Prawdziwy diament wśród domów jednorodzinnych! | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3644:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Prawdziwy diament wśród domów jednorodzinnych!

Alicja Olko Alicja Olko
Nowoczesne domy od Architekt Zoran Bodrozic Nowoczesny
Loading admin actions …

Nowoczesny dom definiuje się współcześnie nie tyle poprzez jego wielkość czy rozmiar działki, an której stoi, a raczej z uwagi na rozkład pomieszczeń, zagospodarowanie przestrzeni, a także wykorzystane w jego budowie i wykończeniu materiały. Istotne są także właściwości energooszczędne takiego budynku i jego wpływ na środowisko.

Dom, który Wam dzisiaj pokażemy, stanął na bardzo normalnej działce na przedmieściach austriackiego miasta Klosternburg. Został zaprojektowany jako dom o niskim zużyciu energii, który bazuje na pompie cieplnej i naturalnych źródłach energii. Co jeszcze oferuje ten wyjątkowy dom, zobaczycie na zdjęciach poniżej!

Widok od strony ulicy

Wejście do domu zlokalizowano od strony południowej. Już samo murowane ogrodzenie, z wkomponowaną w nie ciężką, metalową bramą wjazdową, wpływa na nowoczesny charakter budynku. Dom wyróżnia się minimalistyczna kubistyczną formą, a uwagę przykuwa zwłaszcza elewacja, pokryta różnymi rodzajami materiałów, różniących się od siebie nie tylko kolorem, ale i fakturą. Budynek jest dwukondygnacyjny z wpuszczoną w ziemię częścią gospodarczą. Kontrast pomiędzy masywnością parteru a lekkością piętra zwielokrotniony został także przez liczniejsze na tym drugim przeszklenia oraz białą fasadę. Metalowe panele, pokrywające część garażową zestawione zostały z otynkowaną na szafo ramą parteru oraz bielą najwyższego poziomu.

Widok od strony ogrodu

Z tej perspektywy dom prezentuje się zupełnie inaczej. Jego fasada jest niemal w całości przeszklona, odsłaniając wnętrze, jakbyśmy je prześwietlali promieniami Rentgena. Na tej stronie działki skrywa się także wyjątkowy drewniany taras z wbudowanym w niego basenem. Ten obszar bardziej przypomina nam strefę relaksu znaną nam z tropikalnych resortów niż z górzystej Austrii!

Salon

Tak prezentuje się salon. Dzięki wielkoformatowym przeszkleniom oraz wysokiemu sufitowi robi on naprawdę ogromne wrażenie. Szkło odgrywa także bardzo ważną rolę w strukturze samego wnętrza, oddzielając antresolę od strefy dziennej na parterze. Urządzona ona została nowocześnie, z nastawieniem na funkcjonalność i wygodę. Nieliczne elementy wyposażenia są absolutnie wystarczające. Brak tu zbędnych dekoracji, przepełniających wnętrze. Panoramiczny widok na ogród jest wystarczającą ozdobą tego pomieszczenia.

Taras

Na najwyższym piętrze budynku zlokalizowano strefę prywatną mieszkańców, z sypialnią, łazienką, garderobą oraz domowym gabinetem. Z tego poziomu przejść można bezpośrednio na fantastyczny taras, z którego rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na okolicę.

Klatka schodowa

Na koniec oglądamy obszar klatki schodowej, gdzie dostrzec możemy intrygującą kombinację innowacyjnych materiałów. Ściany pokryte zostały płytami z betonu, a schody zostały wykonane z oksydowanego aluminium. Takie połączenie materiałów daje elegancki industrialny efekt. Szklana balustrada nadaje całej konstrukcji lekkości i nowoczesności.

Jeżeli szukacie ciekawego projektu domu energooszczędnego, obejrzyjcie energooszczędny dom w Łodzi o ciekawej elewacji.

Jak Wam się podoba ten dom?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu