6 inspirujących wiejskich domów z kamienia

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

6 inspirujących wiejskich domów z kamienia

Luiza Sadowska Luiza Sadowska
Projekty,  Domy zaprojektowane przez FLAVIO BERREDO ARQUITETURA E CONSTRUÇÃO, Kolonialny
Loading admin actions …

Wyprowadzka z miasta na wieś to coraz częstsze zjawisko – wynika to z chaotycznego życia w mieście, zanieczyszczonego powietrza, prędkości, duszącej atmosfery i wieżowców, które oferują małe, ciemne mieszkania. Nie przenosimy się na wieś wyłącznie na starość, coraz więcej młodych ludzi, jak też tych w średnim wieku decyduje się na zmianę otoczenia. Stare domy na wsi są proste, można rzec, że rustykalne – najlepiej wybierajmy te z kamienia, ponieważ przetrwają naprawdę wiele. Przedstawiamy kilka klasycznych wiejskich domków, które pozwolą na sielankowe życie – są już po odświeżającym remoncie.

1. Kamień, cegły, drewno

Zaczynamy od rustykalnego dworku, który został nieco zmodernizowany. Sporych rozmiarów okna przepuszczają maksymalną ilość naturalnego światła. Do tego trwałe cegły, kamień i wykończenie z drewna – wygląda romantycznie, swojsko i z klasą.

2. Wielka przemiana w Toskanii

Ten domek był niesamowicie zapuszczony i dość podniszczony, jednak po generalnym remoncie, możemy podziwiać tę willę, która wygląda nowocześnie, ale zachowała prostotę architektury śródziemnomorskiej.

3. Fantastyczna turecka architektura

Takie domy możemy spotkać w rejonie Morza Czarnego. Dolna część domu jest wykonana z kamienia, zaś piętro z drewna.

Szukacie domów w całości pokrytych drewnem? Sprawdźcie w tym artykule: 13 niesamowitych domów o drewnianej elewacji!

4. Cały z kamienia

Świetna lokalizacja i klasyczna architektura – to idzie ze sobą w parze! Dom pod sosnami, to dom zbudowany od podstaw z kamienia. W cieplejszym klimacie sprawdza się wyśmienicie, ponieważ kamień pozwala nam zachować orzeźwiający chłód we wnętrzu w upalne dni!

5. Kamienny dom we Włoszech

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez Officine Liquide, Nowoczesny
Officine Liquide

CASA A CAMPIROLI

Officine Liquide

Ten kamienny dom świetnie wpasowuje się w krajobraz pełen winorośli, nieprawdaż? Wygląda jak z planu filmowego! Jest to kolejny przykład domu w Toskanii, która może cieszyć się niesamowitym bogactwem kulturowym. Ten przykład jest bardziej tradycyjny od poprzedniego.

6. Żółty?

Choć wielu z nas marzy o kamiennej posiadłości, istnieją wioski, gdzie takie domy wcale nie przypominają tych, które kojarzymy np. z Toskanii. Mogą one być bardziej nowoczesne, wybielone lub pokryte kolorem – oczywiście po odpowiedniej aranżacji kamiennej fasady.

Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd, Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu