Modernizacja staromodnego domu | homify

Modernizacja staromodnego domu

Alicja Olko Alicja Olko
Mare Architectuur & Advies
Loading admin actions …

Wyobraźcie sobie, że 30 lat temu kupiliście dom jednorodzinny na dużej działce, z przestronnym ogrodem i przydomowym garażem. Jednak, po upływie tylu lat, dom nie będzie już prezentował się równie nowocześnie i stylowo, jak kiedyś. Style w architekturze zmieniają się, a to, co wtedy uznawane było za modne, dziś jest po prostu… staromodne. Często jednak nie chcemy pożegnać się z naszym pierwszym domem i w jego miejsce wybudować nowy. Wtedy warto postawić na renowację. Jej niezwykle udany przykład obejrzycie w tym Katalogu Inspiracji.

Przed: przestarzały wygląd

Choć budynkowi temu nie można odmówić sporej dozy czaru i uroku, to jednak nie da się ukryć, że nie wpisuje się on w kanon współczesnej architektury. Jego bryła przywodzi na myśl stodołę, a fasada z cegły oraz drzwi i okna w wiejskim stylu potęgują staromodny charakter domu. Właściciele chcieli jednak zachować go w oryginalnej formie, a architektom zlecili gruntowną modernizację. Zobaczcie, jak dom prezentuje się teraz.

Po: dom o ponadczasowym charakterze

Po remoncie dom prezentuje się o wiele bardziej nowocześnie. Postawiono na ponadczasowy design- śnieżnobiała fasada, wielkoformatowe przeszklenia, współczesne drzwi i okna. Taka fasada budynku jawi się świeżo i stylowo.

Przed: zaniedbany tył

Od strony ogrodu dom prezentuje się w o wiele gorszym stanie, niż od frontu. Fasada z cegły nadaje mu przygnębiający charakter. Wiele do życzenia pozostawia także sam ogród. Architekci mieli jednak kompleksowy pomysł na odświeżenie posiadłości.

Po: przemiana o efekcie wow

Niezwykle dużo zmieniło się po tej stronie domu. Dzięki licznym przeszkleniom wnętrze budynku otwiera się na otoczenie, korzystając ze swobodnie wpadającego do środka naturalnego światła. Z salonu przejść można bezpośrednio na taras, a z niego do ogrodu. Także i on przeszedł nie lada metamorfozę- stworzono klomby i rabaty pełne zieleni, odświeżono trawnik i wypielęgnowano drzewa.

Przed: staromodne wnętrze

Nie tylko z zewnątrz, ale i w środku dom był niezwykle staromodny. Przed renowacją w czterech ścianach królował ciężki i przestrzały styl wiejski- pomieszczenia wyposażono były w antyczne meble z grubo ciosanego drewna, pełno tu było rustykalnych dekoracji i dodatków. Przez to wnętrze jawiło się ciasno i sprawiało wrażenie przytłoczonego.

Po: powiew nowoczesności

Wraz z metamorfozą fasady domu przeprowadzono unowocześnienie jego wnętrz. Zaaranżowano je elegancko i nowocześnie, stawiając na meble o prostym ponadczasowym designie i głębokiej kolorystyce.

Inny przykład kompletnej transformacji starego domu obejrzycie w Katalogu Inspiracji Przed i po: renowacja 100-letniego domu!

Podoba Wam się sposób, w jaki odnowiono ten dom?

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu