12 świetnych kuchni z narożnymi meblami!

Justyna Dziesińska Justyna Dziesińska
Meble na wymiar - zabudowa kuchni w mieszkaniu, 3TOP 3TOP Nowoczesna kuchnia
Loading admin actions …

Centralnym miejscem każdego domu jest salon natomiast kuchnia jest jego sercem. Tu codziennie z rana spotykamy się w pośpiechu pijąc kawę czy spożywając szybkie śniadanie, a po pracy przychodzi czas na wspólny obiad, rozmowę przy stole i relaks. 

Jej układ powinien być dopasowany do kształtu pomieszczenia, natomiast zabudowa powinna wykorzystywać maksymalna ilość miejsca, aby funkcjonalnie je rozplanować i zagospodarować. Meble kuchenne narożne to doskonałe rozwiązanie dla małych jak i dużych pomieszczeń. Wykorzystują sto procent powierzchni dla komfortu naszej pracy w kuchni. Dzięki nim łatwo możemy zagospodarować przedmioty, których nie chcemy wystawiać na widok bądź uważamy, że szpecą wizualnie odbiór naszej kuchni. Dzięki narożnym meblom kuchennym zyskujemy duże, pojemne szafki, które będą w stanie pomieścić wszystkie garnki czy większe sprzęty AGD jak sokowirówka, robot kuchenny itp. Nowoczesne narożne meble kuchenne obecnie wykorzystują w całości rogi kuchni stwarzając nam wiele możliwości aranżacyjnych. Współczesny system prowadnic oferuje nam szereg udogodnień dzięki którym nie musimy zaglądać na sam koniec szafki i wyciągać wszystko co znajduje się z przodu, tylko szafka z zawartością wyjeżdża stwarzając nam możliwość dogodnego zaglądania do niej. Jednak musimy liczyć się z tym, że taki system zabiera nam część cennego miejsca, dlatego nie warto rozważać go w małych przestrzeniach kuchennych. 

Poniżej zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami narożnych mebli kuchennych. Różne kolory i style sprawią, że każdy znajdzie coś inspirującego dla siebie! 

Mała kuchnia narożna

Malutkie pomieszczenie kuchenne, w którym zdecydowano się na wykorzystanie narożnych szafek kuchennych. Właściciele, dzięki takiemu rozwiązaniu zyskali znacznie więcej miejsca na przechowywanie sprzętów oraz wizualnie powiększoną przestrzeń. Małe kuchnie to przytulne przestrzenie, które wcale nie muszą być problematyczne. Pamiętajmy, że w tego typu kuchniach pokonujemy mniejsze odległości między blatami czy odpowiednimi sprzętami, a wszystkie potrzebne nam akcesoria mamy w zasięgu ręki. Biała zabudowa narożnych szafek kuchennych to świetne rozwiązanie do ograniczonych metrażem wnętrz. 

Srebro plus biel

Wnętrze kuchni utrzymane w ciekawej ale spójne tonacji kolorystycznej. Do jego aranżacji wykorzystano biel, cegłę czerwoną oraz stal. Połyskujące elementy wystroju kuchni narożnej dodają jej szlachetnego, nowoczesnego smaku natomiast matowa biel szafek kuchennych jest bardzo praktyczna, ponieważ brud oraz wszelkiego rodzaju zabrudzenia są mniej widoczne niż na błyszczących frontach szafek. 

Prowansalska kuchnia narożna

Ciepła, przytulna kuchnia utrzymana w wyjątkowo klimatycznym stylu jakim jest styl prowansalski. Jasna zabudowa szafek narożnych, kamienne blaty oraz podłoga to cechy charakterystyczne dla tego stylu. Kuchnię zdecydowano się zabudować w kształcie litery U zwiększając tym samym powierzchnię przechowywania. Ten typ zabudowy najbardziej sprzyja większym kuchniom z oknem bądź kuchniom otwartym na salon. Dwustronna zabudowa ścian nadaje się do pomieszczeń o podstawie kwadratu. Projektantki tej przestrzeni z pracowni Gzowska & Ossowska doskonale podkreśliły domowy charakter wnętrza wprowadzając ciepłe oświetlenie, dekoracyjny panel ścienny czy elementy roślinne, które w kuchniach prowansalskich odgrywają dużą rolę. 

Klasyczna kuchnia narożna

Jasne, przestronne wnętrze, które od progu promienieje i zachęca do wejścia. Piękna, wzorzysta ściana nad blatem utrzymana w beżowym odcieniu świetnie współgra z białą narożną zabudową mebli kuchennych oraz drewnianymi, jasnymi blatami. Projektanci z Mikołajska Studio postawiła na retro charakter wnętrza. Stylizowane na stare sprzęty kuchenne, dodatki oraz dekoracje doskonale tworzą staromodny aczkolwiek bardzo współczesny charakter przestrzeni kuchennej.

Nowoczesna kuchnia narożna

Biała, lakierowana zabudowa narożna szafek kuchennych, którą zestawiono z czarnym, błyszczącym panelem ściennym, świetnie kontrastującym kolorystycznie z szafkami. Dla ocieplenia wizerunku przestrzeni wprowadzono kilka drewnianych elementów takich jak drewniane blaty czy drewniane ramy okien. Kształt zabudowy został idealnie dobrany do wnętrza. Kuchnia w kształcie litery L to najbardziej uniwersalny typ zabudowy, który nadaje się niemalże do każdego typu wnętrz, poza wąskimi i długimi przestrzeniami kuchennymi. 

Industrialna kuchnia narożna

Betonowa podłoga, stalowe, połyskujące sprzęty kuchenne wskazują na industrialny charakter kuchni. Bardzo surowe wnętrze utrzymane w zwartej tonacji kolorystycznej, która oscyluje wokół szarości oraz jego odcieni. W pomieszczeniu zastosowano coraz bardziej popularne i szlachetne połączenie drewna oraz betonu. Wnętrze przeznaczone dla zdecydowanych, odważnych osób, którym nie przeszkadzają chłodne materiały oraz brak ozdobnych elementów dekoracji przestrzeni. 

Tradycyjna kuchnia narożna

Współczesna wersja tradycyjnej kuchni narożnej. Do jej aranżacji wykorzystano białe narożne meble kuchenne, których kształt zabudowy wskazuje na literę U, czyli zabudowa dwustronna przeciwległych ścian, które połączone są trzecim poprzecznym rzędem szafek. W centralnym punkcie tej zabudowy znajduje się duża kuchenka. Zlew oraz lodówka znajdują się po przeciwnych stronach co zatem tworzy zasadę trójkąta roboczego. Bardzo cenna reguła, która jest niezwykle przydatna jeżeli dbamy o ergonomię w kuchni.  

Drewno+ biel

Świetne połączenie drewnianych szafek kuchennych z górną, lakierowaną zabudową. Dzięki takiemu zestawieniu kuchnia prezentuje się niebanalnie, wyjątkowo, a co więcej przytulnie. Kuchnia narożna widoczna na zdjęciu to otwarta przestrzeń na salon, w której można by zastosować zabudowę w kształcie litery U. Jednak zdecydowano się na zabudowę typu L zyskując tym samym odrobinę więcej przestrzeni.

Kuchnia narożna w ciemnym drewnie

Ciemne drewno prezentuje się bardzo szlachetnie wiekowo, jednak nie nadaje się do każdego typu wnętrz. W małych, ograniczonych powierzchniach lepiej sprawdzą się jasne, delikatne zabudowy kuchni narożnych natomiast jeżeli nie mamy ograniczeń metrażowych jak najbardziej możemy postawić na ciemne, szlachetne drewno, które wniesie angielskiej klasy oraz wyjątkowego smaku do naszego wnętrza. 

Kuchnia narożna w jasnym drewnie

Jasne drewno ma wiele zalet. Przede wszystkim świetnie nadaje się do ciemnych kuchni, w których brakuje naturalnego światła. Dzięki jasnej zabudowie kuchni narożnej oraz stonowanym, delikatnym dodatkom wnętrze wydaje się bardziej rozświetlone, jaśniejsze. Zrezygnowano z kontrastujących dodatków na rzecz jednolitego charakteru kuchni. Dzięki temu zyskano piękne, przytulne wnętrze, które jest sercem prawdziwego, rodzinnego domu. 

Skandynawska kuchnia narożna

Skandynawskie wnętrza charakteryzują się oryginalnym wzorem, pięknymi czarno-białymi zestawieniami oraz zielonymi elementami dekoracyjnymi. Te wszystkie elementy znajdują się w tej skandynawskiej kuchni narożnej. Bardzo wyrazista i niebanalna przestrzeń, która odznacza się ekstrawaganckim charakterem. Oświetlenie jakie wykorzystano w tej aranżacji kuchni nawiązuje do surowego, industrialnego stylu natomiast drewniane elementy dodają przytulnego klimatu. 

Szuflady narożne

Narożne szuflady w kuchni są niezwykle praktyczne dzięki świetnemu zagospodarowaniu każdego centymetra wolnej powierzchni. Dzięki nim ułatwiamy sobie pracę oraz sprawiamy, że jest ona bardziej zorganizowana, poukładana. Szuflady narożne nie zmniejszają nam powierzchni użytkowej, jak w przypadku systemów do szafek narożnych. Prowadnice, które znajdują się po bokach szafki zajmują mało miejsca, dzięki czemu zyskujemy większą powierzchnię do zagospodarowania. Narożne szuflady to tańsze co nie oznacza, że gorsze rozwiązanie do każdej kuchni w zabudowie narożnej.

Koniecznie zajrzyjcie również tutaj: 20 sprytnych pomysłów na organizację kuchni

Czy jesteście zwolennikami narożnych mebli kuchennych? 

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Najważniejsze informacje z naszego magazynu