Aż 35 sposobów aby stworzyć rustykalny klimat w Twoim domu

A.D. A.D.
STUDIO ARCHIFIRENZE Rustykalna jadalnia
Loading admin actions …

Rustykalny wystrój każdego dnia zdobywa fanów na całym świecie, nic dziwnego! Przecież wygląda fantastycznie. Ponadto, jeśli chcecie mieć strefę spokoju w swoim domu, styl rustykalny jest idealnym rodzajem dekoracji. Naturalne materiały i tkaniny, delikatne kolory i spokojne kształty mebli pozwalają na stworzenie kompozycji bardzo wyważonych i pięknych.

Dom pachnący ciastem, stokrotki w wazonie na stole w kuchni i sielska natura wokoło. Taki właśnie jest styl rustykalny, idealny dla wszystkich, którym marzy się trochę wsi nawet w centrum miasta. Przytulny, ciepły klima, kojarzy się z wiejską chatą lub dworkiem. Jest bardzo spójny ale zarazem plastyczny dlatego można go świetnie łączyć z najnowszymi trendami w aranżacji wnętrz

Przygotowaliśmy dla Was aż 35 rustykalnych aranżacji, od sypialni, poprzez salon aż po łazienkę. Zobaczcie je wszystkie i dowiedzcie się jak sprawić by Wasz dom uzyskał rustykalny charakter.

1. Podłoga rustykalna

Kamienna podłoga w odcieniach szarości i sufit z odsłoniętą drewnianą konstrukcją sprawiają że salon z kuchnią jest nie tylko piękny ale także przytulny i zaciszny. Podłoga jest ważnym elementem dekoracji – może bardzo pomóc wyznaczyć atmosferę miejsca – pamiętali o tym architekciSTUDIO ARCHIFIRENZE.

2. drewniana konstrukcja na dachu

Wykończenia ścian i drewniana konstrukcja dachu dają poczucie sielskości.

3. Kąpiel pośród kamienia

Sufit kamienny w postaci zaokrąglonego sklepienia i łuk obejmujący wannę wykonany z tego samego materiału. Dwa super rustykalne szczegóły w jednej łazience.

4. Drewno na podłodze i suficie

Podłoga i sufit w naturalnym, nie lakierowanym drewnie. Dzięki temu sypialnia jest bardzo romantyczna. 

5. Podłoga, ściany i sufit

Można wybrać z tego, co widać na podłodze, ścianie lub suficie… lub wykorzystać wszystkie 3 pomysły na raz. Prawdziwie rustykalna kuchnia!

6. Wyjątkowe dekoracje

Drewno na podłodze, drewno w dodatkach, drewno w meblach… Nic bardziej rustykalnego nie da się wymyślić. 

7. Specjalny kuchni

Łuki dachowe zbudowane z cegieł ceramicznych to największy przykład dobrze wykorzystanych materiałów. Rustykalizm to przede wszystkim prostota form, bezpretensjonalność i dążenie do natury. To wnętrza w których zarówno domownicy jak i goście będą czuli się jak u siebie w domu.

8. Co sądzisz ten mur?

Aby utworzyć rustykalny klimat w łazience wykorzystajcie kamień na ścianę. Uzyskacie niepowtarzalny klimat. Styl rustykalny to konsekwentne stosowanie charakterystycznych elementów wnętrza. Aby uzyskać dobry efekt, należy je stosować z umiarem.

9. Połączenie cegły i kamienia

Połączenie cegły i kamienia z drewnianym sufitem jest typowe dla tego stylu. W ciepłych kolorach czujemy się bardziej pozytywnie, jesteśmy skłonni do kompromisów i łagodni.

10. Piękna ściana

Uroczo wygląda pozostawiony fragment starej ściany, wyeksponowany niczym dzieło sztuki. Historia zbiega się ze współczesnością. 

11. Szarość w wielu wariantach

Różne odcienie szarości połączono z kremem i bielą. Jak tu miło!

12. Drewno na pierwszym planie

Krokwie z grubo ciosanego drewna to nie tylko szczegół konstrukcyjny ale także niesamowita ozdoba tego miejsca. Jeśli nie jesteście posiadaczami domu, gdzie belki są naturalnymi elementami przecinającymi sufit, możecie zdecydować się na ich imitacje. Są praktycznym i tańszym rozwiązaniem, niż belki naturalne.

13. Prosto z lasu

Sposób wykończenia ścian, drewniana konstrukcja stropu i stół, wszystko oddycha nieokrzesaniem.

14. Urokliwa sypialnia

Kolejny raz połączenie kamienia na ścianach z drewnianym sufitem tworzy całą aranżację. Dopełnieniem jest zwiewny baldachim.

16. Biel w wersji total look

W rustykalnych wnętrzach dominują jasne, pastelowe kolory. Ściany – najczęściej malowane na biało, powinny wyglądać jak bielone, a tynk na nich niekoniecznie musi być gładki i równy. Można też pokusić się o jasne odcienie zieleni czy błękitu. Tutaj wybielono nawet drewno!

17. Rustykalnie i pastelowo

Projekt wnętrz domu kraków MOCOLOCCO Rustykalna kuchnia
MOCOLOCCO

Projekt wnętrz domu kraków

MOCOLOCCO

18. Kominek

Wykończenie kominka doskonale nawiązuje do podłogi. To detal, który ma wpływ na odbiór całego pomieszczenia. Diabeł tkwi w szczegółach. 

19. Rustykalnie w kuchnia

Styl rustykalny doskonale harmonizuje z nowoczesnością, takie połączenia idealnie wyglądają np. w kuchni.

20. Po prostu genialne

Biały kolor nierównych ścian i sufitu podkreśla rustykalny kamień ścienny i dwie drewniane belki stropowe. Po prostu genialne miejsce.

21. Kuchnia z innej epoki

W tej kuchni wydaje się, że czas zatrzymał się parę dziesięcioleci temu. Jak tu swojsko!

22. Zoom na ściany

Konstrukcja dachu w wersji odsłoniętej to typowy widok dla wnętrz rustykalnych ale nieokrzesane ściany tez wyglądają znakomicie. 

23. Ogromne drewniane belki

Ściany pozostające częściowo odsłonięte, widoczne materiały budowlane i drewniane belki z czarnych pni, to podstawowe elementy tej rustykalnej sali.

24. Bardzo szczególna łazienka

Spójrzcie na tą łazienkę! Nowoczesne elementy sanitarne pośród materiałów rustykalnych… doskonałe!

25. Wiejsko i sielsko

Matowa, ceramiczna podłoga i widoczne, odmalowane struktury sufitu są bardzo typowe dla wiejskiej chaty. Taki właśnie jest ten styl.

26. Drewniana podłoga + dywan

Drewniana podłoga i meble, dostosowane do tego stylu, wzbogacono o dywan tkany ręcznie za pomocą wełny w wielu kolorach.

27. Rustykalna ściana

Kamienna ściana została pobielona dla uzyskania efektu czystości i świeżości. W tej kuchni panuje domowa atmosfera. 

28. Sypialnia jak ze snów

Po raz koleiny, możecie zobaczyć idealny związek między drewnianą podłogą, ceglaną ścianą a belkami stropowymi. Kwintesencja stylu. 

29. Nietypowa łazienka

Następny przykład cudownej rustykalnej łazienki. W takim miejscu, codzienna higiena i relaks to czysta przyjemność!

30. W nowoczesnej odsłonie

Tutaj rustykalny styl nadaje w dużej mierze oświetlenie. Podrabiana cegła na ścianie to idealne rozwiązanie dla mieszkańców bloków.

31. Drewno, nie tylko na suficie

WAKACYJNY DOM NA PODLASIU - METAMORFOZA YNOX Architektura Wnętrz
YNOX Architektura Wnętrz

WAKACYJNY DOM NA PODLASIU – METAMORFOZA

YNOX Architektura Wnętrz

Dużo pisaliśmy o kamiennych ścianach. Są one typowe dla rustykalnych wnętrz, jednak nie łatwo można je osiągnąć, jeśli nie mieszka się w starym domku na wsi. Na szczęście, drewno wygląda równie dobrze!

32. Sypialnia marzeń

Wnętrze w stylu Country! Seart Rustykalny salon
Seart

Wnętrze w stylu Country!

Seart

Wszechobecne drewno w ciemnym kolorze i kamienna podłoga to powiązanie bardzo udane. W takim miejscu można swobodnie wypocząć.

33. Rustykalne biuro

Wnętrze w stylu Country! Seart Rustykalne domowe biuro i gabinet
Seart

Wnętrze w stylu Country!

Seart

Czemu nie?! I w miejscu pracy może być sielsko i swojsko. Pomogą w tym naturalne materiały takie jak drewno czy kamień. 

34. Wyspa w kuchni

Rustykalna wyspa to zazwyczaj skrytki, szafeczki, półki na przyprawy, stojaki na wino i książki kucharskie. Wszystko w niej pomieścicie a dobry design otrzymacie w gratisie.

35. Lekko i eklektycznie

89 metrowy dom k. Warszawy dziurdziaprojekt Rustykalny salon Drewno
dziurdziaprojekt

89 metrowy dom k. Warszawy

dziurdziaprojekt

We wnętrzach rustykalnych największą rolę ogrywa drewno, najlepiej rodzimych gatunków. Powinno ono wyglądać staro, a nawet nieco topornie. Ale pamiętajcie że ten styl jest niezwykle plastyczny, dobrze łączy się z najnowszymi trendami i modnymi kolorami. Bawcie się nim! 

Nie wiecie z czym go połączyć? Przychodzimy z pomocą: Styl rustykalny + styl modernistyczny = zwycięska kombinacja!

Która stylizacja jest według Was najbardziej sielankowa? 

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu