10 ekonomicznych projektów domów jednorodzinnych | homify

10 ekonomicznych projektów domów jednorodzinnych

Aśka Warchał Aśka Warchał
homify Nowoczesne domy
Loading admin actions …

Decyzja o zleceniu własnego projektu pracowni architektury lub o wyborze gotowego projektu domu z katalogu wcale nie jest łatwa ani też oczywista. W tym pierwszym przypadku otrzymamy budynek szyty na miarę, doskonale dopasowany do naszych gustów i potrzeb, może on jednak pogrążyć nas finansowo i uniemożliwić nam urządzenie wnętrz wedle naszego pomysłu. Przy ograniczonym budżecie rozważniej jest zdecydować się na gotowy projekt. Mamy wtedy gwarancję jakości, łatwo też będzie skalkulować koszty budowy. 

Jeśli nie jesteście przekonani do tego rozwiązania, to ten Katalog Inspiracji może całkowicie odmienić Wasze myślenie! Wybrane przez nas domy jednorodzinne o projektach w przystępnych cenach wyglądają jak marzenie…

Pod czerwonym dachem

Wizualizacja projektu domu Amarylis 2 homify Nowoczesne domy
homify

Wizualizacja projektu domu Amarylis 2

homify

Rozpoczynamy nasz przegląd od budynku autorstwa architektów z Biura Projektowego MTM Styl, do których prac wrócimy jeszcze dziś nie raz. Ten dom z poddaszem o nazwie AMARYLIS 2 ma powierzchnię 148 metrów kwadratowych, która zawiera aż cztery sypialnie i trzy łazienki, a także garaż na dwa samochody. Przewidywany koszt materiałów to 110 tys. zł, sam projekt kosztować nas będzie 2800 zł.

Górskie inspiracje

Wizualizacja projektu domu Malinowy homify Wiejskie domy
homify

Wizualizacja projektu domu Malinowy

homify

Ten urokliwy dom dwukondygnacyjny doskonale nada się tak na stałe miejsce zamieszkania, jak i na weekendową oazę. Jego powierzchnia to 118 metrów kwadratowych. Znajdziemy w nim trzy sypialnie na poddaszu. Co prawda nie ma garażu, ale jest tutaj za to duży salon: to aż 40 metrów kwadratowych. Koszt materiałów? 114 tys. zł. Sam projekt to 2600 zł.

Parterowy dom

Wizualizacja projektu domu Kiwi 3 homify Nowoczesne domy
homify

Wizualizacja projektu domu Kiwi 3

homify

KIWI 3 – jest to niepodpiwniczony dom parterowy o powierzchni 103 metrów kwadratowych. Do tego dodajmy jeszcze garaż i kotłownię. Oprócz tego w środku znajdziemy przedpokój, trzy sypialnie, dwie łazienki, wychodzący na taras salon z jadalnią oraz kuchnię z praktyczną spiżarnią. Koszt materiałów w tym przypadku powinien zamknąć się w granicach 136 tys. zł, natomiast projekt to wydatek rzędu 2600 zł.

Przy murze

Wizualizacja projektu domu Koliber 4 homify Nowoczesne domy
homify

Wizualizacja projektu domu Koliber 4

homify

Cena tego oryginalnego projektu to także 2600 zł. KOLIBER 4 ma powierzchnię 109 metrów kwadratowych, które rozkładają się na dwóch kondygnacjach krytych dwuspadowym dachem. Najciekawsza jest jednak ściana nośna widoczna po lewej – dom wydaje się być przyklejony do muru. We wnętrzu odnajdziemy pomieszczenia rozmieszczone w układzie liniowym.

Mały ale piękny

Wizualizacja projektu domu Bez homify Nowoczesne domy
homify

Wizualizacja projektu domu Bez

homify

Marzycie o domu nawiązującym do tradycji? W katalogach dobrych biur projektowych znajdziecie także takie! Mały domek o wdzięcznej nazwie BEZ ma powierzchnię 86 metrów kwadratowych. Nam najbardziej podoba się kryty dachówką dach o konstrukcji drewnianej, co doskonale pasuje do ceglanych wykończeń. Koszt materiałów? 75 tys. zł, a projektu to zaledwie 2200 zł.

Luksus z basenem

PROJEKT DOMU RIKO III G2 - pełna harmonia wnętrza z ogrodem! Pracownia Projektowa ARCHIPELAG Nowoczesne domy
Pracownia Projektowa ARCHIPELAG

PROJEKT DOMU RIKO III G2 – pełna harmonia wnętrza z ogrodem!

Pracownia Projektowa ARCHIPELAG

Projekt RIKO III G2 zakłada 136 metrów kwadratowych powierzchni mieszkalnej. Architekci z Pracowni Projektowej Archipelag polecają go wszystkim, którzy chcą mieszkać nowocześnie, niebanalnie i w bliskiej relacji z naturą. W tej wersji pomyślano także o luksusowym basenie. Projekt tego domu kosztował nas będzie 3300 zł.

Nowoczesność w każdym calu

Architekci z HomeKONCEPT | Projekty Domów Nowoczesnych zajmują się tworzeniem domów na miarę współczesności. Taki właśnie jest KONCEPT-31. Jego powierzchnia to 140 metrów kwadratowych plus garaż o powierzchni większej niż niejedno mieszkanie – to ponad 35 metrów kwadratowych! Uwagę zwraca szykowna elewacja skomponowana poprzez połączenie płyt betonowych z wysokogatunkowym drewnem oraz zastosowanym białym belkowaniem wokół domu. Cena projektu to 3000 zł.

W szarościach

Oto jedyny zagraniczny akcent na naszej dzisiejszej liście. Na chwilę przenosimy się do Niemiec. Ten stylowy dom o elewacji utrzymanej w modnych szarościach ma imponujący metraż. Jego powierzchnia to około 220 metrów kwadratowych. Ogromne okna sprawiają, że wygląda on bardzo nowocześnie, a wnętrza są doskonale doświetlone. Całkowity koszt realizacji takiego projektu wyniesie ok. 360 tys. zł.

Pod spadzistym dachem

Wizualizacja projektu domu Onyks 4 homify Nowoczesne domy
homify

Wizualizacja projektu domu Onyks 4

homify

Wracamy na rodzime podwórko i do domów Biura Projektowego MTM Styl. Imponujący ONYKS 4 ma powierzchnię 260 metrów kwadratowych. Oprócz przestronnego salonu, jadalni i kuchni znajdziemy tu dwie naprawdę duże sypialnie (38 i 30 metrów), gabinet, ogromną garderobę i łazienkę. Koszt materiałów to 242 tys. zł, sam projekt kupimy za 3580 zł.

Z płaskim dachem

Wizualizacja projektu domu Alibi homify Nowoczesne domy
homify

Wizualizacja projektu domu Alibi

homify

Na koniec kontrowersyjny projekt, bowiem płaskie dachy w polskim klimacie zawsze wzbudzają ogniste dyskusje w Waszych komentarzach. ALIBI ma powierzchnię 128 metrów kwadratowych i  w pełni spełni wszelkie potrzeby czteroosobowej rodziny. Wnętrza cechuje wyraźny podział na część dzienną, nocną i gospodarczą. Cena tego projektu to 2800 zł.

Macie ochotę na spacer po wnętrzach domu z katalogu? Zajrzyjcie do tego Katalogu Inspiracji: Mały, własny, ale nie ciasny!

Który dom najbardziej się Wam spodobał?

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu