Klasyk z nowoczesnym twistem!

homify.Pl homify.Pl
Cluny Drive, Edinburgh Chris Humphreys Photography Ltd
Loading admin actions …

Projekt rozbudowy domu, który mamy przyjemność omawiać został wykonany przez Wiszniewski Thomson Architects. Klasyczny dom z kamienia zyskał tutaj wspaniały, oszklony aneks na tylnej części nieruchomości, który nie tylko poprawia układ przestrzeni mieszkalnej, ale również tworzy całkowicie nowe relacje między wnętrzem i pięknym ogrodem na zewnątrz. Stare domy często prezentują bardzo zamkniętą strukturę, w której wszystkie części domu są od siebie dokładnie odseparowane. Poza tym, często są bardzo ciemne, gdyż pomieszczenia mają niewielki dostęp do światła naturalnego, a to z tego względu, że w czasach ich oryginalnej budowy nie istniały takie rozwiązania jak świetliki czy szklane ściany. Teraz, dzięki pomysłowości i innowacyjności architektów z Wiszniewski Thomson Architects, mieszkańcy tej nieruchomości mogą cieszyć się zupełnie nowymi, lepszymi doznaniami podczas korzystania ze swojego domu. Fotograf architektury Chris Humphreys mistrzowsko sfotografował ten obiekt, dzięki czemu dziś możemy omówić i pokazać Wam każdy jego szczegół i wszystkie wspaniałe cechy. Sami zobaczcie…

Stare kontra nowe

Jak sami widzicie, mimo że dobudówka i główny trzon domu są z dwóch zupełnie różnych epok, ich połączenie tworzy cudowny efekt. Przezroczysty charakter ścian dobudówki sprawia, że całość budynku jest niezmiernie intrygująca, szczególnie, że aneks delikatnie łączy się z resztą budynku, a nie odstaje od niego.

Pokój z widokiem

Ta niezwykła dobudówka zapewnia dodatkową przestrzeń mieszkalną, która za razem przenosi mieszkańców domu do ogrodu. Otwarte, lecz okryte pomieszczenie jak to, pozwala na przebywanie bliżej natury, a za razem chroni przed deszczem lub nadmiernym słońcem w dni, kiedy pogoda jest mniej przyjemna niż zwykle. Niemniej jednak, nawet w czasie wiosennych deszczy, wciąż możemy rozkoszować się filiżanką herbaty lub zagłębić w lekturze w otoczeniu natury, a krople deszczu będą nas omijać.

Refleksje

Najciekawszym aspektem tej dobudówki jest to, jak sprytnie udało się architektom zatrzeć granicę pomiędzy tym co wewnątrz, a tym co na zewnątrz. Takie rozwiązanie sprawia, że praktycznie nie odczujemy tego, że stoimy za serią szklanych paneli, gdyż widok na żywy ogród wydaje się nie być niczym ograniczony. Relaks i zabawa na tle natury w takim miejscu będą możliwe zawsze, nawet w trakcie najbardziej wyzywających pór roku. Mieszkańcy tego domu będą mogli w każdym momencie cieszyć się zapierającymi dech w piersi widokami, niezależnie od tego jak wysoko lub nisko znajdzie się pasek rtęci na termometrze.

Co na zewnątrz to wewnątrz

Jeżeli znajdziemy się w środku, z pewnością lepiej zrozumiemy relacje między wnętrzem pomieszczenia i tym, co na zewnątrz. Pięknie zadbany ogród spełnia funkcję wspaniałego, żywego dzieła sztuki, które zmienia się dzień w dzień, i które nieustannie cieszy oczy szczęśliwych mieszkańców tej nieruchomości. Wybór neutralnych mebli i dekoracji w tym pomieszczeniu pozwala na to, by właśnie ogród znalazł się w centrum uwagi. Ściany wykonane całkowicie ze szkła oraz dodatkowo użyte świetliki nie tylko tworzą wspaniały efekt wizualny, ale są również bardzo praktyczne. Dzięki takim elementom pomieszczenie jest skąpane w naturalnym świetle, co sprawia, że zyskuje ono eteryczną poświatę, która przyjemnie rozprasza się po całym pokoju.

Rozpalone wnętrze

Kolejna niespodzianka ujawnia się kiedy zmienimy punkt widzenia jak na tym zdjęciu. Znajdujemy tu kominek w całkowicie nowoczesnej odsłonie, który jest pięknym, dekoracyjnym (i funkcjonalnym!) elementem wystroju tego nowoczesnego salonu. Ściana akcentowa, pomalowana na przyjemny odcień śliwkowy, jest kolejnym elementem przywołującym atmosferę ciepła i spokoju. Tutaj jedynym niebezpieczeństwem będzie to, że mieszkańcy i goście mogą nigdy nie chcieć opuścić tego pomieszczenia! 

Aby zobaczyć inne przykłady nowoczesnych przybudówek do wiekowych budynków zachęcamy do obejrzenia następującego Katalogu Inspiracji: Nowy-stary dom

Co Wy myślicie o takich połączeniach klasyki z nowoczesnością?

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu