Przed i po: renowacja domu jednorodzinnego | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3566:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Przed i po: renowacja domu jednorodzinnego

homify magazine homify magazine
Loading admin actions …

Czasami sprawdzone pomysły okazują się najlepsze. Nie tylko w przypadku przepisów i technologii ale i przestrzeni mieszkalnych. To zrozumiałe, że mamy szczególny stosunek do swojego pierwszego mieszkania, czy domu w którym wychowywały się nasze dzieci, do czterech ścian przesiąkniętych wspomnieniami. Bardzo często kiedy dzieci stają się duże, naszą pierwszą myślą jest spakowanie się i przeniesienie do większego domu, odsuwając sentymenty na bok. Jednak czasem może okazać się to zbyt skomplikowane zarówno ze względu na finanse jak i czas. W takim przypadku, zbawienna okazać się może przebudowa starego domu. 

Dziś na homify, dzięki specjalistom z Lee + MIR, będziemy mieli okazję przyjrzeć się ekscytującej przebudowie, która całkowicie przeobraziła stary dom z lat pięćdziesiątych, w nowoczesne i stylowe lokum, w którym można przeżyć kolejne 50 lat. Od struktury budowy do oświetlenia, każdy element został w nim zmieniony. Zapraszamy na fascynującą podróż po tej niezwykłej metamorfozie. 

Rozświetlona fasada

Nowoczesne domy od homify Nowoczesny

Swoją podróż zaczynamy od tylnej części domu. Duże okna tarasowe zapewniają dostęp do naturalnego światła. Granica pomiędzy wnętrzem i zewnętrzem budynku jest zatarta. Otwarty plan i przestrzeń sprawiają, że te dwa światy przenikają się nawzajem. Jednocześnie udało się zachować wrażenie prywatności i domowego ciepła.  

Przed: kuchnia

od homify

Swoją przygodę z oglądaniem wnętrza, zaczynamy od pierwszego zdjęcia serii „przed’. Zobaczymy tutaj, jak architekci zmierzyli się z problemami powiększenia przestrzeni i całkowitej renowacji pomieszczenia przeznaczonego na kuchnię. Ciężko sobie nawet wyobrazić, jak można by zagospodarować i przeobrazić to wnętrze w nowoczesny i jasny pokój. Udało się jednak przeprowadzić wszystkie zamierzenia z sukcesem a efekt zapiera dech w piersi. 

Po: kuchnia

Nowoczesna kuchnia od homify Nowoczesny

Otwarty plan dolnego piętra, zawiera w sobie białą kuchnię z wyspą i minimalistyczną jadalnią. Pozostawiono czarne elementy budowlane takie jak belki stropowe i obramowania okien.  Daje to bardzo ciekawy efekt nie tylko przypominający o starym domu ale i wyraźnie dzielący przestrzeń.  Minimalistyczna biel pomieszczenia, przełamana jest czarnymi elementami, które nadają charakter, rytm i kontrast stylistyczny.  

Przed: Salon

od homify Nowoczesny

Na załączonym zdjęciu, możemy zobaczyć jak dalece posunęły się prace rozbiorcze starego domu. Ten gruntowny remont i przebudowa odsłoniły wszystkie elementy konstrukcyjne, takie jak już wyżej wymienione metalowe bele. Wszystkie okna powiększono a ściany, podłogi i sufity poddane zostały całkowitej renowacji. 

Po: Salon

Nowoczesny salon od homify Nowoczesny

Nowy salon wywrze z pewnością duże wrażenie na każdym miłośniku minimalizmu! Niezwykle stylowy ale jednocześnie przytulny wygląd, zachęca do zatrzymania się i zrelaksowania w tym pomieszczeniu. Narożny kominek z miejscem na drewno, ociepla charakter pokoju. Nowe okna ukazują widok na ogród, wpuszczając do środka dosyć sporą dozę zieleni. Zarówno w piękne dni jak i zimowe wieczory, można wygodnie rozkoszować się widokami i przytulnością tego nowoczesnego salonu. 

Paleta kolorystyczna i dobór materiałów, zostały wykorzystane w taki sposób aby uzyskać wrażenie jak największej przestrzeni i jasności. Siedząc na kanapie, możemy rozkoszować się niczym niezakłóconym wizualnym minimalizmem.  Wszelka dodatkowa dekoracja, czy sztuka jest zupełnie zbędna, jeśli mamy tak piękny widok natury za oknem. 

Przed: łazienka

Nowoczesna łazienka od homify Nowoczesny

Łazienka powinna być naszą ostoją spokoju i relaksu. Przed przebudową, zgniło zielone płytki i armatura kojarzyły się raczej z niczym więcej niż przestarzałą stylistyką lat pięćdziesiątych. Wystój tego pomieszczenia jest daleki od nazwania go retro czy vintage. Prędzej bylibyśmy skłonni nazwać go nudnym i mrocznym. Obecnie, przy urzyciu designerskich produktów, łazienka stała się wnętrzem pokazowym.  

Po: łazienka

Nowoczesna łazienka od homify Nowoczesny

Ostatnim zdjęciem na dziś, jest widok z nowo odrestaurowanej łazienki, połączonej z sypialnią. Jej wygląd niczym nie przypomina zzieleniałej armatury, prawda? Otwarty plan, duże okna i jasne barwy sprawiają, że w pomieszczeniu tym zawitała świeżość i jasność. Codzienne kąpiele stały się niczym więcej jak czystą przyjemnością. Proste linie, widoczne również w innych pomieszczeniach w domu, powielają charakter i wystrój nowej posiadłości. Funkcjonalność, prostota, przestrzeń powtarzane są tu jak mantra.

Mamy nadzieję, że podobało Wam się to krótkie oprowadzanie po niezwykłej transformacji domu z lat pięćdziesiątych. Jeśli zainteresował Was ten temat, zapraszamy do zapoznania się z innymi artykułami z serii prze i po! 

-renowacja domu z 1930 roku

-renowacja dworku z XVI wieku

Co myślicie o efekcie po?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu