Jak dekorować ściany? | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3644:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Jak dekorować ściany?

homify magazine homify magazine
Śródziemnomorska kuchnia od Equipe Ceramicas Śródziemnomorski
Loading admin actions …

Istnieje nieskończenie wiele sposobów na dekorowanie ścian w naszym domu. Najlepiej pamiętać o pewnego rodzaju konsekwencji stylistycznej, szczególnie w nowo powstałych , nowoczesnych budynkach. Najważniejsze jednak, żeby wnętrza oddawały nasz własny styl i odzwierciedlały charakter mieszkańców. Każdy chce, żeby jego dom robił wrażenie i był reprezentacyjny ale to w końcu my spędzamy w nim najwięcej czasu i warto żeby był to czas spędzony w komforcie i przyjemności. 

Dziś na homify, przedstawimy kilka nietypowych pomysłów na dekoracje ścian. Zapraszamy! 

Kamień

W dzisiejszym temacie, zwrócimy uwagę na wykorzystanie różnego typu materiałów przy budowie i dekoracji ścian. Jednym z takich rozwiązań, nie stosowanym zbyt często, jest kamień. Podświetlana płyta granitowa, zastosowana została tutaj jako obudowa kominka. Proszę zwrócić uwagę, na kompozycję różnego rodzaju kamienia i zestawienie kolorystyczne. Beż, miedź i biel są tutaj doskonale ze sobą połączone. Przy takim rozwiązaniu, wszelkie dodatkowe dekoracje są zbędne. Warto zastanowić się nad wyborem materiału wykończeniowego już na etapie projektowania. 

Cegła

od homify

Kolejnym materiałem, któremu poświęcimy uwagę, jest cegła. Zwykle w budownictwie, elementy konstrukcyjne były zakrywane. Od jakiegoś czasu jednak, zdano sobie sprawę, że można je wykorzystywać jako element dekoracyjny. Zostawienie ceglanej ściany wygląda świetnie, zwłaszcza w industrialnych budowlach i pomieszczeniach. Dodatkowym elementem jest tutaj zastosowanie tej samej cegły na tarasie, co tworzy wrażenie jednolitej połaci i powiększa optycznie wnętrze. Czerwień ściany zestawiona z ciemnym odcieniem szarości równie industrialnej podłogi, wygląda bardzo nowocześnie i stylowo. Zostawiono również bele stropowe, co tworzy spójny i nieco rustykalny look tego wnętrza. 

Tepata

Hummingbirds od Cole & Son
Cole & Son

Hummingbirds

Cole & Son

Tapeta jest klasycznym i często wybieranym rozwiązaniem dekoracyjnym. Proszę jednak zwrócić uwagę, jak wybór bardzo intensywnego koloru i wzoru, może urozmaicić i uatrakcyjnić wnętrze. Tapeta zastosowana została na całej długości ściany, łącznie z pokryciem nią drzwi. 

Ceramika

Dekoracją ścian, mogą stać się również płytki ceramiczne. Wybranie różnego rodzaju, pozornie nie pasujących ze sobą wzorów, daje bardzo ciekawy efekt. Staje się pewną formą sztuki i dekoracji, urozmaicając wnętrze. Taki pomysł jest szczególnie dobry, dla osób które często podróżują. W większości krajów, na każdym targu lub u lokalnych rzemieślników można kupić przepiękne i unikatowe płytki. Przywożąc taką pamiątkę do domu, można stworzyć wyjątkową i bardzo osobistą mozaikę na ścianie w swoim domu. 

Okna

Czasem możliwe jest zastąpienie całej ściany oknami. Jeśli tylko jesteśmy w stanie pozwolić sobie na zapewnienie prywatności dużym metrażem działki lub ogrodem oddzielającym nasz dom od otoczenia, warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem. Uzyskujemy dzięki temu ogromną świeżość i niezastąpioną przestrzeń. 

Mamy nadzieję, że zainspirowaliśmy Was do nietypowych rozwiązań przy budowie i dekorowaniu ścian w Waszych domach! 

Pomysły na dekoracje ścian obrazami, plakatami i zdjęciami znajdziecie tutaj.

Czym Wy dekorujecie swoje ściany?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu