Dekorowanie domu. Nie rób tych 7 błędów!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Dekorowanie domu. Nie rób tych 7 błędów!

A.D. A.D.
Projekty,  Salon zaprojektowane przez Hall + Bednarczyk Architects
Loading admin actions …

Projektanci wnętrz i dekoratorzy mają cudowną pracę. Wybierają materiały, zestawiają ze sobą tkaniny, wyszukują meble, dodają tekstylia i ozdoby. To wszystko  to świetna zabawa – nie zawsze jest łatwa, ale z całą pewnością kreatywna!

Wy również lubicie aranżacje wnętrz? Często zmieniacie coś w swoich domach, dekorujecie? Jeśli tak to jesteście w idealnym miejscu. Homify codziennie przygotowuje garść inspiracji specjalnie dla Was. Dziś, podpowiemy Wam jak nie dać się ponieść nadmiernej fantazji, która może zakończyć się stworzeniem małego, ciasnego i zaśmieconego wnętrza. Niestety nie ma jednej reguły do naśladowania, ale istnieją wspólne błędne posunięcia, które sprawiają, że zamiast przytulnego gniazdka mamy niemiłą klitkę.

Najlepiej unikajcie tego…

1. Nieodpowiednie zasłony

Problem: Bardzo źle wyglądają zasłony, które zwisają tylko do połowy wysokości – przestrzeń wydaje się przytłaczająco niska. 

Rozwiązanie: Zasłony od podłogi po sam sufit! Będzie pięknie.

podpowiedź homify: Jeśli nie macie możliwości zawieszenia długich zasłon, wybierajcie lekko transparentne, takie, które nie będą rzucać się w oczy. 

2. Wszystko idealnie dopasowane

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez Moda Interiors
Moda Interiors

Menora Residence

Moda Interiors

Problem: Urządziliście cały pokój w podobnych kolorach, tkaninach i wzorach, a teraz wszystko stapia się razem. W konsekwencji jest mdło i nudno a przestrzeń wygląda na mniejszą.

Rozwiązanie: Wnieś mocny akcent, który skupi na sobie uwagę. 

podpowiedź homify: Nuda nigdy nie jest w modzie. Jeśli więc jesteście miłośnikami koordynowanie monochromatycznych wnętrz, ograniczcie się do jednej palety barw, ale nie jednego koloru. 

3. Ciemne tapety

Problem: Ciemne kolory połykają miejsce przez co pomieszczenie wydaje się mniejsze niż jest. Czarny wyszczupla! 

Rozwiązanie: Użyjcie jaśniejszych odcieni dla mebli i akcesoriów, co sprawi, że przestrzeń ożyje. Będzie też o wiele bardziej przytulne.

podpowiedź homify: Jeśli naprawdę potrzeba w niektórych miejscach ciemniejszego odcienia, ograniczcie je do minimum.

4. Zbyt dużo akcesoriów

Projekty,  Jadalnia zaprojektowane przez Studio Duggan
Studio Duggan

Dining Room

Studio Duggan

Problem: Wykazujecie słabość do nadmiaru detali dekoracji i zdobnych akcentów. Tymczasem Wasze mieszkanie staje się coraz bardziej zagracone.

Rozwiązanie: Niestety w tej kwestii mniej znaczy więcej. Lepiej kupić jedną czy dwie piękne ozdoby niż kilkanaście i wystawić je wszystkie naraz.

podpowiedź homify: Jeśli myśl o pakowaniu swoich ulubionych drobiazgów przyprawia Was o łzy, pochowajcie dekoracje do wielkiego pudła, pozostawiając jedynie kilka. Możecie je zmieniać co jakiś czas.

5. Niewłaściwe meble

Problem: Większość z nas dosuwa meble do ściany aby stworzyć wrażenie przestrzenności. Ustawienie wszystkich mebli przy ścianach daje często efekt pustki.

Rozwiązanie: Jeżeli jest to możliwe, uwolnijcie niektóre ściany od mebli i wprowadźcie do wnętrza więcej „oddechu”. Oczywiście to nie oznacza, że nie należy umieszczać pod ścianami żadnych mebli, po prostu nie należy ustawiać tam wszystkich.

Podpowiedź homify: Jeśli wolicie otwartą przestrzeń, ustawcie meble kilka centymetrów od ściany dzięki temu stworzycie wrażenie, że ściany te są dalej niż jest naprawdę.

6. Za dużo mebli

MIESZKANIE WAKACYJNE STYL PROWANSALSKI – AVIATOR – GDAŃSK: styl , w kategorii Salon zaprojektowany przez Anna Serafin Architektura Wnętrz
Anna Serafin Architektura Wnętrz

MIESZKANIE WAKACYJNE STYL PROWANSALSKI – AVIATOR – GDAŃSK

Anna Serafin Architektura Wnętrz

Problem: Wnętrze potrzebuje jakichś mebli, ale łatwo przesadzić z ich ilością. Wiele osób niepotrzebnie stara się zapełnić całą dostępną im przestrzeń – w konsekwencji jest ciężko się w ogóle ruszyć. 

Rozwiązanie: Przenieście nadmiar mebli do innych pomieszczeń w domu. Na przykład, wprowadzenie fotela do sypialni pomoże natychmiast wyczarować trochę miejsce do czytania. 

podpowiedź homify: Nigdy nie blokujcie meblami okien. Wnętrze musi być spójnie połączone z przestrzenią na zewnątrz.

7. Złe oświetlenie

Problem: Kolejnym błędem jest niedostateczne oświetlenie pomieszczeń, które potrzebują z reguły więcej światła. Jest to bardzo kosztowny błąd, bo złe oświetlenie pokoju wpływa nie tylko na gorszą stylistykę samego wnętrza i ukrywa jego zalety, ale przede wszystkim może mieć przełożenie na funkcjonalność.

Rozwiązanie: Zdecydujcie się na trzy lampy i ustawcie je w całym pomieszczeniu. Dodatkowe światło będzie odbijać się od ścian. Wnętrze stanie się jasne i nastrojowe.

podpowiedź homify: Nie macie dodatkowej przestrzeni dla większej ilości lamp? Powieście lustro, które będzie odbijać i potęgować blask. Koniecznie zobaczcie: Klimatyczne oświetlenie w domu

Zdarzyło Wam się kiedyś popełnić któryś błąd? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu