Dekorowanie domu. Nie rób tych 7 błędów!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Dekorowanie domu. Nie rób tych 7 błędów!

A.D. A.D.
The Nook Nowoczesny salon od Hall + Bednarczyk Architects Nowoczesny
Loading admin actions …

Projektanci wnętrz i dekoratorzy mają cudowną pracę. Wybierają materiały, zestawiają ze sobą tkaniny, wyszukują meble, dodają tekstylia i ozdoby. To wszystko  to świetna zabawa – nie zawsze jest łatwa, ale z całą pewnością kreatywna!

Wy również lubicie aranżacje wnętrz? Często zmieniacie coś w swoich domach, dekorujecie? Jeśli tak to jesteście w idealnym miejscu. Homify codziennie przygotowuje garść inspiracji specjalnie dla Was. Dziś, podpowiemy Wam jak nie dać się ponieść nadmiernej fantazji, która może zakończyć się stworzeniem małego, ciasnego i zaśmieconego wnętrza. Niestety nie ma jednej reguły do naśladowania, ale istnieją wspólne błędne posunięcia, które sprawiają, że zamiast przytulnego gniazdka mamy niemiłą klitkę.

Najlepiej unikajcie tego…

1. Nieodpowiednie zasłony

od homify Nowoczesny

Problem: Bardzo źle wyglądają zasłony, które zwisają tylko do połowy wysokości – przestrzeń wydaje się przytłaczająco niska. 

Rozwiązanie: Zasłony od podłogi po sam sufit! Będzie pięknie.

podpowiedź homify: Jeśli nie macie możliwości zawieszenia długich zasłon, wybierajcie lekko transparentne, takie, które nie będą rzucać się w oczy. 

2. Wszystko idealnie dopasowane

Menora Residence Nowoczesna sypialnia od Moda Interiors Nowoczesny
Moda Interiors

Menora Residence

Moda Interiors

Problem: Urządziliście cały pokój w podobnych kolorach, tkaninach i wzorach, a teraz wszystko stapia się razem. W konsekwencji jest mdło i nudno a przestrzeń wygląda na mniejszą.

Rozwiązanie: Wnieś mocny akcent, który skupi na sobie uwagę. 

podpowiedź homify: Nuda nigdy nie jest w modzie. Jeśli więc jesteście miłośnikami koordynowanie monochromatycznych wnętrz, ograniczcie się do jednej palety barw, ale nie jednego koloru. 

3. Ciemne tapety

Problem: Ciemne kolory połykają miejsce przez co pomieszczenie wydaje się mniejsze niż jest. Czarny wyszczupla! 

Rozwiązanie: Użyjcie jaśniejszych odcieni dla mebli i akcesoriów, co sprawi, że przestrzeń ożyje. Będzie też o wiele bardziej przytulne.

podpowiedź homify: Jeśli naprawdę potrzeba w niektórych miejscach ciemniejszego odcienia, ograniczcie je do minimum.

4. Zbyt dużo akcesoriów

Dining Room Nowoczesna jadalnia od Studio Duggan Nowoczesny
Studio Duggan

Dining Room

Studio Duggan

Problem: Wykazujecie słabość do nadmiaru detali dekoracji i zdobnych akcentów. Tymczasem Wasze mieszkanie staje się coraz bardziej zagracone.

Rozwiązanie: Niestety w tej kwestii mniej znaczy więcej. Lepiej kupić jedną czy dwie piękne ozdoby niż kilkanaście i wystawić je wszystkie naraz.

podpowiedź homify: Jeśli myśl o pakowaniu swoich ulubionych drobiazgów przyprawia Was o łzy, pochowajcie dekoracje do wielkiego pudła, pozostawiając jedynie kilka. Możecie je zmieniać co jakiś czas.

5. Niewłaściwe meble

Problem: Większość z nas dosuwa meble do ściany aby stworzyć wrażenie przestrzenności. Ustawienie wszystkich mebli przy ścianach daje często efekt pustki.

Rozwiązanie: Jeżeli jest to możliwe, uwolnijcie niektóre ściany od mebli i wprowadźcie do wnętrza więcej „oddechu”. Oczywiście to nie oznacza, że nie należy umieszczać pod ścianami żadnych mebli, po prostu nie należy ustawiać tam wszystkich.

Podpowiedź homify: Jeśli wolicie otwartą przestrzeń, ustawcie meble kilka centymetrów od ściany dzięki temu stworzycie wrażenie, że ściany te są dalej niż jest naprawdę.

6. Za dużo mebli

MIESZKANIE WAKACYJNE STYL PROWANSALSKI – AVIATOR – GDAŃSK Śródziemnomorski salon od Anna Serafin Architektura Wnętrz Śródziemnomorski
Anna Serafin Architektura Wnętrz

MIESZKANIE WAKACYJNE STYL PROWANSALSKI – AVIATOR – GDAŃSK

Anna Serafin Architektura Wnętrz

Problem: Wnętrze potrzebuje jakichś mebli, ale łatwo przesadzić z ich ilością. Wiele osób niepotrzebnie stara się zapełnić całą dostępną im przestrzeń – w konsekwencji jest ciężko się w ogóle ruszyć. 

Rozwiązanie: Przenieście nadmiar mebli do innych pomieszczeń w domu. Na przykład, wprowadzenie fotela do sypialni pomoże natychmiast wyczarować trochę miejsce do czytania. 

podpowiedź homify: Nigdy nie blokujcie meblami okien. Wnętrze musi być spójnie połączone z przestrzenią na zewnątrz.

7. Złe oświetlenie

Problem: Kolejnym błędem jest niedostateczne oświetlenie pomieszczeń, które potrzebują z reguły więcej światła. Jest to bardzo kosztowny błąd, bo złe oświetlenie pokoju wpływa nie tylko na gorszą stylistykę samego wnętrza i ukrywa jego zalety, ale przede wszystkim może mieć przełożenie na funkcjonalność.

Rozwiązanie: Zdecydujcie się na trzy lampy i ustawcie je w całym pomieszczeniu. Dodatkowe światło będzie odbijać się od ścian. Wnętrze stanie się jasne i nastrojowe.

podpowiedź homify: Nie macie dodatkowej przestrzeni dla większej ilości lamp? Powieście lustro, które będzie odbijać i potęgować blask. Koniecznie zobaczcie: Klimatyczne oświetlenie w domu

Zdarzyło Wam się kiedyś popełnić któryś błąd? 
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu