Przed i po: Luksusowa garderoba na wyciągnięcie ręki | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Przed i po: Luksusowa garderoba na wyciągnięcie ręki

homify.Pl homify.Pl
Minimalistyczna garderoba od Anna Leone Architetto Home Stager Minimalistyczny
Loading admin actions …

Choć dla wielu osób uwzględnianie w projekcie odrębnego pomieszczenia w całości przeznaczonego na garderobę może wydawać się niepotrzebnym zbytkiem i luksusem, dla niektórych – zwłaszcza dla pań – może okazać się spełnieniem najskrytszych marzeń. Co więcej, często naprawdę ułatwia życie codzienne wszystkim domownikom. Ubrania, które w innym przypadku znalazłyby swoje miejsce na przykład w sypialni – dzięki garderobie – nie będą dłużej w niej zalegać, a pomieszczenie będzie gotowe do zagospodarowania w ciekawszy sposób. Do odważnych świat należy! Mieszkańcy prezentowanych rezydencji za nic nie zmieniliby swojej decyzji o garderobie. Sprawdźmy zatem dlaczego!

Na niskim poddaszu

W trakcie adaptacji pomieszczenia na garderobę często możemy borykać się z myślami, czy aby na pewno był to potrzebny wydatek. Jednak skoro powiedziało się przysłowiowe „A”, trzeba powiedzieć „B” i jakoś zagospodarować te cztery kąty, które na garderobę przeznaczono.

Poddasza zwykle nie odgrywają w domach szczególnej roli. I właśnie dlatego świetnie nadają się na garderoby! Na poddaszu widocznym na zdjęciu pierwszym posunięciem architektów było odpowiednie rozlokowanie wieszaków i stojaków, które umieszczono w cieniu wielkich, drewnianych belek. Niskie sufity czasami stanowią problem przy aranżacji i remoncie pomieszczenia, jednak dla naszych architektów nie stanowiły najmniejszej przeszkody!

Rozwiązania dostosowane do potrzeb

Specyficzny rozkład prezentowanego poddasza oraz nachylenie dachu wymagało podjęcia szczególnych działań. Każdy centymetr przestrzeni był istotny i każdy został wykorzystany. Nie byłoby to z pewnością możliwe, gdyby nie szafa modułowa. Odpowiednio dobrana idealnie wypełniła kąt ze zdjęcia. Łatwość przekładania półek w jej wnętrzu to dodatkowy atut, jeszcze bardziej pomocny w utrzymaniu porządku i harmonii w otoczeniu.

Na poddaszu dominuje biel, a co za tym idzie – wydaje się ono znacznie bardziej jasne i przestronne niż jest w rzeczywistości.

Antresola

Oto kolejna ciekawa inspiracja – antresola na otwartym planie, w obrębie której obok garderoby zaaranżowano również sypialnię. Zostawmy jednak sypialnię i przyjrzyjmy się części garderobianej. Co powiecie na ściany, które połączono ze sobą za pomocą drewnianych półek? Nie od razu trzeba przecież inwestować w szafę o wielkich gabarytach. Wyższy niż uprzednio sufit zdecydowanie przyczynił się do zastosowania takiego, a nie innego rozwiązania.

Klasycznie w sypialni

Naszej podróży nie można by odbyć bez klasyku, czyli garderoby będącej praktycznie pomieszczeniem w pomieszczeniu, znajdującej się bezpośrednio w sypialni, oddzielonej od niej jedynie cienką zasłoną i stanowiącej coś na kształt szafy, bez której organizacja ubrań i butów byłaby zadaniem niewykonalnym.

Półki dla każdego

Wszelkiego rodzaju półki i szuflady to świetne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy nie chcą zmarnować ani skrawka przestrzeni. Praktycznie można nimi wypełnić każdą, nawet najmniejszą lukę!

A Wy chcielibyście mieć garderobę?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu