homify 360 °: Dom na plaży w Rio

martt.st martt.st
Mareines+Patalano Arquitetura Egzotyczne domy
Loading admin actions …

Dziś w homify 360 ° zaprezentujemy willę marzeń: brazylijską Casa Folha. Ten wyjątkowy dom na plaży znajduje się w Angra dos Reis, w Rio de Janeiro i nie tylko urzeka swoją malowniczą lokalizacją, ale także niezwykle wyjątkową i zrównoważoną architekturą. Przenieśmy się zatem do słonecznej Brazylii!

Wygląd zewnętzny

Niesamowita architektura budynku od razu rzuca się w oczy. Dach przypominający swoją formą liść został podzielony na 6 części,  z ogromnym przedsionkiem pośrodku. Celem tego projektu była ochrona lokatorów przed upałem  i wilgocią środowiska oraz zapewnienie im  jak najprzyjemniejszego pobytu w domu. Po zmroku ten wyjątkowy dom możemy zobaczyć w pełnej krasie. Subtelne światła podkreślają niezwykle kreatywny kształt fasady budynku.

Dach

Niesamowity dach Casa Folha zasługuje na chwilę uwagi. Złożony z 6 części przypomina swoim wyglądem kwiat. Specjalny kształt dachu zapewnia cień i ochłodę w pokojach i pomieszczeniach przejściowych, które zostały otwarte, tak aby zapewnić naturalną wentylację powietrza i ochłodzenie. Dzięki temu odświeżająca bryza znad oceanu przemyka bezpośrednio przez wszystkie pomieszczenia domu. 

Taras i basen

Nawet na drewnianym tarasie i przylegającym do niego basenie wykorzystano organiczny motyw liścia. Relaksując się na tarasie, zobaczymy zaperający dech w piersiach widok na ocean z plażą i palmy, od których dzieli nas kilka kroków.

Otwarta przestrzeń mieszkalna

 Design Casa Folha jest bardzo otwarty, przestrzenny i bogaty. Nie znajdziemy tu zamkniętych korytarzy, zamiast tego, osobne pomieszczenia połączone są ze sobą otwartymi pasażami. Dzięki temu przez dom przemyka świeża, morska bryza a jego mieszkańcy żyją w harmonii z naturą i środowiskiem. Przejście pomiędzy wnętrzem i zewnętrzną częścią willi jest zatarte. 

Punkt centralny

Wysokie sufity i przestronna przestrzeń wypoczynkowa są również częścią otwartego konceptu domu. W centrum znajdziemy ogromny salon i przestrzeń jadalną, gdzie możemy spotkać innych domowników. 

Naturalna elegancja

Nawiązanie do natury i harmonii zostało także odzwierciedlone w wyborze materiałów. Z wyjątkiem szkła, wszystkie materiały, takie jak kamień, drewno i miedź pochodzą z regionu w okolicy willi oraz nie naruszają równowagi ekologicznej. Łatwo je ponownie przetworzyć. Użycie naturalnych tworzyw daje ciepłe, ziemne kolory oparte na różnych odcieniach brązu co nadaje tej willi naturalną, przytulną i elegancką aurę.

Różnorodne faktury

Willa prezentuje bogactwo tekstur, co tworzy ciekawy, kreatywny efekt. Stonowanie spotyka się tu z prostotą, błysk z matem a gładkość z chropowatością. Wszystkie wykorzystane materiały świetnie ze sobą harmonizują, a powierzchnie odzwierciedlają w pełni naturalny klimat willi. 

Okolica

Na koniec rzućmy okiem na okolicę Casa Folha. Z oddali możemy podziwiać wspaniałe morze, piasek, plażę, palmy i bogactwo zieleni. Idealne miejsce na wymarzony dom!

A  jaki jest Wasz dom marzeń? Podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach poniżej!

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu