8 projektów wielofunkcyjnych schodów

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

8 projektów wielofunkcyjnych schodów

Justyna Dziesińska Justyna Dziesińska
od Thibaut Defrance - Cabestan Industrialny
Loading admin actions …

Zazwyczaj myśląc o schodach wyobrażamy sobie głównie element architektoniczny łączący dolne piętro z górnym. Jednak schody to nie tylko łącznik pomiędzy piętrami. Dziś postaramy się Was przekonać, że może to być wielofunkcyjny element naszej aranżacji, który można urządzić w oryginalny i atrakcyjny dla nas sposób. Poznajcie nasze 8 sposobów na praktyczne wykorzystanie schodów!

1. Regał z książkami

Książki mają szczególną wartość dla nas, dlatego powinny zajmować zaszczytne miejsce w naszym mieszkaniu. Interesujący pomysł zaprezentowano na zdjęciu powyżej, otóż wykorzystano regał z książkami jako schody prowadzące do łóżka na podwyższeniu. Dzięki temu udało się połączyć funkcjonalne wykorzystanie półki z jej praktycznym wykorzystaniem.

2. Miejsce na telewizor

Przestrzeń pod schodami jest arcytrudną, jeśli chodzi o jej aranżacje. Najczęściej pozostawiamy ją pustą przez co marnuje się jej potencjał. Dlatego chcielibyśmy przedstawić Wam ciekawe pomysły na wykorzystanie tej przestrzeni. Jednym z nich jest kącik telewizyjny – doskonałe miejsce naprzeciw, którego możemy ustawić wygodną sofę i cieszyć się wieczorkiem filmowym w towarzystwie najbliższych. 

3. Uporządkowana przestrzeń

Architekci wnętrz coraz częściej zachęcają nas do kreatywnego i rozsądnego zagospodarowania przestrzeni pod schodami. To miejsce, którego potencjału bardzo często nie zauważamy, a szkoda, bo może bardzo wiele zmienić w naszym małym mieszkaniu. Świetnym sposobem jest stworzenie systemu szuflad, w których moglibyśmy przechowywać sezonowe obuwie czy magazynować niepotrzebne nam przedmioty. 

4. Przechowywanie pod schodami

Manhattan Micro-Loft Nowoczesny korytarz, przedpokój i schody od Specht Architects Nowoczesny
Specht Architects

Manhattan Micro-Loft

Specht Architects

Oprócz funkcjonalnych szuflad, które zaprezentowaliśmy powyżej, można również stworzyć półki do magazynowania. Taki system pozwala na utrzymanie ładu i porządku w mieszkaniu, dzięki czemu możemy cieszyć się swobodną przestrzenią doskonale zaprojektowaną. 

5. Toaleta pod schodami

Toaleta to pomieszczenie, które nie wymaga dużego metrażu, dlatego doskonałym miejscem może okazać się przestrzeń pod schodami. Dzięki temu zrobimy użytek z pustego obszaru i będziemy mogli cieszyć się funkcjonalnym zagospodarowaniem wnętrza. 

6. Strefa wypoczynku

Praktyczne umeblowanie mieszkania wiąże się z dużą odpowiedzialnością, bowiem stawką w tej grze jest nasza prywatna przestrzeń, w której będziemy na co dzień żyć i relaksować się. Jeśli nie mamy pomysłu jak zagospodarować miejsce pod schodami, warto stworzyć tam kącik wypoczynkowy. Postawić wygodny fotel, mały stolik kawowy oraz kilka roślin. W ten sposób zyskamy przestrzeń do relaksu, w której będziemy mogli odprężyć się i ukoić nerwy po ciężkim dniu pracy. 

7. Miejsce do pracy

Bardzo skromny, aczkolwiek funkcjonalny kącik do pracy. Dzięki temu nawet w malutkim mieszkaniu uda nam się wykreować przestrzeń do spania, jedzenia i pracy. Kluczem do sukcesu jest odpowiednie rozplanowanie metrażu oraz właściwie dopasowane meble.

8. Mini bar

Fantastyczny i niezwykle oryginalny sposób aranżacji miejsca pod schodami, który z pewnością przypadłby do gustu osobom towarzyskim i lubiącym dobrą zabawę. Chyba każdemu z nas marzy się barek pełen kolorowych trunków, który zdobiłby ścianę. Mając niewykorzystaną przestrzeń pod schodami te marzenia mogą stać się rzeczywistością. Wystarczy właściwie dobrać wyposażenie oraz oświetlenie, a wykreujemy przestrzeń do zabawy i relaksu. Mini bar pod schodami to stylowe i niezwykle efektowne rozwiązanie!

Którą z inspiracji wykorzystalibyście u siebie?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu