180 m² elegancji i piękna | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

180 m² elegancji i piękna

Alicja Olko Alicja Olko
od Arquitectura MAS Minimalistyczny
Loading admin actions …

Dziś zabierzemy Was do domu, który jest wspaniałym przykładem pięknej i eleganckiej architektury. Architekci zaprojektowali budynek o klasycznym wyglądzie, któremu jednak nie brakuje nowoczesnych elementów. Doskonale wpisuje się on w okoliczną zabudowę, stanowiąc z nią harmonijną całość. Pewne elementy designy czynią go jednak prawdziwą gwiazdą dzielnicy.

Urokliwa fasada

Pierwsze, co rzuca się w oczy, gdy spoglądamy na ten dom, to ściana z czerwonej cegły, przecinająca na pół śnieżnobiałą fasadę. Budynek ma klasyczną formę o płaskim dachu, jednak właśnie ten element czyni go wyjątkowym i oryginalnym. Od strony ulicy otwiera się poprzez wielkoformatowe przeszklenia, które wpuszczają do środka naturalne światło. Jest to przykłąd nowoczesnego domu o przytulnym uroku.

Przytulne wnętrze

We wnętrzu dominują naturalne materiały- kamień, cegła i drewno- które wprowadzają przytulny klimat. Przytulność nie oznacza, że zrezygnowano z nowoczesności. Współczesne elementy wyposażenia, a także innowacyjne rozwiązania są nieodłącznym elementem tej aranżacji. Warto zwrócić uwagę chociażby na balustradę schodów, którą przeistoczono w żywy ogród.

Nowoczesne schody

Przyjrzyjmy się bliżej schodom- wzrok od razu przyciąga bujna roślinność porastająca balustradę.  Tak jak i na innych powierzchniach we wnętrzach tego domu, tak i schody pokryto naturalnym kamieniem. Stanowi on ciekawy kontrast dla zieleni.

Rustykalny klimat

Schody prowadzą na piętro, gdzie zlokalizowano pomieszczenia prywatne. Na ich zwieńczeniu znajdują się drzwi, dzięki którym strefa sypialniana domu jest całkowicie odosobniona i prywatna. Ściana w tej części domu ma głównie funkcję dekoracyjną, prezentując się iście rustykalnie.

Detale i inspiracje dla każdego

Projekt ten jest pełen aranżacyjnych detali, które stanowią doskonałą inspirację także dla Waszych domów. Strefę wejścia chociażby zdobioną trzy drzewka bambusowe, klimatycznie podświetlone. Fantastyczny pomysł na zachęcające i przytulne wejście do domu.

Inny dom o współczesnym designie obejrzycie w artykule Inspirujący przykład nowoczesnego domu.

Podoba Wam się ten pomysł na schody?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu