10 błędów przy sprzątaniu, do których prawdopodobnie możesz się przyznać | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

10 błędów przy sprzątaniu, do których prawdopodobnie możesz się przyznać

Alicja Olko Alicja Olko
Battersea Klasyczny salon od CC Construction Klasyczny
Loading admin actions …

Utrzymanie domu w idealnym porządku to zadanie niełatwe- a ci, którzy twierdzą inaczej, po prostu kłamią. Czasami, bez względu na to, jak dużo czasu poświęcasz na pucowanie, odkurzanie, zmywanie i czyszczenie, wnętrza wciąż nie powalają nieskazitelnością. Zadręczasz się wtedy pytaniem: co robię źle?

Jest kilka podstawowych błędów, które przy sprzątaniu popełnia niemal każdy z nas. Zobaczcie, do których z nich możecie się przyznać i przede wszystkim- jak ich uniknąć!

1. Nie czyścisz gąbki

Spróbuj przypomnieć sobie wszystkie powierzchnie, których dotknęła gąbka w ostatnim tygodniu. A teraz postaraj się wskazać moment, w którym po raz ostatni wyczyściłeś gąbkę- dostrzegasz problem?

Nieregularnie czyszczona, gąbka staje się istnym siedliskiem bakterii, nieprzyjemnie pachnie i rozprzestrzenia zarazki w kuchni.

Na szczęście czyszczenie gąbki jest niezwykle proste- włóż ją do zmywarki wraz z naczyniami, umieść w mikrofalówce w miseczce z wodą na kilka minut lub też zagotuj w garnku.

Czyść gąbkę minimum raz w tygodniu i pamiętaj o regularnej wymianie na nową.

2. Spryskujesz powierzchnie bezpośrednio

Sala Tropical Chic od Movelvivo Interiores Egzotyczny
Movelvivo Interiores

Sala Tropical Chic

Movelvivo Interiores

Niemal każdy z nas tak właśnie używa środków czyszczących. Od teraz postaraj się pamiętać o spryskiwaniu nimi najpierw ściereczki z mikro fibry, a następnie przecieraniu powierzchni. Szczególnie polecane do powierzchni ze stali nierdzewnej, szkła i drewna.

3. Odkładasz szczotkę do toalety bezpośrednio do pojemnika

od Salgar Nowoczesny

Nie będziemy się nad tym dłużej rozwodzić- po użyciu szczotki do toalety przepłucz ją dokładnie czystą wodą i pozwól nieco obeschnąć, zanim odłożysz ją z powrotem do pojemnika.

4. Sprzątasz za szybko

Light and bright! Klasyczny salon od CC Construction Klasyczny
CC Construction

Light and bright!

CC Construction

Efekty sprzątania na szybko widać gołym okiem. Poświęć nieco czasu na dokładne sprzątanie, a jeżeli go nie masz, skup się raczej na dokładnym uprzątnięciu jednego z pomieszczeń, niż każdego po trochu.

5. Nie czytasz instrukcji na środkach do czyszczenia

Robot Side table od &New Minimalistyczny
&New

Robot Side table

&New

Czy używasz detergentów tak, jak powinieneś? Na pewno?

Mało kto jest w stanie uczciwie przyznać, że zapoznaje się z instrukcjami na opakowaniach środków czyszczących. Umieszczone zostały tam nie bez powodu- wzięcie ich pod wagę pozwoli osiągnąć najlepsze rezultaty.

6. Myjesz okna w słoneczny dzień

Window Bay Seat Nowoczesny salon od homify Nowoczesny
homify

Window Bay Seat

homify

Promienie słoneczne szybko ogrzewają powierzchnie, także okna, które z takim zapałem starasz się domyć w słoneczny dzień. Nigdy nie zakończy się to sukcesem, gdyż woda i środek do czyszczenia okien wyparują, zanim zdołasz nimi porządnie wyczyścić powierzchnię. Efektem będą nie tylko pomazane okna ze smugami, ale także Twoje fatalne samopoczucie.

7. Myjesz od lewej do prawej

Residência A & F Klasyczny salon od Lyssandro Silveira Klasyczny
Lyssandro Silveira

Residência A & F

Lyssandro Silveira

Lub od prawej to lewej. A to błąd. Oznacza to po prostu, że przenosić brud w tą i z powrotem, co do niczego dobrego nie prowadzi. Lepiej jest myć podłogi na kształt litery S lub Z, aby lepiej usunąć brud i pozostawić powierzchnie czystszymi.

8. Tkwisz w przekonaniu, że więcej znaczy lepiej

W Twoim domu nie będzie czyściej, jeżeli wylejesz na jego powierzchnie hektolitry detergentów. Używaj ich w takich proporcjach, jak jest napisane w instrukcjach znajdujących się na opakowaniu.

9. Nie opróżniasz worków w odkurzaczu

Czy kiedykolwiek zauważyłeś dziwny zapach, podążający za odkurzaczem? Albo że urządzenie to pozostawia na podłodze więcej niż kilka parochów? Dzieje się tak, kiedy Twój odkurzacz jest pełny. Wato regularnie zaglądać do środka odkurzacza i opróżniać zbierające się w worku śmieci. Co jakiś czas worek należy wymienić na nowy, aby zbierający się tam brud nie uczynił mieszkania jeszcze brudniejszym.

10. Używasz środków czyszczących do elektroniki

Chcesz wywołać pożar lub zniszczyć wartościowy sprzęt elektroniczny? To dalej używaj detergentów do jego czyszczenia.

Nigdy nie spryskuj sprzętów elektronicznych, telewizora, odtwarzacza DVD, głośników itp., środkami do czyszczenia. Albo kup specjalne płyny, w tym celu produkowane, albo przetrzyj je wilgotną ściereczką.

Miłego sprzątania!

Do ilu błędów mogliście się przyznać?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu