Wyjątkowe białe kuchnie | homify

Wyjątkowe białe kuchnie

Alicja Olko Alicja Olko
doimo cucine Nowoczesna kuchnia
Loading admin actions …

Coraz częściej decydujemy się na kuchnie w kolorze białym. Choć nie zawsze kojarzy się on jako odcień odpowiedni do tego akurat pomieszczenia- miejsca, gdzie zazwyczaj nie da się uniknąć zabrudzeń oraz plam- to jednak dostrzec ją można w wielu współczesnych projektach kuchni. Dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów, białe kuchnie wcale nie nastręczają więcej problemów, jeżeli chodzi o ich sprzątanie i czyszczenie, a dzięki temu właśnie kolorowi nabierają wyjątkowo eleganckiego, nowoczesnego i ponadczasowo klasycznego charakteru.

Dziś na homify przedstawimy Wam kilka wyjątkowych projektów kuchni, które opierają się na bieli. W naszej selekcji każdy znajdzie coś dla siebie!

W stylu lat 50-tych

Meble w tej kuchni stylizowane są na lata 50te i w bardzo oryginalny sposób wykorzystano je w tym projekcie. Aneks kuchenny złożony jest z kilku osobnych segmentów o kwadratowym kształcie i zaokrąglonych rogach. Pozwala to na dowolne rozmieszczenie mebli kuchennych i dopasowanie ich do specyficznych wymiarów kuchni. Ich nieco vintage charakter nie kłóci się z nowoczesna funkcjonalnością, którą oferują swoim użytkownikom.

W stylu skandynawskim

Biel to jeden z tych kolorów, na których opiera się cała koncepcja stylu skandynawskiego. Jest on w tym wypadku symbolem naturalności, nowoczesności i świeżości, a także subtelnej elegancji. Aby urządzić kuchnię w stylu skandynawskim, należy postawić przede wszystkim na naturalne materiały, unikać połysków i obfitych dekoracji. Co więcej, zaleca się wprowadzenie elementów z jasnego drewna. Tak jak to widoczne na zdjęciu, gdzie biel kuchni pięknie komponuje się z drewnianym stołem oraz nogami krzesła.

Więcej o stylu skandynawskim dowiecie się tutaj.

Biel z kolorowymi akcentami

Dla tych, którym całkowicie białe kuchnie wydają się nieco monotonne, proponujemy wprowadzenie odrobiny koloru do ich designu. Można tego dokonać na kilka sposobów. Po pierwsze, decydując się na kolorowe akcenty w projekcie mebli- tak, jak to pokazane na zdjęciu, gdzie kolorowym elementem jest blat stołu. Po drugie, można pomalować fragment ściany na odcień korespondujący z innym kolorowym elementem w kuchni. W końcu, dobrym pomysłem jest umieszczenie kolorowego elementu na ścianie za zlewem, co nie tylko wprowadza ciekawy element wizualny, ale także chroni ścianę przed ewentualnymi zabrudzeniami i plamami.

Minimalizm z przepychem

Ta biała kuchnia to pomieszczeni urządzone w stylu minimalistycznym, jeżeli chodzi o kształt, formę i dekoracje, ale jednak w pewien sposób ekstrawaganckie, zwłaszcza pod względem rozmiaru i wielości miejsc do przechowywania i magazynowania. Przestrzeń tej kuchnie wydaje się być nieograniczona, a jej powierzchnia przystosowana do potrzeb bardzo dużej rodziny. Wbudowanie szafek w ścianę kuchni to bardzo dobre rozwiązanie dla tych lubiących porządek i zorganizowanie. W ten sposób nie widać żadnych przyborów kuchennych ani żywności, a całość jawi się jako nieskazitelnie czysta i uporządkowana.

Współczesna elegancja

W tej kuchni elegancja spotyka się z nowoczesnością, tworząc niezwykle współczesną i funkcjonalną przestrzeń. Duża wyspa kuchenna w kształcie litery L gwarantuje dostateczną ilość miejsca do pracy oraz do przechowywania. Połyskliwe meble oraz takowa podłoga dają niezwykle nowoczesny obraz tej kuchni, gdzie balans stanowi kamienna ściana, także w kolorze białym. Dzięki zastosowaniu takiej kolorystyki oraz materiałów o wysokim połysku, kuchnia ta zdaje się być wypełniona naturalnym światłem.

Skromność i prostota

Open-Plan Kitchen / Diner homify Nowoczesna kuchnia
homify

Open-Plan Kitchen / Diner

homify

Zupełnie inny odcień bieli dominuje w tej kuchni. Jest to pomieszczenie nastawione na praktyczne wykorzystywanie, gdzie prostota łączy się z funkcjonalnością. Nie ma tu miejsca na fantazyjny design czy wysublimowane formy, ale za to kuchnia ta jawi się jako skromna i taka, na która pozwolić może sobie każda rodzina. Jak widać, efekt wypełnienia światłem, elegancji i nowoczesności osiągnąć można dzięki tradycyjnym materiałom i kształtom, a także o wiele niższych kosztach!

Klasyka

Classic Kitchen Design NAKED Kitchens Klasyczna kuchnia
NAKED Kitchens

Classic Kitchen Design

NAKED Kitchens

Tę białą kuchnię zostawiliśmy na sam koniec, gdyż jawi się nam ona jako najbardziej klasyczna. Kształt i rozmieszczenie mebli, ich design, drewniane dodatki, takie jak uchwyty do drzwiczek mebli, a także drewniane blaty- wszystko to czyni tę kuchnię niezwykle tradycyjną. Jest jednak w niej także coś z ponadczasowej klasyki, kojarzącej się nam z angielskim stylem projektowania kuchni. Kolejny przykład na to, jak świetnie wygląda biel połączona z drewnem!

Mamy nadzieję, że daliście się zainspirować białymi kuchniami w różnych stylach z naszej selekcji. Jeżeli chcecie pójść w zupełnie innym kierunku, koniecznie obejrzyjcie Katalog Inspiracji Trendy: czerń w kuchni.

Co myślicie o białych kuchniach?
Whitton Drive GK Architects Ltd Dom szeregowy

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu