Przed i po- przebudowa opuszczonego domu jednorodzinnego | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Przed i po- przebudowa opuszczonego domu jednorodzinnego

Alicja Olko Alicja Olko
Renovation and Extension, Lodsworth, West Sussex od ArchitectureLIVE Nowoczesny
Loading admin actions …

W tym projekcie „przed i po” zaprezentujemy Wam niesamowitą przemianę opuszczonego budynku. Prawie dwa lata ten dom jednorodzinny stał opuszczony i zapomniany i, jak większość takich porzuconych budynków, zarastał chwastami i tracił na wartości. Na szczęście, nasi eksperci z ArchitectureLIVE zdecydowali się uratować ten historyczny dom w zachodnim Sussex, w Anglii. Wielką wagą położono, zgodnie z życzeniem klienta, na zachowanie zewnętrznej fasady. Wewnątrz zdecydowano się z kolei na totalną transformację, co uczyniło ten dom nie tylko nowoczesnym i stylowym, ale także wyjątkowo energooszczędnym.

Ten projekt to doskonałe źródło inspiracji dla tych, którzy sami chcą podjąć się renowacji swojego domu lub planują gruntowny remont starego budynku. Zobaczcie sami, wszystko jest możliwe!

Przed: zaniedbana fasada

Derelict 1960s property in West Sussex od ArchitectureLIVE Nowoczesny
ArchitectureLIVE

Derelict 1960s property in West Sussex

ArchitectureLIVE

Jak widać na zdjęciu, w ciągu dwóch lat, kiedy dom stał opuszczony i nieużywany, jego zewnętrzna fasada stała się zaniedbana, zniszczona i wyjątkowo nieatrakcyjna. Ogród zarósł chwastami, a z otaczającego go muru poodpadały cegły. Dom ten z zewnątrz wygląda po prostu żałośnie. Jednak, gdy przyjrzymy mu się bliżej, dostrzegamy cechy charakterystyczne modernistycznej architektury z lat 50tych, co których należą głównie okna o geometrycznym kształcie. Także kolor cegieł i kamienia jest charakterystyczny dla tego stylu architektonicznego. Właściciel budynku dostrzegł jego wyjątkowy charakter godny zachowania i przy pomocy ArchitectureLIVE przeistoczył go w piękny dom jednorodzinny.

Po: odrestaurowana i poszerzona fasada

Zinc-clad Bay Window Extension od ArchitectureLIVE Nowoczesny
ArchitectureLIVE

Zinc-clad Bay Window Extension

ArchitectureLIVE

Pomimo tego, że styl fasady zewnętrznej został zachowany, dom ten stał się praktycznie nie do poznania. Zniknęły pożółkłe ściany i brudne szyby. Na ich miejsce wstawiono nowoczesne, wielkopowierzchniowe okna, które wpuszczają dużo naturalnego światła, otwierając wnętrze domu na zewnątrz i pozwalając mu oddychać. Zewnętrzną ścianę pomalowano świeżą farbą, nadając jej zadbany wygląd. Co więcej, dostrzegamy także radykalną przemianę ogrodu- został on wysprzątany, trawnik skoszono, a chwasty wyrwano. Jest on jednak skromny i nierzucający się w oczy, żeby nie zasłonić sobą specjalnej fasady domu.

Wejście do domu

Hallway & Restored 1960s Staircase and Flooring - West Sussex od ArchitectureLIVE Nowoczesny
ArchitectureLIVE

Hallway & Restored 1960s Staircase and Flooring – West Sussex

ArchitectureLIVE

Odremontowana przestrzeń powitalna w tym domu jest wypełniona światłem i sprawia bardzo pozytywne pierwsze wrażenie. Nowo zainstalowane schody oraz drewniany przedpokój wprowadzają elementy domowego ciepła i przytulności do tego raczej chłodno zaprojektowanego wnętrza. Ciekawy design schodów czyni je niezwykle lekkimi i dzięki temu nie blokują one dostępu naturalnego światła. Tak zaprojektowane wejście do domu zachęca do jego dalszego zwiedzania.

Rustykalny czar

A Dual Aspect Fireplace od ArchitectureLIVE Nowoczesny
ArchitectureLIVE

A Dual Aspect Fireplace

ArchitectureLIVE

Bezpośrednio z przedpokoju wchodzimy do salonu. To wnętrze zostało potraktowane surowo, jeżeli chodzi o kolorystykę, ale ta harmonia nadaje mu niezwykle świeży i nowoczesny charakter. Kilka beżowych i brązowych akcentów zostało dodanych, by wzmocnić przytulnie rustykalny klimat. Centralnym punktem tego salonu jest przestrzeń wypoczynkowa, zaprojektowana wokół kominka. Z eleganckiej sofy podziwić można widok na ogród.

Materiały i tekstylia

Open plan living on ground floor od ArchitectureLIVE Nowoczesny
ArchitectureLIVE

Open plan living on ground floor

ArchitectureLIVE

Zgodnie z życzeniem klienta, wnętrza domu zaaranżowano w taki sposób, aby było ono jak najbardziej otwarte i lekkie. Ich wystrój bazuje na stylu skandynawskim, który dominuje w przestrzeniach mieszkalnych. Zgodnie z jego wyznacznikami, głównym materiałem użytym w urządzaniu jest jasne drewno- dostrzegamy je chociażby w designie stołu, jak i pasujących do niego ławkach. Postawiono także na naturalne tkaniny w kolorze bieli, beżu i jasnych brązów. Kombinacja różnego rodzaju materiałów i tkanin zaowocowała stworzeniem kreatywnej, stylowej i modnej przestrzeni, której harmonia opiera się na neutralnej palecie kolorów.

Kuchnia

Open-plan kitchen and dining area od ArchitectureLIVE Nowoczesny
ArchitectureLIVE

Open-plan kitchen and dining area

ArchitectureLIVE

Wnętrze tego domu bazuje na koncepcie otwartej przestrzeni. Nie ma tu podziałów na poszczególne pomieszczenia, dlatego też kuchnia, jadalnia i salon stanowią jedną przestrzenną całość. Także tutaj wystrój bazuje na otwartości, dużej ilości naturalnego światła, oraz nowoczesnym designie mebli. Centralnym punktem kuchni jest duża wyspa kuchenna, pełniąca także rolę stołu. Drewniane blaty świetnie wpisują się w skandynawską stylistykę.

Sypialnia

Guest Bedroom featuring Juliet Balcony od ArchitectureLIVE Nowoczesny
ArchitectureLIVE

Guest Bedroom featuring Juliet Balcony

ArchitectureLIVE

Także sypialnia została urządzona w sposób ciepły i przytulny, a jednocześnie bardzo nowoczesny. Wielkopowierzchniowe okno, jak i ściany w neutralnym kolorze dbają o wyjątkowe nasłonecznienie i czynią przestrzeń oddychającą. W centrum tego pokoju znajduje się duże, niezwykle wygodne łóżko, które gwarantuje spokojny i mocny sen.

Łazienka

Family bathroom with wall-hung sink & WC od ArchitectureLIVE Nowoczesny
ArchitectureLIVE

Family bathroom with wall-hung sink & WC

ArchitectureLIVE

Pokój ten został również całkowicie wyremontowany i nabrał luksusowego, nowoczesnego i stylowego charakteru. Po raz kolejny widzimy, jak neutralna paleta kolorów wprowadza elegancki klimat do wnętrz. Odkryte cegły na jednej ze ścian wpisują się w rustykalna stylistykę, którą widzieliśmy w innych pomieszczeniach w domu. Jako że łazienka ta nie ma dostępu do dużej ilości naturalnego światła, zainstalowano w niej pomysłowe oświetlenie LED, tak jak na przykład nad lustrem.

Mamy nadzieję, że ten projekt „przed i po” zrobił na Was wrażenie! Jeżeli chcecie obejrzeć więcej tego typu renowacji, zobaczcie koniecznie Katalog Inspiracji Przed i po: industrialny loft w Paryżu oraz Przed i po: renowacja dworku z XVI wieku.

Czy podoba Wam się efekt po?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu