetura

Oto kolejny, nowoczesny dom, który swój oryginalny wygląd zawdzięcza przede wszystkim połączeniu czystych i prostych linii, drewna oraz cementu. Drewniane bramy i kamienne mury zdecydowanie oddalają od posesji wszelkie potencjalne niebezpieczeństwa.

4. Dużo szkła pod zadaszeniem

Projekty,  Domy zaprojektowane przez inghjgbh
inghjgbh

​Projeto Residência

inghjgbh

Widoczny obiekt, usytuowany na rogu ulicy, przykuwa uwagę zwłaszcza za sprawą prostych linii oraz dużych powierzchni ze szkła. Trawnik i ogród frontowy świetnie komponują się z dominującym materiałem budulcowym – betonem. Dosłownie zmiękczają prezencję rezydencji i dodają jej jasności.

5. Proste linie i żywe kolory

Trzy inspirowane minimalizmem domy nie byłyby takie same, gdyby nie prostota linii i żywe kolory, którymi je pomalowano. Betonowe ściany i liczne prześwity dodają prezentowanym rezydencjom lekkości.

6. Ściana niczym fala

Oryginalności rezydencji ze zdjęcia dodaje bez wątpienia widoczna na pierwszym planie falista ściana zdobiąca ogród i przynależąca jednocześnie do obiektu. Warto zwrócić uwagę na dobrze oświetlone wejście główne – drzwi wykonane z drewna oraz szkła.

7. Wiejska chatka z małym ogrodem z palmami

Projekty,  Domy zaprojektowane przez ArchDesign STUDIO
ArchDesign STUDIO

​PROJETO ARQUITETÔNICO FACHADA E INTERIOR DA RESIDÊNCIA PRUNER (Fotos: Lio Simas)

ArchDesign STUDIO

Nowoczesna rezydencja, na którą teraz nastała kolej, swoim kształtem przypomina wiejską chatkę. Niezwykły komin, wyjątkowe wejście boczne, garaż oraz ogródek stanowią urokliwe dopełnienie całości.

8. Fryzy i krzewy, czyli klasycznie

Właściciele widocznego budynku postawili na ponadczasowość, a zatem na klasycyzm. Drzwi z filarami, ogród z krzewami i oświetlenie na całej długości rezydencji to cechy charakterystyczne obiektów wzniesionych właśnie w tym stylu.

9. Kolorowe witraże, drewno i cegły

Projekty,  Domy zaprojektowane przez info9113
info9113

Projeto

info9113

Projektantom jak zwykle nie zabrakło kreatywności. Okrągły witraż nad wejściem, przyozdobione drzwi i stary rower w ogrodzie to tylko niektóre elementy świadczące o ich niekonwencjonalnym podejściu do życia. Drewniane drzwi, okna i garaż w połączeniu z wykonanymi z cegły innymi partiami rezydencji tworzą widok przyjemny dla oka.

10. „Więc chodź, pomaluj mój świat na żółto i na niebiesko… ”

O takim domku na plaży marzy chyba każdy z nas! Ściany, okna oraz wazony w żywych i kontrastowych barwach przenoszą nas niemalże do świata bajek, z którego już nigdy nie chciałoby się wracać!

11. Cegła i drewna to jak zwykle niezawodne połączenie

Czy te oczy (okna) mogą kłamać?! Niektórym architektom nie brakuje także poczucia humoru. Fasada prezentowanego obiektu według założeń – odpowiednie rozmieszczenie okien i drzwi – miała przypominać ludzką twarz!

12. Kamień nadal w modzie

Projekty,  Domy zaprojektowane przez Ambienta Arquitetura
Ambienta Arquitetura

PROJETO CASA DA REPRESA

Ambienta Arquitetura

Kamień jest ponadczasowy, a w połączeniu z drewnem i zielenią ogrodu nie ma sobie równych. Do takiej rezydencji od razu można by się wprowadzić i zostać już na zawsze.

13. Kolory ziemi

Fasada ze zdjęcia zwraca uwagę głównie za sprawą swojego żółtego zabarwienia oraz  rozległych partii szklanych na piętrze. Dookoła panuje ciepła i miła atmosfera. Nic dodać, nic ująć.

14. Kamienna podstawa i szerokie kolumny, czyli w stylu retro

Przedostatni z prezentowanych obiektów, wniesiony jeszcze na początku XX wieku, za sprawą zielonego odcienia, kamiennej podstawy i schodów wykonanych z kawałków płytek jest spełnieniem marzeń wszystkich zwolenników stylu retro.

15. Recycling

Projekty,  Domy zaprojektowane przez Ferraro Habitat

Obiekt zamykający nasz Katalog Inspiracji to budynek o fasadzie wykonanej z materiałów odzyskanych w wyniku recyclingu. Prosta forma, ale jakże wielka wartość dla naszej planety!

A Wam która z tych fasad najbardziej przypadła do gustu?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu