7 sposobów na zwiększenie przestrzeni w małej sypialni

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

7 sposobów na zwiększenie przestrzeni w małej sypialni

Luiza Sadowska Luiza Sadowska
Industrialna sypialnia od Meero Industrialny
Loading admin actions …

Sypialnia to miejsce w którym regenerujemy ciało i umysł. Właśnie dlatego powinna być wygodna, komfortowa i odpowiadać nam pod względem estetycznym, tak abyśmy po prostu czuli się w niej dobrze. Pomysłów na aranżację jest wiele, każdy ma swój ulubiony styl, czy wymarzone łóżko, które chciałby w niej postawić. Jednak jak zabrać się za aranżację naprawdę małej sypialni? Na co powinniśmy zwrócić uwagę, żeby móc w niej wypocząć a nie denerwować się nieustającym brakiem przestrzeni?

1. Szafa wokół łóżka

Industrialna sypialnia od Meero Industrialny

Skoro mamy małą przestrzeń do wykorzystania, a chcielibyśmy zmieścić w sypialni łóżko i szafę… to może należy wykorzystać całą przestrzeń wokół łóżka – jak też i nad nim! Zamiast ustawiać szafę z drugiej strony pokoju, po prostu wykorzystujemy jedną ścianę maksymalnie. Sprawdza się to we wnętrzach o małym metrażu, gdzie musimy pomieścić wiele elementów wystroju.

2. Składane łóżko

od MINBAI Minimalistyczny

To pomysłowe rozwiązanie pozwala nam na powiększenie przestrzeni przez… schowanie łóżka w regale! Po prostu możemy je przystawić do ściany i problem mamy z głowy. Jednak wiadomo, że takie rozwiązanie może być dość męczące, bo niecodziennie chciałoby się nam chować ogromne łóżko w ścianie…

3. Składana sofa

Doskonałym rozwiązaniem do małej sypialni jest rozkładana sofa z wygodnym materacem. Dzięki temu możemy wykorzystywać pomieszczenie jako mały pokój dzienny i jako sypialnia w nocy.

4. Łóżko w szafie

Wszyscy wiemy, że wykorzystywanie przestrzeni pod łóżkiem to świetny pomysł na przechowywanie. W tym przypadku łóżko mamy w szafie, więc tak naprawdę uzyskujemy rozwiązanie dwa w jednym – sypialnię i garderobę, które mieszczą się w jednym pomieszczeniu.

5. Łóżko jednoosobowe

W malutkich mieszkaniach często trudno jest zmieścić wszystkie meble, jednak myśląc ergonomicznie – możemy wykorzystać całą przestrzeń i stworzyć estetyczne wnętrze. Łóżko jednoosobowe pod oknem to świetny pomysł, szczególnie dlatego, że w nocy będziemy mogli podziwiać gwiazdy!

6. Z wbudowanymi szufladami

Wykorzystanie przestrzeni pod łóżkiem pozwoli nam na zaoszczędzenie miejsca! Zamiast ustawiać dodatkową komodę na buty i akcesoria, wystarczy, że wszystko ułożymy w szufladach pod łóżkiem.

Inne sposoby na wykorzystanie przestrzeni pod łóżkiem znajdziecie w tym artykule: Jak pomysłowo wykorzystać przestrzeń pod łóżkiem?

7. Antresola

Łóżko na antresoli jest idealnym rozwiązaniem w małych, ale wysokich pomieszczeniach. Sprawdzi się szczególnie w kawalerkach. Pod antresolą można ustawić inne meble, jak szafę, biurko, czy nawet kanapę.

Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu