Jak dekorować ściany?

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Jak dekorować ściany?

homify magazine homify magazine
Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez Equipe Ceramicas,
Loading admin actions …

Istnieje nieskończenie wiele sposobów na dekorowanie ścian w naszym domu. Najlepiej pamiętać o pewnego rodzaju konsekwencji stylistycznej, szczególnie w nowo powstałych , nowoczesnych budynkach. Najważniejsze jednak, żeby wnętrza oddawały nasz własny styl i odzwierciedlały charakter mieszkańców. Każdy chce, żeby jego dom robił wrażenie i był reprezentacyjny ale to w końcu my spędzamy w nim najwięcej czasu i warto żeby był to czas spędzony w komforcie i przyjemności. 

Dziś na homify, przedstawimy kilka nietypowych pomysłów na dekoracje ścian. Zapraszamy! 

Kamień

W dzisiejszym temacie, zwrócimy uwagę na wykorzystanie różnego typu materiałów przy budowie i dekoracji ścian. Jednym z takich rozwiązań, nie stosowanym zbyt często, jest kamień. Podświetlana płyta granitowa, zastosowana została tutaj jako obudowa kominka. Proszę zwrócić uwagę, na kompozycję różnego rodzaju kamienia i zestawienie kolorystyczne. Beż, miedź i biel są tutaj doskonale ze sobą połączone. Przy takim rozwiązaniu, wszelkie dodatkowe dekoracje są zbędne. Warto zastanowić się nad wyborem materiału wykończeniowego już na etapie projektowania. 

Cegła

Projekty,  Ściany i podłogi zaprojektowane przez homify,

Kolejnym materiałem, któremu poświęcimy uwagę, jest cegła. Zwykle w budownictwie, elementy konstrukcyjne były zakrywane. Od jakiegoś czasu jednak, zdano sobie sprawę, że można je wykorzystywać jako element dekoracyjny. Zostawienie ceglanej ściany wygląda świetnie, zwłaszcza w industrialnych budowlach i pomieszczeniach. Dodatkowym elementem jest tutaj zastosowanie tej samej cegły na tarasie, co tworzy wrażenie jednolitej połaci i powiększa optycznie wnętrze. Czerwień ściany zestawiona z ciemnym odcieniem szarości równie industrialnej podłogi, wygląda bardzo nowocześnie i stylowo. Zostawiono również bele stropowe, co tworzy spójny i nieco rustykalny look tego wnętrza. 

Tepata

Projekty,  Ściany i podłogi zaprojektowane przez Cole & Son,
Cole & Son

Hummingbirds

Cole & Son

Tapeta jest klasycznym i często wybieranym rozwiązaniem dekoracyjnym. Proszę jednak zwrócić uwagę, jak wybór bardzo intensywnego koloru i wzoru, może urozmaicić i uatrakcyjnić wnętrze. Tapeta zastosowana została na całej długości ściany, łącznie z pokryciem nią drzwi. 

Ceramika

Dekoracją ścian, mogą stać się również płytki ceramiczne. Wybranie różnego rodzaju, pozornie nie pasujących ze sobą wzorów, daje bardzo ciekawy efekt. Staje się pewną formą sztuki i dekoracji, urozmaicając wnętrze. Taki pomysł jest szczególnie dobry, dla osób które często podróżują. W większości krajów, na każdym targu lub u lokalnych rzemieślników można kupić przepiękne i unikatowe płytki. Przywożąc taką pamiątkę do domu, można stworzyć wyjątkową i bardzo osobistą mozaikę na ścianie w swoim domu. 

Okna

Czasem możliwe jest zastąpienie całej ściany oknami. Jeśli tylko jesteśmy w stanie pozwolić sobie na zapewnienie prywatności dużym metrażem działki lub ogrodem oddzielającym nasz dom od otoczenia, warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem. Uzyskujemy dzięki temu ogromną świeżość i niezastąpioną przestrzeń. 

Mamy nadzieję, że zainspirowaliśmy Was do nietypowych rozwiązań przy budowie i dekorowaniu ścian w Waszych domach! 

Pomysły na dekoracje ścian obrazami, plakatami i zdjęciami znajdziecie tutaj.

Czym Wy dekorujecie swoje ściany?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd,

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu