280 metrowy projekt domu za niecałe 420 tys. zł | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

280 metrowy projekt domu za niecałe 420 tys. zł

Justyna Dziesińska Justyna Dziesińska
od Vesco Construction
Loading admin actions …

Bardzo nowoczesny i nieszablonowy projekt domu o powierzchni 280 metrów kwadratowych przeznaczony do ekstremalnych warunków klimatycznych. Dom jest w całości murowany co w pewnością zapewni całej rodzinie komfortowe warunki podczas mroźnych zim. Cała konstrukcja prezentuje się niezwykle oryginalnie i niecodziennie. Większość budynków mieszkalnych powstaje na bazie prostokąta lub kwadratu, w tym przypadku forma jest niecodzienna, wręcz abstrakcyjna i ciężko ją zdefiniować. Na poniższych zdjęciach przedstawimy Wam plany domu oraz rozmieszczenie odpowiednich pomieszczeń. Z zewnątrz całość prezentuje się bardzo klasycznie – piaskowy odcień elewacji, brązowy dach, okiennice oraz elementy konstrukcji podkreślają tradycyjny charakter budynku. 

Unikalny wygląd

Budynek wykonano z cegły, która jest doskonałym materiałem izolacyjnym. Zimą szczelnie zatrzymuje ciepło w domu, natomiast latem zapewnia chłodne schronienie podczas upalnych dni. Obszar dookoła domu prezentuje się bardzo przytulnie i naturalnie. Zadbany trawnik, kwiaty oraz krzaki podkreślają ciepły i domowy charakter budynku. W ogrodzie znajduje się zarówno strefa relaksu jak i miejsce do spożywania wspólnych posiłków na świeżym powietrzu. Odkryty basen oraz drewniane patio zapewniają domownikom posiadłości fantastyczne warunki do zabawy, wypoczywania czy biesiadowania. 

Widok z przodu

Dom z zewnątrz prezentuje się podobnie do budynków mieszkalnych w stylu amerykańskim – niska zabudowa, naturalny odcień elewacji oraz oryginalny kształt budowli z pewnością zakwalifikowałyby go w kategorii tychże konstrukcji architektonicznych. Całość zaprojektowano tak, by spójnie współgrała z otoczeniem tworząc zrównoważony krajobraz. Koszt projektu wyceniono na ok. 420 tys. zł, biorąc pod uwagę wykorzystanie ekonomicznych i łatwo dostępnych materiałów budowlanych. 

Widok z każdej strony

Parterowa zabudowa domu, zapewnia doskonałą spójność i harmonię projektu z otoczeniem. Charakterystycznym elementem tej konstrukcji jest geometryczny dach, który nadaje unikalności i oryginalności. Dom zaprojektowano z myślą o osobach, które lubią podróże oraz niecodzienne struktury architektoniczne. Wyróżnia się nie tylko kształtem, ale także niestandardowym dachem, kolorem oraz gabarytem. Do jego zbudowania wykorzystano lokalne, łatwo dostępne materiały, które dodały ekologicznego charakteru. Zdjęcie powyżej przedstawia nam widok domu jednorodzinnego z każdej strony, zarówno od frontu, czyli wejścia głównego jak i z tyłu czy z boku. Musicie przyznać, że całość prezentuje się wyjątkowo majestatycznie i elegancko. 

Rozkład pomieszczeń- plan

Dom tworzy dosyć skomplikowaną figurę geometryczną, która wyróżnia się na tle pozostałych budynków jednorodzinnych. Przede wszystkim największe wrażenie na nas wywarła jego powierzchnia użytkowa, na 280 metrach kwadratowych rozlokowano trzy niezależne sypialnie, dwie łazienki, a także ogromny – 35 metrowy – salon oraz jadalnię czy pomieszczenia gospodarcze, w tym garaż i kotłownię. Z pewnością jest to przestrzeń dla dużej rodziny, potrzebującej przestronnej powierzchni użytkowej, a także lubiącej przyjmować gości, organizować wspólne biesiadowanie na świeżym powietrzu. Miejsca z pewnością nie zabraknie. 

Obszary funkcjonalne

Budynek podzielono na trzy obszary funkcjonalne – strefę techniczną, publiczną i prywatną. Zaczynając od lewego skrzydła ulokowano tam kotłownię oraz garderobę, w strefie centralnej, czyli publicznej znajduje się salon, jadalnia oraz kuchnia, natomiast w prawym skrzydle architekci zdecydowali się umieścić trzy sypialnie oraz łazienki, dzięki czemu dom stał się funkcjonalny i bardzo praktycznie rozplanowany. 

Jak Wam się podoba dom w stylu klasycznym?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu