Projekty,   zaprojektowane przez Lorenzo Vecchia Photography

9 balustrad, które ożywią Twój dom

Justyna Dziesińska Justyna Dziesińska

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

W dzisiejszym artykule chcielibyśmy skupić swą uwagę na efektownych i eleganckich balustradach, które potrafią całkowicie odmienić charakter danej budowli czy wnętrza. To niezwykle stylowy element dekoracyjny często niedoceniany przez nas. Dzięki odpowiednio dobranej poręczy nasze wnętrze może zyskać bardziej luksusowego bądź minimalistycznego klimatu. Wszystko zależy od naszej estetyki oraz stylu pomieszczenia. Właściwie dobrana balustrada podkreśla wyjątkowy nastrój w domu, a także określa go jako niebanalną i bardzo odważną przestrzeń. Zobaczcie 9 propozycji zjawiskowych balustrad, które z pewnością przypadną Wam do gustu!

1. Precyzyjna praca

Tego typu balustrada prezentuje się zjawiskowo na tle śnieżnobiałej fasady. Fotograf, Lorenzo Vecchia, doskonale ujął subtelny charakter poręczy zestawiony z minimalistyczną, prostą fasadą budynku. W ten sposób wydobył prawdziwe piękno kowalstwa artystycznego. 

2. Rustykalny klimat

Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez ODEL
ODEL

Крашенная чугунная лестница

ODEL

Biała, stalowa poręcz z fantastycznymi elementami ozdobnymi doskonale zbudowała rustykalny klimat w pomieszczeniu. Przede wszystkim konstrukcja spełnia się w stu procentach pod względem funkcjonalności, a dodatkowo zapewnia wnętrzu świeży i elegancki charakter. 

3. Wersja luksusowa

Niezwykle wyrafinowana, wręcz ociekająca luksusem kompozycja – białe, marmurowe schody zestawiono ze złotą, oryginalną poręczą. W ten sposób udało się stworzyć bardzo elegancką i gustowną kompozycję, która sama w sobie jest wyjątkową dekoracją pomieszczenia. Efekt ten potęguje wysokie lustro, które optycznie pogłębia i powiększa przestrzeń, dodatkowo ją rozświetlając i nadając jej blasku. 

4. Minimalizm

Dotychczas zaprezentowane przez nas balustrady wyróżniały się stalowymi ornamentami i bogactwem zdobień. Propozycja widoczna powyżej jest przeznaczona dla osób ceniących sobie prostotę, minimalizm oraz klasyczne piękno. Stalowa balustrada o efektownym wzorze z pewnością dopełni każde wnętrze. 

5. Biała spirala

Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez Excelencia en Diseño
Excelencia en Diseño

ESCALERA EN CARACOL

Excelencia en Diseño

Schody typu spirala są najczęściej wykorzystywanym rodzajem w aranżacji wnętrz. Przede wszystkim zajmują mało miejsca, a efektowne kucia i ornamenty podkreślają wyjątkowy charakter domowej przestrzeni. Na zdjęciu powyżej schody wykorzystano nie wewnątrz budynku, a na zewnątrz. Dzięki temu właścicieli nie musieli rezygnować z przestrzeni użytkowej na koszt schodów. 

6. Potęga drewna

Realizacja Balustrady 3: styl , w kategorii Korytarz, hol i schody zaprojektowany przez Armet
Armet

Realizacja Balustrady 3

Armet

Ponadczasowe, eleganckie i niezwykle stylowe połączenie żelaznej, prostej balustrady z drewnianymi stopniami. Drewno coraz częściej gości w naszych wnętrzach, począwszy od łazienki, po salon i na przedpokoju kończąc. Jego niepowtarzalna struktura, widoczne słoje oraz kolorystyka dodają ciepłego i nastrojowego klimatu całej przestrzeni. Żelazna, minimalistyczna balustrada w tym przypadku stanowi tło dla eleganckich schodów. 

7. Klasyczny styl

Po raz kolejny, w naszym artykule, pojawia się klasyczne i stylowe połączenie żelaznej balustrady z drewnem. W tym przypadku jednak zdecydowano się na nieco bardziej odważną formę poręczy – bogata w różnego rodzaju ornamenty doskonale komponuje się z klasyczną aranżacją wnętrza. Dzięki temu całość prezentuje się bardzo stylowo, gustownie i wyrafinowanie, a główną rolę odgrywa bajecznie piękna balustrada. 

8. Nowoczesna stylistyka

Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez Estudio Ideas
Estudio Ideas

Escalera 2

Estudio Ideas

Projekt zaprezentowany powyżej to połączenie tradycyjnego kowalstwa artystycznego z nowoczesnym i odważnym podejściem do aranżacji wnętrz. Oryginalnego i bardziej wyrazistego charakteru całości dodało pomalowanie pojedynczych elementów balustrady na jaskrawy kolor. Niezwykle odważne posunięcie, które uplasowało ten projekt w kategorii nowoczesnych i stylowych aranżacji wnętrz. 

9. Elegancki styl

Realizacja Balustrady 1: styl , w kategorii Korytarz, hol i schody zaprojektowany przez Armet
Armet

Realizacja Balustrady 1

Armet

Niesamowicie stylowy i ujmujący projekt balustrady. Żelazną, artystyczną poręcz połączono z kamiennymi schodami, przez co całość wygląda bardzo elegancko i gustownie. Liczne zdobienia podkreślają wyjątkowość balustrady, dzięki czemu to ona jest głównym bohaterem tej aranżacji. 

Którą balustradę wykorzystalibyście u siebie w domu? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu